Rise Online World MMORPG Oyunlar Pubg Mobile UC Knight Online Bigpoint Metin2 Valorant Points (VP) League Of Legends Steam Steam Cüzdan Kodu Free Fire Diamonds Razer Gold Albion Online - Silver Zula Altın Tinder Fortnite V-Papel TeamSpeak Combat Arms Netflix Exxen Xbox Live BluTV Üyelik GameForge Fetih Altın Çağ PlayStation Gift Cards Aeria Games Google Play Spotify Diablo 4 S Sport Üyelik Gmrgame Revolution Super SUS Golden Star Joygame Oyunları Metin2 PvP Serverlar Legend Online Pointblank Blizzard Oyunları Webzen Wcoin Amazon Hediye Kartı Türkiye (TR) PlayStation Gift Card Razer Gold TL Combat Arms: Reloaded GC Fifa 20 Fifa Points Xbox Pubg Mobile Lite BC Apex Legends Mobile Syndicate Gold VIP Baloot Diablo Immortal Eternal Orbs Knights Mobile Cash STEAM OYUNLARI Pasha Fencer Elmas Legends of Runeterra Lora Enuygun Legends of Runeterra Lifeafter PUDDING Pay (NetEase Games), Rules Of Survival SCARF TOD Enlisted Gold Aion: Legions of War Amazon Gift Cards Apex Legends Arc Games Assassin's Creed Serisi Battle of Kings Gold BattleField Battlefield 2042 Blade and Soul - NCoin Blizzard Bombom Kupon Boxing Star Cabal Online Call Of Duty Serisi Combat Arms: the Classic GC Crossfire (Z8 Games) Crunchyroll Dead by Daylight Mobile Düşyeri TV Paketleri eBay Gift Card Elex Oyunları Epic Games EST Games Eudemons Online TQ Point Far Cry Series Fifa 19 Fifa 20 Fifa Points PC Fifa 20 Fifa Points PS4 Fizy Premium Fortnite Battle Royale G2A Gift Card Gaijin Entertainment Game of Sultans GamerArena Gamyun Fıstık V2 Goodgame Studios Guild Wars Guild Wars2 Habbo - Credits Hi-rez Studios Imperia Online IMVU Karma Koin KOPK Kumu Coins Lineage II NCoin Lokum Games LoL Taktik Savaşları Looki Oyunları MeetU - Coins Microsoft Mint Card Mynet NCSOFT NetDragon Netmarble Nfinity Games Nimo TV Elmas Top-Up Nintendo Oasis Games OldSchoolKo Openbucks Gift Card Path Of Exile (PoE) Coin Pazarı Pirate Storm: Death or Glory Popmundo R2Games RIFT Credit RigorZ Rising Cities RivalStates Premium Rockstar Games Skyrama Snail Games Spotify Spotify Üyelik Talisman Online Teckcard The Elder Scrolls The Great Heist Trion Worlds Tv Plus Premium & Üyelik Webzen World War 3 WTFast Z8 Games Zoomumba The Lord of the Rings: Rise to War
Üye olmadan hızlı ve güvenli alışveriş yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Hemen sepetinize birkaç ürün ekleyin ve üyeliksiz alışverişin tadını çıkarın!

PUBG ve FORTNITE'a YENİ RAKİP

YENİ BİR BATTLE ROYALE OYUNU: APEX LEGENDS


| Genel Bakış

Türü: Aksiyon, Savaş | Battle Royale

Yayınlanma tarihi: 4 Şubat 2019

Geliştirici: Respawn Entertainment

Yayımcı: Electronic Arts (EA)

Destek verilen diller: Deutsch (DE), English (US), Español (ES), Français (FR), Italiano, 日本語, 한국어, Polski, Português (BR), Русский язык, 中文(简体), 中文(繁體)

Resmi sitesi: https://www.ea.com/games/apex-legends?isLocalized=true


Apex Legends'ın PC, Xbox One ve PS4'te aynı anda yayınlanmasından sonra oyuncular bu yeni battle royale oyununu keşfetmek için kolları sıvadı. Çok kısa sürede milyonlarca indirilen bu oyun hakkında biz de sizlere daha fazla bilgi sunmak için inceleme yaptık. Şu an için seçebileceğiniz 8 farklı karakter var ve hepsinin farklı özellikleri var. Bunların hepsine aşağıda değineceğiz. Oyunun yaratıcısı Respawn Entertainment ileride daha fazla karakter ekleneceğini ve alacağı ilgiye göre güncellemelerin olacağını belirtti. Yeterli tanıtım sağlanırsa ve EA de yeterince yatırım sağlarsa PUBG ve FORTNITE'ı rahatsız edecek bir rakip olacaktır. Apex Legends'ı oynayabilmek için Origin hesabınızın olması gerekiyor. Oyun ÜCRETSİZ ancak oyun içi paralı ürünler var tabii. 


