Rise Online World MMORPG Oyunlar Pubg Mobile UC Knight Online Bigpoint Metin2 Valorant Points (VP) Knight Unity League Of Legends Steam Free Fire Diamonds Razer Gold Albion Online - Silver Zula Altın Tinder Fortnite V-Papel Combat Arms Netflix Exxen Xbox Live BluTV Üyelik GameForge Fetih Altın Çağ PlayStation Gift Cards Aeria Games Google Play Spotify Diablo 4 Xbox Live Bakiye S Sport Üyelik Gmrgame Revolution Super SUS Golden Star Joygame Oyunları Metin2 PvP Serverlar Legend Online Pointblank Blizzard Oyunları Webzen Wcoin Amazon Hediye Kartı Türkiye (TR) PlayStation Gift Card Razer Gold TL Combat Arms: Reloaded GC Fifa 20 Fifa Points Xbox Pubg Mobile Lite BC Apex Legends Mobile Syndicate Gold VIP Baloot Diablo Immortal Eternal Orbs Pasha Fencer Elmas Legends of Runeterra Lora Enuygun Legends of Runeterra PUDDING Pay (NetEase Games), Rules Of Survival SCARF TOD Enlisted Gold Aion: Legions of War AkınGaming Amazon Gift Cards Apex Legends Arc Games Assassin's Creed Serisi Battle of Kings Gold BattleField Battlefield 2042 Blade and Soul - NCoin Blizzard Bombom Kupon Boxing Star Cabal Online Call Of Duty Serisi Combat Arms: the Classic GC Crossfire (Z8 Games) Crunchyroll CypherWAR Dead by Daylight Mobile Diablo 4 Oyuncu Pazarı Düşyeri TV Paketleri eBay Gift Card Elex Oyunları Epic Games EST Games Eudemons Online TQ Point Far Cry Series Fifa 19 Fifa 20 Fifa Points PC Fifa 20 Fifa Points PS4 Fizy Premium Fortnite Battle Royale G2A Gift Card Gaijin Entertainment Game of Sultans Gamyun Fıstık V2 Guild Wars Guild Wars 2 Gem Card Habbo - Credits Hi-rez Studios Honor Of Kings Imperia Online IMVU Karma Koin KOPK Kumu Coins LegacyKO Lineage II NCoin Lokum Games LoL Teamfight Tactics MeetU - Coins Microsoft Mint Card MykoZONE Mynet NCSOFT NetDragon Netmarble Nfinity Games Nimo TV Elmas Top-Up Nintendo Oasis Games OldSchoolKo Openbucks Gift Card Path Of Exile (PoE) Coin Pazarı Pirate Storm: Death or Glory PK XD PlayMYKO Popmundo R2Games RigorZ Rising Cities Rockstar Games Skyrama Snail Games Spotify The Elder Scrolls The Great Heist Total Battle Total Battle Oyuncu Pazarı Tv Plus Premium & Üyelik Webzen World War 3 WTFast Z8 Games Zoomumba The Lord of the Rings: Rise to War

HER VIDEONUN ALTINDA O VAR!


| Youtube'daki Justin Y. kimdir?


Justin Y. özellikle yabancı videoların altında -BİRÇOOOK videonun altında- yorumu olan ve neredeyse her videonun altında yorumuna rastlayacağınız bir Youtube yorumcusu. Youtuber demiyorum çünkü henüz videosu yok. Ama buna rağmen 360 bin takipçisi var. Yanlış okumadınız. 360.000 civarı takipçisi var! Ve bu takipçiler her sn artıyor. Peki insanlar onu neden takip ediyor? Onu bu kadar özel yapan şey ne?  Justin Y'nin yorumları neden hep üst sıralarda? Bunu nasıl başarıyor? Gelin birlikte bunu analiz etmeye çalışalım. 


| O profesyonel bir yorumcu!

Youtube'da yorum alanı da gün geçtikçe popülerliğini artırıyor gibi. Kimilerinin iltifatlaştığı, kimilerinin kavga ettiği veya küfürleştiği, kimilerinin ise ne bahsettiğinden bile anlamadığımız yorumlara sıkça rastlıyoruz. Hatta yorumların %90'dan fazlasının video ile alakası bile yok! İşte tam bu kaos ortamında bazı yorumcular kendilerine has tarzlarıyla bir popülerlik elde etmiş durumda. Bu noktada neden bahsettiğimi anlamıyorsanız tebrik ediyorum düzenli ve sağlıklı bir hayatınız var. Ama benim gibi Youtube'a her gün düzenli giren ve kullanan biriyseniz tam olarak neden bahsettiğimi anladınız. 

