Rise Online World MMORPG Oyunlar Pubg Mobile UC Knight Online Bigpoint Metin2 Valorant Points (VP) League Of Legends Steam Steam Cüzdan Kodu Free Fire Diamonds Razer Gold Albion Online - Silver Zula Altın Tinder Fortnite V-Papel TeamSpeak Combat Arms Netflix Exxen Xbox Live BluTV Üyelik GameForge Fetih Altın Çağ PlayStation Gift Cards Aeria Games Google Play Spotify Diablo 4 S Sport Üyelik Gmrgame Revolution Super SUS Golden Star Joygame Oyunları Metin2 PvP Serverlar Legend Online Pointblank Blizzard Oyunları Webzen Wcoin Amazon Hediye Kartı Türkiye (TR) PlayStation Gift Card Razer Gold TL Combat Arms: Reloaded GC Fifa 20 Fifa Points Xbox Pubg Mobile Lite BC Apex Legends Mobile Syndicate Gold VIP Baloot Diablo Immortal Eternal Orbs Knights Mobile Cash Pasha Fencer Elmas Legends of Runeterra Lora Enuygun Legends of Runeterra Lifeafter PUDDING Pay (NetEase Games), Rules Of Survival SCARF TOD Enlisted Gold Aion: Legions of War Amazon Gift Cards Apex Legends Arc Games Assassin's Creed Serisi Battle of Kings Gold BattleField Battlefield 2042 Blade and Soul - NCoin Blizzard Bombom Kupon Boxing Star Cabal Online Call Of Duty Serisi Combat Arms: the Classic GC Crossfire (Z8 Games) Crunchyroll Dead by Daylight Mobile Diablo 4 Oyuncu Pazarı Düşyeri TV Paketleri eBay Gift Card Elex Oyunları Epic Games EST Games Eudemons Online TQ Point Far Cry Series Fifa 19 Fifa 20 Fifa Points PC Fifa 20 Fifa Points PS4 Fizy Premium Fortnite Battle Royale G2A Gift Card Gaijin Entertainment Game of Sultans GamerArena Gamyun Fıstık V2 Goodgame Studios Guild Wars Guild Wars2 Habbo - Credits Hi-rez Studios Imperia Online IMVU Karma Koin KOPK Kumu Coins Lineage II NCoin Lokum Games LoL Taktik Savaşları Looki Oyunları MeetU - Coins Microsoft Mint Card MykoZONE Mynet NCSOFT NetDragon Netmarble Nfinity Games Nimo TV Elmas Top-Up Nintendo Oasis Games OldSchoolKo Openbucks Gift Card Path Of Exile (PoE) Coin Pazarı Pirate Storm: Death or Glory PlayMYKO Popmundo R2Games RIFT Credit RigorZ Rising Cities Rockstar Games Skyrama Snail Games Spotify Spotify Üyelik Talisman Online Teckcard The Elder Scrolls The Great Heist Trion Worlds Tv Plus Premium & Üyelik Webzen World War 3 WTFast Z8 Games Zoomumba The Lord of the Rings: Rise to War
Üye olmadan hızlı ve güvenli alışveriş yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Hemen sepetinize birkaç ürün ekleyin ve üyeliksiz alışverişin tadını çıkarın!

HER VIDEONUN ALTINDA O VAR!


| Youtube'daki Justin Y. kimdir?


Justin Y. özellikle yabancı videoların altında -BİRÇOOOK videonun altında- yorumu olan ve neredeyse her videonun altında yorumuna rastlayacağınız bir Youtube yorumcusu. Youtuber demiyorum çünkü henüz videosu yok. Ama buna rağmen 360 bin takipçisi var. Yanlış okumadınız. 360.000 civarı takipçisi var! Ve bu takipçiler her sn artıyor. Peki insanlar onu neden takip ediyor? Onu bu kadar özel yapan şey ne?  Justin Y'nin yorumları neden hep üst sıralarda? Bunu nasıl başarıyor? Gelin birlikte bunu analiz etmeye çalışalım. 


| O profesyonel bir yorumcu!

Youtube'da yorum alanı da gün geçtikçe popülerliğini artırıyor gibi. Kimilerinin iltifatlaştığı, kimilerinin kavga ettiği veya küfürleştiği, kimilerinin ise ne bahsettiğinden bile anlamadığımız yorumlara sıkça rastlıyoruz. Hatta yorumların %90'dan fazlasının video ile alakası bile yok! İşte tam bu kaos ortamında bazı yorumcular kendilerine has tarzlarıyla bir popülerlik elde etmiş durumda. Bu noktada neden bahsettiğimi anlamıyorsanız tebrik ediyorum düzenli ve sağlıklı bir hayatınız var. Ama benim gibi Youtube'a her gün düzenli giren ve kullanan biriyseniz tam olarak neden bahsettiğimi anladınız. 