APEX LEGENDS NASIL İNDİRİLİR 

Apex Legends; PC, Ps4 ve Xbox One'da tek kuruş dahi harcamadan ücretsiz indirip oynayabileceğiniz bir battle royale oyunu. Oynayacağınız platformun kendi mağazasından kolayca indirip oynayabilirsiniz.


| Apex Legends PC'de nasıl indirilir?

1-EA Origin Mağazası bilgisayarınızda yoksa indiriniz. 

2-Apex Legends 'ı arama kısmında aratınız. 

3-"Download" veya "Install"a tıklayarak oyunu indiriniz ve kurunuz. 


| Apex Legends Playstation 4'te nasıl indirilir?

1-Play Station 4 ana ekranında mağazaya gidiniz. 

2-Apex Legends 'ı arama kısmında aratınız. 

3-Oyunu indirerek kütüphanenize kaydediniz.


| Apex Legends Xbox One'da nasıl indirilir?

1-Xbox One'ınızı açarak Microsoft Mağazasına giriniz. 

2-Apex Legends 'ı arama kısmında aratınız. 

3-Oyunu seçerek "download" ediniz. KARAKTERLER VE ÖZELLİKLERİ

| Apex Legends - Bangalore (Anita)

Rol: Profesyonel asker

Pasif yetenek - Doubletime: Bir süreliğine sprint atıp hızlanabilir.

Aktif yetenek - Smoke Launcher: Sis bombası atar.

Ultimate (Ulti) - Rolling Thunder: İşaretliği alana havadan bombardıman yapılır. 


Kendisinin, 4 ağabeyinin ve ailesinin IMC Silahlı Kuvvetlerinde görev yaptığı askeri bir ailenin çocuğu olarak doğan Bangalore; genç yaşından itibaren olağanüstü bir askerdi. IMC Askeri Akademisinin en iyisiydi. Çok kısa sürede düşmanını parçalara ayırabilecek donanıma ve yeteneğe sahipti. 

3 yıl önce Anita ve erkek kardeşi Jackson'dan IMC Silahlı Kuvvetleri kapsamında bir mücadeleye yardımcı olmaları için paralı asker filosu getirmeleri emredildi. Ancak bağlı bulundukları birim IMC ana üssüyle iletişimi kaybedince pusuya düştüler. Operasyon takımı dağılmıştı ancak Jackson kız kardeşine kaçması için yeterli zamanı sağladı. Evine dönen Anita, Apex oyunlarına katılarak silah eğitimini ve rekabetçi ruhunu ortaya koydu. Şimdi ise IMC ana üssüne dönmek ve ailesinin kalıntılarını tekrar birleştirmek için savaşıyor. 


---------      ---------      ---------

| Apex Legends - Bloodhound

Rol: Teknolojik İzsüren

Pasif yetenek - Tracker: Düşmanlar ayak izi bırakır, böylece iz sürerek onları kolayca bulabilirsiniz.

Aktif yetenek - Eye of the Allfather: Önündeki tüm duşmanları, tuzakları ve bunlara dair ipuçlarını ortaya çıkarır. 

Ultimate (Ulti) - Beast of the Hunt: İçindeki savaşçı ruhunu ortaya çıkararak, daha hızlı hareket eder. Duyuları keskinleşir ve çok daha detaylı iz sürme yeteneği kazanır. 


Bloodhound, tarihin gördüğü en iyi avcılardan biridir. Ona kısaca avcıların avcısı diyebilirsiniz. Birçok kimliğe sahip olduğu söylenir. İyi bir avcının da en önemli yeteneği düşmanlarının izlerini iyi sürebilmesi ve yerlerini saptamasıdır. Her takım için olmazsa olmazlardandır. Düşmanlarının izini sürerek takımına yol gösterebilir. 


