Rise Online World MMORPG Oyunlar Pubg Mobile UC Knight Online Bigpoint Metin2 Valorant Points (VP) Knight Unity League Of Legends Steam Free Fire Diamonds Razer Gold Albion Online - Silver Zula Altın Tinder Fortnite V-Bucks Combat Arms Netflix Exxen Xbox Live BluTV Üyelik GameForge Fetih Altın Çağ PlayStation Gift Cards Aeria Games Google Play Spotify Diablo 4 Xbox Live Bakiye S Sport Üyelik Gmrgame Revolution Super SUS Golden Star Joygame Oyunları Metin2 PvP Serverlar Legend Online Pointblank Blizzard Oyunları Webzen Wcoin Amazon Hediye Kartı Türkiye (TR) PlayStation Gift Card Razer Gold TL Combat Arms: Reloaded GC Fifa 20 Fifa Points Xbox Pubg Mobile Lite BC Apex Legends Mobile Syndicate Gold VIP Baloot Diablo Immortal Eternal Orbs Pasha Fencer Elmas Legends of Runeterra Lora Enuygun Legends of Runeterra PUDDING Pay (NetEase Games), Rules Of Survival SCARF TOD Enlisted Gold Aion: Legions of War AkınGaming Amazon Gift Cards Apex Legends Arc Games Assassin's Creed Serisi Battle of Kings Gold BattleField Battlefield 2042 Blade and Soul - NCoin Blizzard Bombom Kupon Boxing Star Cabal Online Call Of Duty Serisi Combat Arms: the Classic GC Crossfire (Z8 Games) Crunchyroll CypherWAR Dead by Daylight Mobile Diablo 4 Oyuncu Pazarı Düşyeri TV Paketleri eBay Gift Card Elex Oyunları Epic Games EST Games Eudemons Online TQ Point Far Cry Series Fifa 19 Fifa 20 Fifa Points PC Fifa 20 Fifa Points PS4 Fizy Premium Fortnite Battle Royale G2A Gift Card Gaijin Entertainment Game of Sultans Gamyun Fıstık V2 Guild Wars Guild Wars 2 Gem Card Habbo - Credits Hi-rez Studios Honor Of Kings Imperia Online IMVU Karma Koin KOPK Kumu Coins LegacyKO Lineage II NCoin Lokum Games LoL Teamfight Tactics MeetU - Coins Microsoft Mint Card MykoZONE Mynet NCSOFT NetDragon Netmarble Nfinity Games Nimo TV Elmas Top-Up Nintendo Oasis Games OldSchoolKo Openbucks Gift Card Path Of Exile (PoE) Coin Pazarı Pirate Storm: Death or Glory PK XD PlayMYKO Popmundo R2Games RigorZ Rising Cities Rockstar Games Skyrama Snail Games Spotify The Elder Scrolls The Great Heist Total Battle Total Battle Oyuncu Pazarı Tv Plus Premium & Üyelik Webzen World War 3 WTFast Z8 Games Zoomumba The Lord of the Rings: Rise to War

PUBG ve FORTNITE'a YENİ RAKİP

YENİ BİR BATTLE ROYALE OYUNU: APEX LEGENDS


| Genel Bakış

Türü: Aksiyon, Savaş | Battle Royale

Yayınlanma tarihi: 4 Şubat 2019

Geliştirici: Respawn Entertainment

Yayımcı: Electronic Arts (EA)

Destek verilen diller: Deutsch (DE), English (US), Español (ES), Français (FR), Italiano, 日本語, 한국어, Polski, Português (BR), Русский язык, 中文(简体), 中文(繁體)

Resmi sitesi: https://www.ea.com/games/apex-legends?isLocalized=true


Apex Legends'ın PC, Xbox One ve PS4'te aynı anda yayınlanmasından sonra oyuncular bu yeni battle royale oyununu keşfetmek için kolları sıvadı. Çok kısa sürede milyonlarca indirilen bu oyun hakkında biz de sizlere daha fazla bilgi sunmak için inceleme yaptık. Şu an için seçebileceğiniz 8 farklı karakter var ve hepsinin farklı özellikleri var. Bunların hepsine aşağıda değineceğiz. Oyunun yaratıcısı Respawn Entertainment ileride daha fazla karakter ekleneceğini ve alacağı ilgiye göre güncellemelerin olacağını belirtti. Yeterli tanıtım sağlanırsa ve EA de yeterince yatırım sağlarsa PUBG ve FORTNITE'ı rahatsız edecek bir rakip olacaktır. Apex Legends'ı oynayabilmek için Origin hesabınızın olması gerekiyor. Oyun ÜCRETSİZ ancak oyun içi paralı ürünler var tabii. 