Son yıllarda Youtube videolarının altında yorumlarda en üstlerde olmak da artık yeni bir trend oluverdi. Yorumculuğu tamamen farklı bir seviyeye getiren bazı Profesyonel Youtube kullanıcıları var ve bu yorumcular öyle alelade, sıradan yorumlar yapmıyorlar. Bu kişiler genelde internet hakkında iyi bir bilgiye, donanıma sahip ve güncel olayları takip eden kişiler. Justin Y. ise bu yorumculardan en popüleri diyebiliriz. O kadar popüler ki onun hakkında yapılan video sayısı bile 400'ün üzerinde! 2012 yılının Ağustos ayında Youtube'a kayıt olan Justin Y'nin yorumlarını neredeyse her videonun altında gören insanlar onun bir bot olduğunu düşündüler başta. Ancak sonrasında Reddit hesabından kendisine ulaşan bir başka Youtuber, 4 adet soru sordu ve tüm sorular Justin Y. tarafından samimiyetle cevaplandı. 


| Sorular:

1-Youtube hesabını sadece bir kişi mi yönetiyor?

2-Yorum yapacağın videoları nasıl seçiyorsun? Rast gele mi seçiyorsun?

3-Videolar yüklendikten sonra çok kısa bir sürede ve videonun tamamını izlemişçesine nasıl isabetli yorumlar yapabiliyorsun?

4-Bu işe ne kadar vakit harcıyorsun?


| Cevaplar:

1-Evet.

2-Youtube'un eski arayüzünde istatistiklere bakabiliyorsun. Bu seçeneklerden bir tanesinde videonun ne kadar izlenme aldığını görebiliyorsun. Bir video gözden düştüyse veya uzun süre tekrar popüler olmaya başladıysa bunları tespit edebiliyorsun.  

3-Videoya göre değişiyor. Mesela bazılarında kanal hakkında genel bilgim olduğundan daha kolay yorum yapıyorum, bazılarında izleyicilerin ne tür insanlar olduğunu bilmem yorumu etkiliyor, bazılarında konuyu görür görmez yorum yapabiliyorum, bazılarında ise video ile alakasız ama komik yorumlar yazıyorum. Yani her videoyu izlemem gerekmiyor. 

4-Günde 2-3 saat, minimum 1 saat. Yorum yaptığım her videoyu izlemiyorum. 


| Youtube yorum algoritması nasıl çalışıyor?

Youtube videolarının altındaki yorumlarda nelere göre üst sıralara çıkılıyor? Bu sistemin algoritması tam olarak nedir? Öncelikle Youtube yorum sıralaması algoritmasının nasıl çalıştığını anlamak gerekiyor. Yorumlar alanında "en iyi yorumlar" olarak seçtiğinizde daha az like alan yorumların bazen daha yukarıda olduğunu görürsünüz. O halde sadece Like alması yetmiyor. Peki bu algoritmayı etkileyen şeyler neler?


1-Zaman,

2-Like / Dislike oranı,

3-Yorumun aldığı cevap sayısı,

4-Yorumu yapan kişi,

5-Yorumun video ile ilgisi


Yani düzenli ve isabetli yorum yaptıkça sistemin güvenini kazanıyorsunuz. Böylece aynı yorumu yapsanız dahi sistem sizin yorumunuza daha çok güven verdiğinden ve değer verdiğinden daha yukarılara taşıyor. Tabii yukarıdaki 5 madde çok önemli. Benim araştırıp bulabildiklerim bunlar. Daha fazlasını bilen aşağıdaki yorum alanına yazabilir. 
Yorum Yap

RİSE ONLİNE WORLD BÜYÜK 7.0 GÜNCELLENMESİ YAYINLANDI!

RİSE ONLİNE WORLD BÜYÜK 7.0 GÜNCELLENMESİ YAYINLANDI!

Rise Online World'un Merakla Beklenen Büyük 7.0 Güncellenmesi Yayınlandı!Oyuncuların oyun deneyimlerini etkileyen sorunlar çözülmek üzere Roko Game ekibi bir araya gelerek gerekli aksiyonları alma..