---------      ---------      ---------

| Apex Legends - Caustic (Alexander Nox)

Rol: Tuzakçı

Pasif yetenek - Nox Vision: Gaz içerisindeki her düşmanı tespit eder. 

Aktif yetenek - Nox Gas Trap: 6 adede kadar gaz fıçısı bırakabilir. Bu fıçılara ateş edildiğinde veya düşman geldiğinde gaz serbest hale gelir ve havaya yayılarak etrafındakileri etkisi altına alır. 

Ultimate (Ulti) - Nox Gas Grenade: Geniş bir alana gaz bombası atar. 


Büyüyen Frontier kolonilerinin mahsullerini korumak için böcek ilaçları ve pestisit gazı üreticisi Humbert Laboratuvarında bir bilimi adamı olarak çalışan Alexander Nox; daha iyi ve daha güçlü formüller bulmak için gece gündüz uğraşıyordu. Fakat bu gazların etkili olup olmadığını anlamak için etkisiz dokulardan çok daha fazlası gerekiyordu, yaşayan organizmalara ihtiyacı vardı. Alexander Nox daha sonra canlılar üzerinde bu deneyleri yaptığında bu gazın dokunduğu her şeyi öldürdüğünü gördü. Humbert Laboratuvarı başkanı Nox'un bu deneyimini sonunda fark etti ancak yüzleşmeleriyle birlikte laboratuvar alev aldı ve başkan öldü. O gün Nox da başkanla birlikte laboratuvarda öldü diye düşünüldü. Ancak Nox gazının etkilerini gözlemlemek ve geliştirmek için Apex Oyunlarının yolunu tuttu. 

Birçoğu onu sosyopat olarak tanımlar. Zehirli gaz tuzakları tüm bir takımı etkisi altına alabilir. Kendisi ise bu zehirli gazlardan etkilenmez. Nox, zehirli gaz içinde can çekişen rakiplerine soğukkanlılıkla yaklaşarak sonları olur. 


---------      ---------      ---------

| Apex Legends - Gibraltar 

Rol: Kalkanlı Kale

Pasif yetenek - Gun Shield: Düşmandan gelen hasardan korunmak için kalkan oluşturur. 

Aktif yetenek - Dome of Protection: Belirli bir alanda kalkan kubbesi oluşturur, bu kalkan dışarıdan gelecek hasarları engeller. 

Ultimate (Ulti) - Defensive Bombardment: İşaret fişeği attığı alan hava saldırısı ile bombalanır. 


Gibraltar, bir yanı kibar ve nazik bir yanı ise vahşi bir karakter. Annesi ve babası Arama ve Kurtarma Timinde gönüllü olarak çalışmaktadır. Babası onu bir kazadan kurtarırken kolunu kaybetti. Gibraltar o andan itibaren sevdiklerini korumanın ne kadar önemli olduğunu ve fedakarlığı daha iyi anladı. Apex Oyunlarında birçok efsane şöhret ve para için savaştı ancak o kendisini başkalarını korumak için adadı. 


---------      ---------      ---------

| Apex Legends - Wraith 

Rol: Boyutlararası Savaşçı

Pasif yetenek - Voices from the Void: Herhangi bir tehlike anında uyarı olarak sesler duyarsınız. 

Aktif yetenek - Into the Void: Void sayesinde neredeyse görünmez olarak rakibine yaklaşabilir veya tehdit alanından uzaklaşabilir.  

Ultimate (Ulti) - Dimensional Rift: 60 saniyeliğine 2 lokasyonu bağlayan portal oluşturur ve bu kapılar arasında geçiş yapabilir, yaptırabilir. 


Wraith, hızlı ve ölümcül bir savaşçıdır. Yıllar önce IMC'nin Ruh Hastalıkları tesisinde uyandı ve uyandığında geçmişi, kendisi hakkında hiçbir bilgisi yoktu.  Günlerce nereden geldiğini bilmediği sesler duymaya başladı. Tam çıldıracakken duyduğu seslere güvenmeye ve dinlemeye karar verdi. Bu sesler tesisten kaçmasına yardımcı oldu. Gerçek kimliğini bulmaya karar veren Wraith deneyler hakkında bir arayışa girdi. Bu araştırma tesisleri de Apex Oyun arenalarının altına gömüldüğünden, hakkındaki gerçeği bulmak için Apex Oyunlarına katıldı. 