Son yıllarda Youtube videolarının altında yorumlarda en üstlerde olmak da artık yeni bir trend oluverdi. Yorumculuğu tamamen farklı bir seviyeye getiren bazı Profesyonel Youtube kullanıcıları var ve bu yorumcular öyle alelade, sıradan yorumlar yapmıyorlar. Bu kişiler genelde internet hakkında iyi bir bilgiye, donanıma sahip ve güncel olayları takip eden kişiler. Justin Y. ise bu yorumculardan en popüleri diyebiliriz. O kadar popüler ki onun hakkında yapılan video sayısı bile 400'ün üzerinde! 2012 yılının Ağustos ayında Youtube'a kayıt olan Justin Y'nin yorumlarını neredeyse her videonun altında gören insanlar onun bir bot olduğunu düşündüler başta. Ancak sonrasında Reddit hesabından kendisine ulaşan bir başka Youtuber, 4 adet soru sordu ve tüm sorular Justin Y. tarafından samimiyetle cevaplandı. 


| Sorular:

1-Youtube hesabını sadece bir kişi mi yönetiyor?

2-Yorum yapacağın videoları nasıl seçiyorsun? Rast gele mi seçiyorsun?

3-Videolar yüklendikten sonra çok kısa bir sürede ve videonun tamamını izlemişçesine nasıl isabetli yorumlar yapabiliyorsun?

4-Bu işe ne kadar vakit harcıyorsun?


| Cevaplar:

1-Evet.

2-Youtube'un eski arayüzünde istatistiklere bakabiliyorsun. Bu seçeneklerden bir tanesinde videonun ne kadar izlenme aldığını görebiliyorsun. Bir video gözden düştüyse veya uzun süre tekrar popüler olmaya başladıysa bunları tespit edebiliyorsun.  

3-Videoya göre değişiyor. Mesela bazılarında kanal hakkında genel bilgim olduğundan daha kolay yorum yapıyorum, bazılarında izleyicilerin ne tür insanlar olduğunu bilmem yorumu etkiliyor, bazılarında konuyu görür görmez yorum yapabiliyorum, bazılarında ise video ile alakasız ama komik yorumlar yazıyorum. Yani her videoyu izlemem gerekmiyor. 

4-Günde 2-3 saat, minimum 1 saat. Yorum yaptığım her videoyu izlemiyorum. 


| Youtube yorum algoritması nasıl çalışıyor?

Youtube videolarının altındaki yorumlarda nelere göre üst sıralara çıkılıyor? Bu sistemin algoritması tam olarak nedir? Öncelikle Youtube yorum sıralaması algoritmasının nasıl çalıştığını anlamak gerekiyor. Yorumlar alanında "en iyi yorumlar" olarak seçtiğinizde daha az like alan yorumların bazen daha yukarıda olduğunu görürsünüz. O halde sadece Like alması yetmiyor. Peki bu algoritmayı etkileyen şeyler neler?


1-Zaman,

2-Like / Dislike oranı,

3-Yorumun aldığı cevap sayısı,

4-Yorumu yapan kişi,

5-Yorumun video ile ilgisi


Yani düzenli ve isabetli yorum yaptıkça sistemin güvenini kazanıyorsunuz. Böylece aynı yorumu yapsanız dahi sistem sizin yorumunuza daha çok güven verdiğinden ve değer verdiğinden daha yukarılara taşıyor. Tabii yukarıdaki 5 madde çok önemli. Benim araştırıp bulabildiklerim bunlar. Daha fazlasını bilen aşağıdaki yorum alanına yazabilir. 
Yorum Yap

VALORANT ''GECE PAZARI'' BİZLERLE!

VALORANT ''GECE PAZARI'' BİZLERLE!

  GECE PAZARI BİZLERLE!   Tarih: 11.04.2024 - 30.04.2024Karşınızda gece pazarımızda olacak bütün koleksiyonlar!~ BİLGİLENDİRME ~''Gece Pazarı'' olarak adlandırdığımız bu mağaza her oyu..

11.04.2024 20:20
0 görüntülenme
VALORANT ''FATİH SET 2.0'' MAĞAZA'DA YERİNİ ALDI!