30.09.2023 05:37
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ 'BAŞKALAŞIM'

VALORANT YENİ SETİ 'BAŞKALAŞIM'

BAŞKALAŞIM SETİ ÇIKTI!Toplamda 5 parçadan oluşan bir settir.Operator – Classic – Guardian– Spectre ve yeni tür bir bıçak ile bizlere!!Setimizin fiyatı sadece: 3.500VP!Sizler için set’e ait içeriklerin..

24.09.2023 12:32
0 görüntülenme
VALORANT 7.05 YAMA NOTLARI

VALORANT 7.05 YAMA NOTLARI

VALORANT 7.05 YAMA NOTLARI AJAN GÜNCELLEMELERİASTRAAstral Yolcu (X)Astra artık Astral Yolcu halindeyken fiziksel olarak bulunduğu konumdaki sesleri duyabilecek.HARİTA GÜNCELLEMELERİSUNSETSunset artık ..

14.09.2023 09:24
0 görüntülenme
YENİ EJDER BUYRUĞU SETİ!!!

YENİ EJDER BUYRUĞU SETİ!!!

YENİ EJDER BUYRUĞU SETİ!!!VALORANT yeni seti tanıtıldı: Ejderin BuyruğuVALORANT Bölüm 7 Kısım 2’ında geliceği duyrulan seti 8700VP olarak yayına sunuldu.İşte setin içerisindekiler: Ejder Buyruğu : Jud..

01.09.2023 03:05
0 görüntülenme
Diablo IV’ün Kan Sezonu Adlı İkinci Sezonu Yolda!

Diablo IV’ün Kan Sezonu Adlı İkinci Sezonu Yolda!

Geçtiğimiz günlerde 23 Ağustos 2023 tarihinde yapılan Gamescom etkinliğinde Diablo IV için yeni sezonun ön gösterimi yapıldı. 12 Milyon oyuncuya ulaştığını belirten Rog Fergusson aynı zamanda oyuncula..

26.08.2023 10:58
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ 'HAYALPEREST'

VALORANT YENİ SETİ 'HAYALPEREST'

HAVALPEREST SETİ OYUNDA!Toplamda 6 parçadan oluşan bu set içerikleri ekstra geliştirilebilir olmasa da koleksiyonerler için biçilmez kaftan!Operator – Classic – Judge – Phantom – 2 adet uğurluk ve har..

26.08.2023 08:46
0 görüntülenme
VALORANT 7.04 Yama Notları

VALORANT 7.04 Yama Notları

EDİTÖRÜN NOTU:Bu yazıda Bölüm 07 Kısım 02'nin başlamasıyla oyunda göreceğimiz ajan dengelemelerine bakıyoruz. Yama notlarının bütün güncellemeleri içeren tam sürümü önümüzdeki hafta yayınlanacak.J..

26.08.2023 04:21
0 görüntülenme
EPİC GAMES'İN BU HAFTA ÜCRETSİZ VERECEĞİ OYUNLAR BELLİ OLDU!

EPİC GAMES'İN BU HAFTA ÜCRETSİZ VERECEĞİ OYUNLAR BELLİ OLDU!

EPİC GAMES 22 MİLYON OYUNCUYA SAHİP 179 TL DEĞERİNDEKİ OYUNU ÜCRETSİZ OLARAK VERECEĞİNİ BELİRTTİEpic Games 22 milyon oyuncuya sahip 179 TL değerindeki The Elder Scrolls Online’ı Ücretsiz olarak verece..

20.07.2023 12:37
0 görüntülenme
Valorant Alaz Kapsül Kaç VP

Valorant Alaz Kapsül Kaç VP

Valorant nihayet Çin'de yayınlanıyor ve Riot, lansmanını kutlamak için Çin sunucularında oynayan oyuncuların satın alabileceği sınırlı sayıda Alaz Kapsül paketini duyurdu.Bu paket Mağaza'ya ve..

19.07.2023 10:01
0 görüntülenme
Diablo4 ile İlgili Hızlı SSS ve Temel Bilgiler

Diablo4 ile İlgili Hızlı SSS ve Temel Bilgiler

DİABLO 4 İÇİN BU HAFTANIN EN'LERİOyun keyfinizi donma olmadan yaşamak için önerilerimiz! : Oyun bazı sistemler için daha düşük ayarlarda daha iyi çalışabilir, kullanılabilir disk alanı miktarını a..

13.07.2023 11:48
0 görüntülenme
Yukarıya Git
  Kendi Renk Stilinizi Oluşturun!
  • Ekrana Sığdır
  • Ortala
  • Minimal

Aşağıdaki renk paletinden kendi tarzınızı oluşturun.