APEX LEGENDS NASIL İNDİRİLİR 

Apex Legends; PC, Ps4 ve Xbox One'da tek kuruş dahi harcamadan ücretsiz indirip oynayabileceğiniz bir battle royale oyunu. Oynayacağınız platformun kendi mağazasından kolayca indirip oynayabilirsiniz.


| Apex Legends PC'de nasıl indirilir?

1-EA Origin Mağazası bilgisayarınızda yoksa indiriniz. 

2-Apex Legends 'ı arama kısmında aratınız. 

3-"Download" veya "Install"a tıklayarak oyunu indiriniz ve kurunuz. 


| Apex Legends Playstation 4'te nasıl indirilir?

1-Play Station 4 ana ekranında mağazaya gidiniz. 

2-Apex Legends 'ı arama kısmında aratınız. 

3-Oyunu indirerek kütüphanenize kaydediniz.


| Apex Legends Xbox One'da nasıl indirilir?

1-Xbox One'ınızı açarak Microsoft Mağazasına giriniz. 

2-Apex Legends 'ı arama kısmında aratınız. 

3-Oyunu seçerek "download" ediniz. KARAKTERLER VE ÖZELLİKLERİ

| Apex Legends - Bangalore (Anita)

Rol: Profesyonel asker

Pasif yetenek - Doubletime: Bir süreliğine sprint atıp hızlanabilir.

Aktif yetenek - Smoke Launcher: Sis bombası atar.

Ultimate (Ulti) - Rolling Thunder: İşaretliği alana havadan bombardıman yapılır. 


Kendisinin, 4 ağabeyinin ve ailesinin IMC Silahlı Kuvvetlerinde görev yaptığı askeri bir ailenin çocuğu olarak doğan Bangalore; genç yaşından itibaren olağanüstü bir askerdi. IMC Askeri Akademisinin en iyisiydi. Çok kısa sürede düşmanını parçalara ayırabilecek donanıma ve yeteneğe sahipti. 

3 yıl önce Anita ve erkek kardeşi Jackson'dan IMC Silahlı Kuvvetleri kapsamında bir mücadeleye yardımcı olmaları için paralı asker filosu getirmeleri emredildi. Ancak bağlı bulundukları birim IMC ana üssüyle iletişimi kaybedince pusuya düştüler. Operasyon takımı dağılmıştı ancak Jackson kız kardeşine kaçması için yeterli zamanı sağladı. Evine dönen Anita, Apex oyunlarına katılarak silah eğitimini ve rekabetçi ruhunu ortaya koydu. Şimdi ise IMC ana üssüne dönmek ve ailesinin kalıntılarını tekrar birleştirmek için savaşıyor. 


---------      ---------      ---------

| Apex Legends - Bloodhound

Rol: Teknolojik İzsüren

Pasif yetenek - Tracker: Düşmanlar ayak izi bırakır, böylece iz sürerek onları kolayca bulabilirsiniz.

Aktif yetenek - Eye of the Allfather: Önündeki tüm duşmanları, tuzakları ve bunlara dair ipuçlarını ortaya çıkarır. 

Ultimate (Ulti) - Beast of the Hunt: İçindeki savaşçı ruhunu ortaya çıkararak, daha hızlı hareket eder. Duyuları keskinleşir ve çok daha detaylı iz sürme yeteneği kazanır. 