---------      ---------      ---------

| Apex Legends - Mirage 

Rol: Holografik Hileci

Pasif yetenek - Encore: İndirildiği anda otomatik olarak bir klon oluşturur ve 5 saniyeliğine ortadan kaybolur.

Aktif yetenek - Psyche Out: Kendi hologramını oluşturarak rakibi aldatır.  (Buna bayılacaksınız)

Ultimate (Ulti) - Vanishing Act: Birçok illüzyon oluşturarak düşmanların dikkatini dağıtır ve ortadan kaybolur. 


En eğlenceli karakter diyebiliriz. Öne çıkmayı seven, 4 kardeşin en küçüğü olan Mirage; adet düşmanlarıyla dalga geçer. Ciddiye aldığı tek şey Holo-Pilot teknolojisi idi. Mühendis olan annesi ile illüzyon yaratma teknolojisi oturumuna katıldı ve burada üzerine bu teknolojinin deneyleri için kullanılan sıvı döküldü. Ne olduysa ondan sonra oldu. Frontier Savaşı sırasında kardeşleri MIA'ya gittiğinde bile o ve annesi sanal cihazlar geliştirmeye devam ettiler. Tüm bu çalışmalar yapılırken Mirage Apex Oyunlarına katılarak zenginliği ve şöhreti yakalayabileceğini duydu. Bunun üzerine annesinin yanına kendi hologramını bırakarak Apex Oyunlarına katıldı.


---------      ---------      ---------

| Apex Legends - Lifeline (Ajay Che)

Rol: Harp Doktoru

Pasif yetenek - Combat Medic: İndirilen takım arkadaşlarını koruma kalkanı altında hayata döndürür. Şifa eşyalarını %25 daha hızlı kullanır. 

Aktif yetenek - D.O.C. Heal Drone:  Etrafındakileri otomatik iyileştiren bir drone bırakır. 

Ultimate (Ulti) - Care Package: İçi full yüksek kaliteli eşya bulunduran drop çağırır. 


Her takımın olmazsa olmazı Lifeline, adı gibi ölümle yaşam üzerindeki ince çizginin ta kendisi. Sizi en yoğun savaşlarda hayata tutunduracak, gözlerini kapadığınız anda tekrar hayata döndürecek kişidir. Ailesinin neden olduğu ve zararı dokunduğu insanları, olayları öğrendiğinde evinden ayrılarak Apex oyunlarına katıldı ve hayatını insanları kurtarmaya adadı. 


---------      ---------      ---------

| Apex Legends - Pathfinder

Rol: Gözcü

Pasif yetenek - Insider Knowledge: Battle royale haritalarında zamanla halkalar çıkarak oyun alanı küçülür. Pathfinder'ın bu yeteneği bu alanı önceden öğrenmenizi sağlıyor. Harika, değil mi?

Aktif yetenek - Grappling Hook:  Spiderman'in halatlı versiyonu diyebiliriz. Ulaşılması zor alanlara kısa sürede kanca atarak gidebilir. 

Ultimate (Ulti) - Zipline Gun: Tüm takım arkadaşlarının da kullanabileceği bir taşıma halatı oluşturur. 


Pathfinder, yer keşfi ve incelemesinde kullanılmak üzere üretilmiş bir robot. Pardon MRVN (Mobile Robotic Versatile eNtity). 10 yıl önce onu kim ve neden yarattığını bilmeden bir laboratuvarda buldu kendisini. Daha sonra kendisini yaratan, yapan kişiyi aramaya koyuldu. Bu yolculuk sırasında çok şey öğrendi. Yaratıcısını henüz bulamasa da onun dikkatini çekmek umuduyla Apex Oyunlarına katıldı. Pathfinder azimli, iyimser ve herkese yardım etmeye hazır. SİSTEM GEREKSİNİMLERİ

| MİNİMUM SİSTEM GEREKSİNİMİ

İşletim Sistemi: 64-bit Windows 7
İşlemci (AMD): AMD FX 4350 or Equivalent
İşlemci (Intel): Intel Core i3 6300 or Equivalent
Hafıza: 6GB - DDR3 @1333 RAM
Ekran Kartı (AMD): AMD Radeon™ HD 7730
Ekran Kartı (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GT 640
DirectX: 11 Compatible video card or equivalent
Bağlantı hızı: 512 KBPS or faster Internet connection
Hard diskte gerekli alan: 22GB

| TAVSİYE EDİLEN SİSTEM GEREKSİNİMİ

İşlemci Sistemi: 64-bit Windows 7
İşlemci(AMD): Ryzen 5 CPU or Equivalent
İşlemci (Intel): Intel Core i5 3570K or Equivalent
Hafıza: 8GB - DDR3 @1333 RAM
Ekran Kartı (AMD): AMD Radeon™ R9 290
Ekran Kartı (NVIDIA): NVIDIA GeForce® GTX 970
DirectX: 11 Compatible video card or equivalent
Bağlantı hızı: Broadband Connection
Hard diskte gerekli alan: 22GB 


