Yükleniyor...

Rise Online World MMORPG Oyunlar PUBG Mobile UC Knight Online Bigpoint Metin2 Valorant Points (VP) League Of Legends Steam Free Fire Diamonds Razer Gold Albion Online - Silver Zula Altın Steam Wallet Key Tinder Fortnite V-Papel TeamSpeak Combat Arms Netflix Exxen Xbox Live BluTV Üyelik GameForge Fetih Altın Çağ PlayStation Gift Cards Aeria Games Google Play Spotify S Sport Üyelik Gmrgame Revolution Super SUS Golden Star Joygame Oyunları Metin2 PvP Serverlar Legend Online Pointblank Blizzard Oyunları Instagram Asistanı - Insta Space Webzen Wcoin Amazon Hediye Kartı Türkiye (TR) PlayStation Gift Card Razer Gold TL Combat Arms: Reloaded GC Fifa 20 Fifa Points Xbox Pubg Mobile Lite BC Apex Legends Mobile Syndicate Gold VIP Baloot Diablo Immortal Eternal Orbs Knights Mobile Cash STEAM OYUNLARI Pasha Fencer Legends of Runeterra Lora Enuygun Legends of Runeterra Lifeafter PUDDING Pay (NetEase Games), Rules Of Survival SCARF Enlisted Gold AdonisKO Aion: Legions of War AkınGaming AltarWar Amazon Gift Cards Arc Games ArdreamPro ArtemisKO Assassin's Creed Serisi Battle of Kings Gold BattleField Battlefield 2042 Blade and Soul - NCoin Blizzard Bombom Kupon Boxing Star Cabal Online Call Of Duty Serisi Combat Arms: the Classic GC CrescentKO Crossfire (Z8 Games) Crunchyroll CypherWAR Dead by Daylight Mobile DreaMYKO Düşyeri TV Paketleri eBay Gift Card Elex Oyunları Epic Games EST Games Eudemons Online TQ Point Far Cry Series FearKO Fifa 19 Fifa 20 Fifa Points PC Fifa 20 Fifa Points PS4 First Myko Fizy Premium Fortnite Battle Royale G2A Gift Card Gaijin Entertainment Game of Sultans GamerArena Gamyun Fıstık Goodgame Studios Guild Wars Guild Wars2 Habbo - Credits Hell Empire Hi-rez Studios HomeMyKo Imperia Online IMVU Instagram Aylık Video izlenme Kaizen Online Karma Koin Knight Of Empire KnightCraft KnightOfKing KOPK Kumu Coins LegacyKO Lineage II NCoin Lokum Games LoL Taktik Savaşları Looki Oyunları MeetU - Coins Microsoft Mint Card Myko Legend MykoWorld MykoZONE Mynet NCSOFT NetDragon Netmarble Nfinity Games Nimo TV Elmas Top-Up Nintendo Oasis Games OldSchoolKo ONLYMYKO Openbucks Gift Card Path Of Exile (PoE) Coin Pazarı Pirate Storm: Death or Glory PlayMYKO Popmundo R2Games RIFT Credit RigorZ Rising Cities RivalStates Premium Rockstar Games RonarkWar Skyrama Snail Games Spotify Spotify Üyelik Talisman Online Teckcard The Elder Scrolls The Great Heist Trion Worlds Tv Plus Premium & Üyelik UniversalKO v2MYKO Webzen World War 3 WTFast YataganOnline Z8 Games ZeusWar Zoomumba The Lord of the Rings: Rise to War
Üye olmadan hızlı ve güvenli alışveriş yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Hemen sepetinize birkaç ürün ekleyin ve üyeliksiz alışverişin tadını çıkarın!