Bloodhound, tarihin gördüğü en iyi avcılardan biridir. Ona kısaca avcıların avcısı diyebilirsiniz. Birçok kimliğe sahip olduğu söylenir. İyi bir avcının da en önemli yeteneği düşmanlarının izlerini iyi sürebilmesi ve yerlerini saptamasıdır. Her takım için olmazsa olmazlardandır. Düşmanlarının izini sürerek takımına yol gösterebilir. 


---------      ---------      ---------

| Apex Legends - Caustic (Alexander Nox)

Rol: Tuzakçı

Pasif yetenek - Nox Vision: Gaz içerisindeki her düşmanı tespit eder. 

Aktif yetenek - Nox Gas Trap: 6 adede kadar gaz fıçısı bırakabilir. Bu fıçılara ateş edildiğinde veya düşman geldiğinde gaz serbest hale gelir ve havaya yayılarak etrafındakileri etkisi altına alır. 

Ultimate (Ulti) - Nox Gas Grenade: Geniş bir alana gaz bombası atar. 


Büyüyen Frontier kolonilerinin mahsullerini korumak için böcek ilaçları ve pestisit gazı üreticisi Humbert Laboratuvarında bir bilimi adamı olarak çalışan Alexander Nox; daha iyi ve daha güçlü formüller bulmak için gece gündüz uğraşıyordu. Fakat bu gazların etkili olup olmadığını anlamak için etkisiz dokulardan çok daha fazlası gerekiyordu, yaşayan organizmalara ihtiyacı vardı. Alexander Nox daha sonra canlılar üzerinde bu deneyleri yaptığında bu gazın dokunduğu her şeyi öldürdüğünü gördü. Humbert Laboratuvarı başkanı Nox'un bu deneyimini sonunda fark etti ancak yüzleşmeleriyle birlikte laboratuvar alev aldı ve başkan öldü. O gün Nox da başkanla birlikte laboratuvarda öldü diye düşünüldü. Ancak Nox gazının etkilerini gözlemlemek ve geliştirmek için Apex Oyunlarının yolunu tuttu. 

Birçoğu onu sosyopat olarak tanımlar. Zehirli gaz tuzakları tüm bir takımı etkisi altına alabilir. Kendisi ise bu zehirli gazlardan etkilenmez. Nox, zehirli gaz içinde can çekişen rakiplerine soğukkanlılıkla yaklaşarak sonları olur. 


---------      ---------      ---------

| Apex Legends - Gibraltar 

Rol: Kalkanlı Kale

Pasif yetenek - Gun Shield: Düşmandan gelen hasardan korunmak için kalkan oluşturur. 

Aktif yetenek - Dome of Protection: Belirli bir alanda kalkan kubbesi oluşturur, bu kalkan dışarıdan gelecek hasarları engeller. 

Ultimate (Ulti) - Defensive Bombardment: İşaret fişeği attığı alan hava saldırısı ile bombalanır. 


Gibraltar, bir yanı kibar ve nazik bir yanı ise vahşi bir karakter. Annesi ve babası Arama ve Kurtarma Timinde gönüllü olarak çalışmaktadır. Babası onu bir kazadan kurtarırken kolunu kaybetti. Gibraltar o andan itibaren sevdiklerini korumanın ne kadar önemli olduğunu ve fedakarlığı daha iyi anladı. Apex Oyunlarında birçok efsane şöhret ve para için savaştı ancak o kendisini başkalarını korumak için adadı. 


---------      ---------      ---------

| Apex Legends - Wraith 

Rol: Boyutlararası Savaşçı

Pasif yetenek - Voices from the Void: Herhangi bir tehlike anında uyarı olarak sesler duyarsınız. 

Aktif yetenek - Into the Void: Void sayesinde neredeyse görünmez olarak rakibine yaklaşabilir veya tehdit alanından uzaklaşabilir.  

Ultimate (Ulti) - Dimensional Rift: 60 saniyeliğine 2 lokasyonu bağlayan portal oluşturur ve bu kapılar arasında geçiş yapabilir, yaptırabilir. 