VALORANT ''FATİH SET 2.0'' MAĞAZA'DA YERİNİ ALDI!

FATİH KOLEKSİYONU'NUN 2. SETİ ÇIKTI!Toplamda 8 parçadan oluşan bir settir.Odin – Phantom – Judge - Frenzy - Kılıç - Kart - Sprey ve 2 adet uğurluk ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 7.100VP!Siz..

29.03.2024 08:37
0 görüntülenme
VALORANT YENİ AJANI "CLOVE" TANITILDI!

VALORANT YENİ AJANI "CLOVE" TANITILDI!

VALORANT YENİ AJANI "CLOVE"Küllerinizden tekrar doğabilseydiniz veya ölüyken bile takımınıza yardım edebilseydiniz nasıl olurdu? Phoenix ultisi kullanmıyorsanız VALORANT'ta ölmek, takım arkadaşlar..

24.03.2024 22:22
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''TALİHİN ELİ''

VALORANT YENİ SETİ ''TALİHİN ELİ''

TALİHİN ELİ SETİ ÇIKTI!Toplamda 6 parçadan oluşan bir settir.Odin – Phantom – Ghost  - Guardian - Asa ve 5 adet Kart ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 3.875VP!Sizler için set’e ait içeriklerin par..

22.03.2024 07:10
0 görüntülenme
HORİZON FORBİDDEN WEST™ PC İÇİN ÇIKIŞ YAPTI!

HORİZON FORBİDDEN WEST™ PC İÇİN ÇIKIŞ YAPTI!

Horizon Forbidden West™ Complete EditionGizemli yeni tehditler barındıran görkemli ama tehlikeli yeni bir sınıra doğru ilerlerken Aloy'a katılın. Bu Complete Edition, ana oyundan sonra devam eden ..

22.03.2024 02:40
0 görüntülenme
ALBİON ONLİNE TR DİL DESTEĞİ VE AVRUPA'YA GELİYOR!!

ALBİON ONLİNE TR DİL DESTEĞİ VE AVRUPA'YA GELİYOR!!

ALBİON TÜRKÇE DİL DESTEĞİ VE AVRUPA'YA GELİYORKurucu Paketi satışları 11 Mart, UTC 11.00 itibarıyla başlarYeni sunucunun temel özellikleri şu şekildedir:Tüm oyuncuların eşit bir başlangıç yapıp Al..

11.03.2024 02:36
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''FELAKTİN KALBİ''

VALORANT YENİ SETİ ''FELAKTİN KALBİ''

FELAKETİN KALBİ SETİ ÇIKTI!Toplamda 7 parçadan oluşan bir settir.Vandal – Phantom – Spectre  - Shorty - Kart - Spray ve 2 adet uğurluk ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 8.700VP!Sizler için set’e a..

06.03.2024 01:10
0 görüntülenme
VALORANT ''2024 VCT TAKIM KAPSÜLLERİ'' BİZLERLE!

VALORANT ''2024 VCT TAKIM KAPSÜLLERİ'' BİZLERLE!

2024 VCT TAKIM KAPSÜLLERİ BİZLERLE!Toplamda 4 parçadan oluşan bir settir.Classic - Spray - Kart ve 2 adet uğurluk ile bizlerle!Takım başına setimizin fiyatı sadece: 2.340VP!~ Classicler ~~ Kartlar ~~ ..

04.03.2024 02:30
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''MK.VII İSTİKLAL''

VALORANT YENİ SETİ ''MK.VII İSTİKLAL''

MK.VII İSTİKLAL SETİ ÇIKTI!Toplamda 5 parçadan oluşan bir settir.Vandal – Judge – Operator - Guardian ve Bıçak ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 5.100VP!Sizler için set’e ait içeriklerin parça şek..

03.03.2024 18:57
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''ULUPENÇE''

VALORANT YENİ SETİ ''ULUPENÇE''

ULUPENÇE SETİ ÇIKTI!Toplamda 6 parçadan oluşan bir settir.Vandal – Ghost – Bıçak - Kart - Spray ve 2 adet uğurluk ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 6.355VP!Sizler için set’e ait içeriklerin parça ..

11.02.2024 10:37
0 görüntülenme
Yukarıya Git
  Kendi Renk Stilinizi Oluşturun!
  • Ekrana Sığdır
  • Ortala
  • Minimal

Aşağıdaki renk paletinden kendi tarzınızı oluşturun.