Instagram Mavi TikBugünlerde önemli firmaların çoğu ve popüler kullanıcılar mavi tik alabilmek için çıldırmış durumda. Belirli bir kitleye hitap ettiğinizde mavi tikin önemi çok fazla oluyor, haliyle firmalar ve kullanıcılar da mavi tiki alabilmenin yollarını arıyorlar. Ancak doğrulanmış hesap anlamına gelen mavi tiki almak o kadar kolay değil. Bu yazımızda Instagram mavi tik nedir? Instagram'da mavi tik nasıl alınır? Mavi tik satın alınabilir mi, mavi tikin hilesi var mı? gibi başlıklarla konuyu aktarmaya çalışacağız. 


| Instagram'daki Mavi Tik nedir?

Diğer sosyal medya hesaplarında olduğu gibi Instagram'da da hesabınızın yanında tik işareti varsa bu hesap sahibinin doğrulandığı anlamına gelir. Instagram yönetiminin tanımlamasına göre mavi rozeti alabilmeniz için "halka açık bir figür, ünlü veya global bir marka" olmanız gerekiyor. Birçok sosyal medya uygulamasında doğrulanmış hesap işareti var ancak Instagram bu doğrulama işaretini alabileceğiniz en zor sosyal medya uygulamalarından. Belki de bunun nedeni Instagram'ın günümüzde en çok ilgi çeken sosyal medya uygulaması haline gelmesidir. 

 


| Instagram'da Mavi Tik nasıl alınır?

Yukarıda belirttiğimiz gibi mavi tik alabilmeniz için "halka açık bir figür, ünlü veya global bir marka" olmanız gerekiyor. Bu tür hesaplar doğrulanıyor çünkü başka bir kimliğe bürünme olasılıkları yüksek. Instagram bu yüzden hesabınızı doğrulayarak kullanıcıların doğru kişiyi takip ettiklerinden emin olmalarını sağlıyor. Yani Instagram'da mavi tik almak istiyorsanız halka açık bir insan, global bir marka veya ünlü olmanız gerekiyor. Instagramı başka bir kullanıcı olmadığına ikna etmeniz gerekiyor. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?


| 1- İnternet dünyasında bir yer edinin:

Büyük firmalar ve ünlüler mavi tiki almakta çok da zorlanmıyorlar çünkü çok fazla takipçileri var ve kendilerini ispatlamaları kolay. Ne kadar çok takipçiniz varsa mavi tiki almanız o kadar kolaylaşacaktır çünkü Instagram sizi anonim olarak görmeyecektir. Bu yüzden Instagram dışında da internet dünyasında edindiğiniz yerler, hesaplar size artı puan olarak yansıyacaktır. Örneğin; hesabınızın adı Enyenioyuncu. Bu hesap adıyla bir web siteniz varsa veya diğer sosyal medya uygulamalarında da aynı isimle hesaplarınız varsa ve Instagram hesabınızın açıklamasında da bunları belirtirseniz sizi mavi rozete bir adım daha yaklaştıracaktır. 


| 2- Hesabınızın taklit edilebilir olduğunu vurgulayın: 

Instagram taklit edilmesi muhtemel hesapları korumak adına da mavi tik, mavi rozet işaretiyle hesabınızı doğrulayabilmektedir. Instagram'ı sizi taklit edenlerin var olduğuna ve bu taklitçilerin kullanıcıları yanlış yönlendirebileceğine ikna etmeniz gerekmektedir. Örneğin; Cem Yılmaz hayranları gerçek Cem Yılmaz'ı takip ettiklerinden emin olmak istiyorlar, bu yüzden Instagram hem Cem Yılmaz'ı korumak adına hem de takipçilerini korumak adına Cem Yılmaz'ın hesabını doğrulamıştır. 


| 3-  Kişisel şeyler paylaşın ve aktif olun: 

Eğer hesabınızda çok az paylaşım yapıyorsanız ve yalnızları oynuyorsanız Instagram'ın hesabınızı doğrulaması çok zor olacaktır. Soğuk, takipçisi olmayan, aktif olmayan hesaplara Instagram fazla değer vermeyecektir. Örneğin; bir giyim firmanız varsa, sadece ürünlerinizin resimlerini paylaşmayın, ürünlerinizi giydiğiniz resimleri hatta çalışanlarınızla birlikte çektirdiğiniz görüntüleri de paylaşın. Aktif kalın ve çok sayıda taklit olmayan size özel, özgün paylaşımlarda bulunun. Taklitçi olmanız işleri çok daha zorlaştıracaktır. 