Wraith, hızlı ve ölümcül bir savaşçıdır. Yıllar önce IMC'nin Ruh Hastalıkları tesisinde uyandı ve uyandığında geçmişi, kendisi hakkında hiçbir bilgisi yoktu.  Günlerce nereden geldiğini bilmediği sesler duymaya başladı. Tam çıldıracakken duyduğu seslere güvenmeye ve dinlemeye karar verdi. Bu sesler tesisten kaçmasına yardımcı oldu. Gerçek kimliğini bulmaya karar veren Wraith deneyler hakkında bir arayışa girdi. Bu araştırma tesisleri de Apex Oyun arenalarının altına gömüldüğünden, hakkındaki gerçeği bulmak için Apex Oyunlarına katıldı. 


---------      ---------      ---------

| Apex Legends - Mirage 

Rol: Holografik Hileci

Pasif yetenek - Encore: İndirildiği anda otomatik olarak bir klon oluşturur ve 5 saniyeliğine ortadan kaybolur.

Aktif yetenek - Psyche Out: Kendi hologramını oluşturarak rakibi aldatır.  (Buna bayılacaksınız)

Ultimate (Ulti) - Vanishing Act: Birçok illüzyon oluşturarak düşmanların dikkatini dağıtır ve ortadan kaybolur. 


En eğlenceli karakter diyebiliriz. Öne çıkmayı seven, 4 kardeşin en küçüğü olan Mirage; adet düşmanlarıyla dalga geçer. Ciddiye aldığı tek şey Holo-Pilot teknolojisi idi. Mühendis olan annesi ile illüzyon yaratma teknolojisi oturumuna katıldı ve burada üzerine bu teknolojinin deneyleri için kullanılan sıvı döküldü. Ne olduysa ondan sonra oldu. Frontier Savaşı sırasında kardeşleri MIA'ya gittiğinde bile o ve annesi sanal cihazlar geliştirmeye devam ettiler. Tüm bu çalışmalar yapılırken Mirage Apex Oyunlarına katılarak zenginliği ve şöhreti yakalayabileceğini duydu. Bunun üzerine annesinin yanına kendi hologramını bırakarak Apex Oyunlarına katıldı.


---------      ---------      ---------

| Apex Legends - Lifeline (Ajay Che)

Rol: Harp Doktoru

Pasif yetenek - Combat Medic: İndirilen takım arkadaşlarını koruma kalkanı altında hayata döndürür. Şifa eşyalarını %25 daha hızlı kullanır. 

Aktif yetenek - D.O.C. Heal Drone:  Etrafındakileri otomatik iyileştiren bir drone bırakır. 

Ultimate (Ulti) - Care Package: İçi full yüksek kaliteli eşya bulunduran drop çağırır. 


Her takımın olmazsa olmazı Lifeline, adı gibi ölümle yaşam üzerindeki ince çizginin ta kendisi. Sizi en yoğun savaşlarda hayata tutunduracak, gözlerini kapadığınız anda tekrar hayata döndürecek kişidir. Ailesinin neden olduğu ve zararı dokunduğu insanları, olayları öğrendiğinde evinden ayrılarak Apex oyunlarına katıldı ve hayatını insanları kurtarmaya adadı. 


---------      ---------      ---------

| Apex Legends - Pathfinder

Rol: Gözcü

Pasif yetenek - Insider Knowledge: Battle royale haritalarında zamanla halkalar çıkarak oyun alanı küçülür. Pathfinder'ın bu yeteneği bu alanı önceden öğrenmenizi sağlıyor. Harika, değil mi?

Aktif yetenek - Grappling Hook:  Spiderman'in halatlı versiyonu diyebiliriz. Ulaşılması zor alanlara kısa sürede kanca atarak gidebilir. 

Ultimate (Ulti) - Zipline Gun: Tüm takım arkadaşlarının da kullanabileceği bir taşıma halatı oluşturur. 


Pathfinder, yer keşfi ve incelemesinde kullanılmak üzere üretilmiş bir robot. Pardon MRVN (Mobile Robotic Versatile eNtity). 10 yıl önce onu kim ve neden yarattığını bilmeden bir laboratuvarda buldu kendisini. Daha sonra kendisini yaratan, yapan kişiyi aramaya koyuldu. Bu yolculuk sırasında çok şey öğrendi. Yaratıcısını henüz bulamasa da onun dikkatini çekmek umuduyla Apex Oyunlarına katıldı. Pathfinder azimli, iyimser ve herkese yardım etmeye hazır. SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

| MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMİ

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7
İşlemci (AMD): AMD FX 4350 or Equivalent
İşlemci (Intel): Intel Core i3 6300 or Equivalent
Hafıza: 6GB - DDR3 @1333 RAM
Ekran Kartı (AMD): AMD Radeon™ HD 7730
Ekran Kartı (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GT 640
DirectX: 11 Compatible video card or equivalent
Bağlantı hızı: 512 KBPS or faster Internet connection
Hard diskte gerekli alan: 22GB

| TAVSİYE EDİLEN SİSTEM GEREKSİNİMİ

İşlemci Sistemi: 64-bit Windows 7
İşlemci(AMD): Ryzen 5 CPU or Equivalent
İşlemci (Intel): Intel Core i5 3570K or Equivalent
Hafıza: 8GB - DDR3 @1333 RAM
Ekran Kartı (AMD): AMD Radeon™ R9 290
Ekran Kartı (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GTX 970
DirectX: 11 Compatible video card or equivalent
Bağlantı hızı: Broadband Connection
Hard diskte gerekli alan: 22GB 


APEX COIN, LEGEND TOKEN ve CRAFTING METAL NASIL ALINIR?


Apex Legends'ı oynamak ücretsiz ancak kostüm, silahlar alabileceğiniz yeni karakterleri açabileceğiniz bir oyun içi mağazası mevcut. Ancak endişe etmeyin bu mağazada satılanlar ile rakipleriniz size bariz bir üstünlük kuramıyor. Ayrıca mağazada ürünlerin "drop rate"leri yani bu eşyaların düşme olasılıkları da belirtiliyor. Oyunda alabileceğiniz 3 adet oyun içi ürün mevcut: Apex Coins, Legend Tokens, Crafting Metals. 

Oyunda yeni eşyaları almanın en kolay yolu tabii ki de Apex Coin harcamak. Gerçek para harcayarak bu eşyaları alabilirsiniz. 


Apex paket ürünleri almak istemeyenler oyunu oynadıkça veya seviye atladıkça da bu paketlere sahip olabiliyor, yeni karakterleri açabiliyor. Gerçek para harcamak birçok oyunda olduğu gibi süreci hızlandırıyor. 


Son olarak oyuncular Crafting Metal kullanarak yeni silahları açabiliyorlar. 


APEX LEGENDS TAKTİKLERİ

| Apex Legends'ta nasıl hızlı level/seviye atlanır?

Oyunda öldürme, asist yapma ve takımınızın başarısına göre daha fazla exp (experience points) kazanabilirsiniz. Bu yüzden mümkün olduğunda bol adam öldürmeniz, iyi bir takım arkadaşı olmanız gerekiyor. Support karakterler de takım oyuncusu olarak exp kazanabilir. O halde 3 kural size hızlı rank atlatacak: Kill, assist, team player.
Yorum Yap

SENUA'S SAGA: HELLBLADE II BİZLERLE!!

SENUA'S SAGA: HELLBLADE II BİZLERLE!!

SENUA ACIMASIZ BİR HAYATTA KALMA DESTANIYLA GERİ DÖNÜYORÖdüllü Hellblade: Senua's Sacrifice'ın devam oyununda Senua, Viking İzlandasının efsane ve işkenceleriyle dolu acımasız bir hayatta kalm..

23.05.2024 07:07
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''HOLOMOKU''

VALORANT YENİ SETİ ''HOLOMOKU''

HOLOMOKU ÇIKTI!Toplamda 7 parçadan oluşan bir settir.Vandal – Bulldog  – Frenzy – Outlaw - Bıçak - Kart ve 2 Adet Uğurluk ile bizlere!Setimizin fiyatı sadece: 5.100VP!Sizler için set’e ait içeriklerin..

23.05.2024 06:06
0 görüntülenme
VALORANT ''GECE PAZARI'' BİZLERLE!

VALORANT ''GECE PAZARI'' BİZLERLE!