Instagram Insight kullanın. Hedef kitlenize uygun paylaşımlar yapabilmek için Instagram işletme sayfanızı kullanın. 

Takipçilerinizle iletişim kurun, diğer sayfalarla da etkileşimde bulunun. 


| 4-  Görünür olun, "ben buradayım" deyin! : 

Instagram'a ve kullanıcılarınıza oralarda bir yerlerde olduğunuzu daima hissettirin. Hashtag'leri kullanın. Takipçileriniz sizi bazı hashtag'lerden bulabilirler. 

Diğer ünlü kullanıcılarla hatta "influencer" olarak tabir edilen sosyal medyada birçok kullanıcı tarafından bilinen kişilerle çalışmak, ortak içerikler hazırlamak size yardımcı olacaktır. Hatta takipçi sayınızı da yükseltecektir. Sosyal medya hesaplarınızda açıklamalarında bulunun. Instagram hesabınızı mümkün olduğu kadar diğer sosyal medya hesaplarınızla, blogunuzla veya web sitenizle ilişkilendirin. 


| 5-  Mavi tik için talepte bulunun: 

Instagram yönetimi, 2018 yılında mavi tik için başvuruda bulunabileceğiniz bir form yayınladı. Buradan mavi tik için başvuruda biliniyorsunuz. Siz de yukarıda belirttiğimiz şartların bir kısmına veya tamamına sahip olduktan sonra başvuruda bulunabilirsiniz. 


Özetleyecek olursak; Instagram'da mavi tik için bir başvuru formu olsa da mavi tiki almak kolay olmayacaktır. Zamanınızı ayırarak onu kazanmanız gerekecek. Yavaş yavaş, adım adım internette bir yer edinmeye başlayacak ve değer kazanacaksınız. Instagram da tüm bunlar olurken sizi daha iyi görecektir. 


| Instagram'daki Mavi Tik satın alma: 

Instagram'da, hatta tüm sosyal medya hesaplarında hesabınızın doğrulandığı anlamına gelen bu tik veya rozet işaretleri para ile satın alınamamaktadır. Aslında, Instagram doğrulaması için bir karaborsa olduğu ve şirketlerin yaklaşık 15.000 USD için doğrulama önerdiği iddia ediliyor. Tabii ki bunlar söylentiden ibaret. Instagram uygulamasındaki yeni istek formu, bu tarz söylentileri azaltmanın tek yolu gibi görünüyor. Siz de mavi tik için talepte bulunabilirsiniz.Yorum Yap

Riot Games saldırıya uğradı, güncellemeler gecikti!

Riot Games saldırıya uğradı, güncellemeler gecikti!

"League of Legends geliştiricisi Riot Games sosyal mühendislik üzerinden saldırıya uğrayınca önemli güncellemeler de aksadı. Ahri güncellemesinin Şubat ayına ertelendiği duyuruldu. ",League of Legends..

24.01.2023 14:49
0 görüntülenme
Yıldız Belası (Araxys) Koleksiyonu Çok Yakında Valorant Mağazasında!

Yıldız Belası (Araxys) Koleksiyonu Çok Yakında Valorant Mağazasında!

Yıldız Belası (Araxys) Koleksiyonu Çok Yakında Valorant Mağazasında!Valorant'ın 6. Bölüm 1. Kısım ile birlikte oyun mağazasında yerini alacak olan yeni premium skin koleksiyonu Yıldız Belası (Arax..

11.01.2023 03:43
0 görüntülenme
YILLIK BEDAVA OYUNLAR YİNE EPIC GAMES İLE GELDİ

YILLIK BEDAVA OYUNLAR YİNE EPIC GAMES İLE GELDİ

Her yıl sonu iple çektiğimiz o an geldi çattı! Steam'e rakip olarak görülen Epic Games, bu yıl da geleneği bozmadı. Epic Games, her sene olduğu gibi bu sene de aralık 15 tarihinden başlayarak her ..