  GECE PAZARI BİZLERLE!   Tarih: 23.05.2024 - 13.06.2024Karşınızda gece pazarımızda olacak bütün koleksiyonlar!~ BİLGİLENDİRME ~''Gece Pazarı'' olarak adlandırdığımız bu mağaza her oyu..

23.05.2024 05:05
0 görüntülenme
Steam İndirimli Oyun Fırsatları!

Steam İndirimli Oyun Fırsatları!

Steam Popüler Oyunlardaki Güncel İndirimler!Bir çok kişinin severek takip ettiği ve ilgi duyduğu oyunlardaki dev indirimleri sizin için derledik. Euro Truck Smilator 2 %75 İndirim 2.52 DolarCyberpunk ..

20.05.2024 15:11
0 görüntülenme
ASSASSİN'S CREED SHADOWS 15 KASIM BİZLERLE!

ASSASSİN'S CREED SHADOWS 15 KASIM BİZLERLE!

ASSASSİN'S CREED SHADOWS 15 KASIM BİZLERLE!YENİ BİR SUİKASTÇİ DOĞUYOR!Iga Eyaletinden usta bir şinobi Suikastçısı olan Naoe ile tarihi efsanenin güçlü Afrika samurayı Yasuke'nin iç içe geçmiş ..

16.05.2024 08:08
0 görüntülenme
''GHOST OF TSUSHİMA'' PC SÜRÜMÜ 16 MAYIS'TA BİZLERLE!

''GHOST OF TSUSHİMA'' PC SÜRÜMÜ 16 MAYIS'TA BİZLERLE!

Ghost OF Tsushima - Yönetmenin SürümüYönetmenin Sürümü'yle Jin Sakai'nin serüvenine PC'de ilk defa eşlik edin ve Ghost of Tsushima - Tsuşima'nın Hayaleti tecrübesini eksiksiz deneyimle..

08.05.2024 05:05
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''SIRÇİÇEĞİ''

VALORANT YENİ SETİ ''SIRÇİÇEĞİ''

SIRÇİÇEĞİ ÇIKTI!Bu yazıya tıklayarak veya video üzerinden 00.59'ye gelerek setimize göz atabileceğinizi de belirtmek isteriz. ;)Toplamda 8 parçadan oluşan bir settir.Phantom – Judge  – Sheriff – O..

01.05.2024 11:11
0 görüntülenme
VALORANT ''GECE PAZARI'' BİZLERLE!

VALORANT ''GECE PAZARI'' BİZLERLE!

  GECE PAZARI BİZLERLE!   Tarih: 11.04.2024 - 30.04.2024Karşınızda gece pazarımızda olacak bütün koleksiyonlar!~ BİLGİLENDİRME ~''Gece Pazarı'' olarak adlandırdığımız bu mağaza her oyu..

11.04.2024 20:20
0 görüntülenme
VALORANT ''FATİH SET 2.0'' MAĞAZA'DA YERİNİ ALDI!

VALORANT ''FATİH SET 2.0'' MAĞAZA'DA YERİNİ ALDI!

FATİH KOLEKSİYONU'NUN 2. SETİ ÇIKTI!Toplamda 8 parçadan oluşan bir settir.Odin – Phantom – Judge - Frenzy - Kılıç - Kart - Sprey ve 2 adet uğurluk ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 7.100VP!Siz..

29.03.2024 08:37
0 görüntülenme
VALORANT YENİ AJANI "CLOVE" TANITILDI!

VALORANT YENİ AJANI "CLOVE" TANITILDI!

VALORANT YENİ AJANI "CLOVE"Küllerinizden tekrar doğabilseydiniz veya ölüyken bile takımınıza yardım edebilseydiniz nasıl olurdu? Phoenix ultisi kullanmıyorsanız VALORANT'ta ölmek, takım arkadaşlar..

24.03.2024 22:22
0 görüntülenme
Yukarıya Git
  Kendi Renk Stilinizi Oluşturun!
  • Ekrana Sığdır
  • Ortala
  • Minimal

Aşağıdaki renk paletinden kendi tarzınızı oluşturun.