14.12.2022 13:05
0 görüntülenme
Abyssal Görünümlü Yeni Valorant Koleksiyonu Çok Yakında Mağazada!

Abyssal Görünümlü Yeni Valorant Koleksiyonu Çok Yakında Mağazada!

Abyssal Görünümlü Yeni Valorant Koleksiyonu Çok Yakında Mağazada!Geçtiğimiz günlerde Valorant paketleri ile ilgili sızıntılar yayınlayan Mike Valor Leask iki farklı Valorant paketini de aynı anda sızd..

24.11.2022 00:48
0 görüntülenme
SON KALEMİZ DE YIKILDI: STEAM ZAMLARI

SON KALEMİZ DE YIKILDI: STEAM ZAMLARI

Steam'in yıllardır ülkemiz için uygulamış olduğu düşük kur tarifesi maalesef sonlandı. Artık Steam yapımcı firmalara daha yüksek bir kur ile öneride bulunuyor. Bu Türk oyuncuları derinden üzmüş ol..

17.11.2022 03:39
0 görüntülenme
Knight Online Yeni Sunucular Geliyor!

Knight Online Yeni Sunucular Geliyor!

Yeni Sunucular 17 Kasım'da Açılıyor!Knight Online yeni sunucusunu duyurdu. Böylelikle “Knight Online yeni sunucu ne zaman açılacak?”, “Yeni sunucu açılacak mı?”, “Yeni sunucuda ne zaman oynayabile..

16.11.2022 16:15
0 görüntülenme
EA Play'in Steam'e Özel Büyük İndirimi Başladı!

EA Play'in Steam'e Özel Büyük İndirimi Başladı!

EA Play'in Steam'e Özel Büyük İndirimi Başladı!Electronic Arst'ın oyun abonelik servisi EA PLAY aboneliği kısa bir süreliğine ilk ay’a özel olarak Steam’de indirime girdi. Xbox Game Pass v..

04.11.2022 04:48
0 görüntülenme
Büyük Heyecan Başlıyor! Knight Online World Yeni Sunucuları Çok Yakında!

Büyük Heyecan Başlıyor! Knight Online World Yeni Sunucuları Çok Yakında!

Büyük Heyecan Başlıyor! Knight Online World Yeni Sunucuları Çok Yakında! 2004 yılından itibaren ülkemizde MMORPG oyun kültürünü Türk ve Dünya oyuncularına deneyimleme fırsatını sağlayan Knight Online ..

03.11.2022 04:27
0 görüntülenme
Valorant Ruh Azabı Kaplama Seti Çok Yakında KLASGAME’de.

Valorant Ruh Azabı Kaplama Seti Çok Yakında KLASGAME’de.

VALORANT Ruh Azabı Kaplama Seti Çok Yakında KLASGAME’de.Valorant oyuncuları tarafından Cadılar Bayramına özel etkinlik ve eklenti beklentileri karşısında Valorant ekibinin cevabı merakla beklenirken, ..

02.11.2022 04:41
0 görüntülenme
VALORANT İYON SET 2.0 MAĞAZA'DA YERİNİ ALDI!

VALORANT İYON SET 2.0 MAĞAZA'DA YERİNİ ALDI!

VALORANT İYON SET 2.0 MAĞAZA'DA YERİNİ ALDI!Geçtiğimiz aylarda Riot Ekibi tarafından oyuncular tarafından büyük beğeni toplayan kaplamalar olan Yağmacı ve Champions Kaplamlarının, yenilenmiş ve gü..

20.10.2022 05:35
0 görüntülenme
Yukarıya Git
 

Kendi Renk Stilinizi Oluşturun!

  • Ekrana Sığdır
  • Ortala
  • Minimal

Aşağıdaki renk paletinden kendi tarzınızı oluşturun.