APEX COIN, LEGEND TOKEN ve CRAFTING METAL NASIL ALINIR?


Apex Legends'ı oynamak ücretsiz ancak kostüm, silahlar alabileceğiniz yeni karakterleri açabileceğiniz bir oyun içi mağazası mevcut. Ancak endişe etmeyin bu mağazada satılanlar ile rakipleriniz size bariz bir üstünlük kuramıyor. Ayrıca mağazada ürünlerin "drop rate"leri yani bu eşyaların düşme olasılıkları da belirtiliyor. Oyunda alabileceğiniz 3 adet oyun içi ürün mevcut: Apex Coins, Legend Tokens, Crafting Metals. 

Oyunda yeni eşyaları almanın en kolay yolu tabii ki de Apex Coin harcamak. Gerçek para harcayarak bu eşyaları alabilirsiniz. 


Apex paket ürünleri almak istemeyenler oyunu oynadıkça veya seviye atladıkça da bu paketlere sahip olabiliyor, yeni karakterleri açabiliyor. Gerçek para harcamak birçok oyunda olduğu gibi süreci hızlandırıyor. 


Son olarak oyuncular Crafting Metal kullanarak yeni silahları açabiliyorlar. 


APEX LEGENDS TAKTİKLERİ

| Apex Legends'ta nasıl hızlı level/seviye atlanır?

Oyunda öldürme, asist yapma ve takımınızın başarısına göre daha fazla exp (experience points) kazanabilirsiniz. Bu yüzden mümkün olduğunda bol adam öldürmeniz, iyi bir takım arkadaşı olmanız gerekiyor. Support karakterler de takım oyuncusu olarak exp kazanabilir. O halde 3 kural size hızlı rank atlatacak: Kill, assist, team player.
Yorum Yap

BlackDesert  2023 Yaz Sezonu Başlıyor!

BlackDesert 2023 Yaz Sezonu Başlıyor!

Yaz Sezonu Başlıyor.Balıkçılık temalı İlk Bahar Sezonu'nu geride bırakırken, bu sezonu Eğitim temasıyla açıyoruz.Özellikle Sezon Pasosu aracılığıyla macera yoldaşı bir At elde edebileceğiniz “At A..

25.05.2023 03:08
0 görüntülenme
Rise Online World Topluluğu 1. Yılını Oyun Severlerle Beraber Kutladı!

Rise Online World Topluluğu 1. Yılını Oyun Severlerle Beraber Kutladı!

Yerli oyun Rise Online World topluluğu, 1'inci yıl dönümünü oyunseverlerle birlikte kutladı.Bebek Sahil'de gerçekleştirilen etkinliğe Özge Ulusoy, Ece Seçkin gibi ünlü isimlerin yanı sıra sosy..

18.05.2023 01:19
0 görüntülenme
KOZMİK KARINCA KLASGAME'DE!

KOZMİK KARINCA KLASGAME'DE!

Ünlü bilgisayar oyuncusu olan ve uzun bir süredir de Kozmik Karınca Youtube kanalını yürüten Cem Ceyhan  KLASGAME ailesine katıldı.Hadi hep birlikte kendisi biraz tanıyalım.Kozmik karınca an itibariyl..

17.05.2023 23:57
0 görüntülenme
Rise Online Güncelleme Notu 5.0.4

Rise Online Güncelleme Notu 5.0.4

Genel DüzenlemelerOyuna giriş yapan yada ölünce kalkan karakterlere, yaratıkların hasar verme sorunu düzeltildi.AH ve normal pazar sisteminde yanlış Tax değeri gösterme sorunu düzeltildi.Teleporting P..

11.05.2023 01:33
0 görüntülenme
Son Dakika: Steam İle İlgili Önemli Gelişmeler

Son Dakika: Steam İle İlgili Önemli Gelişmeler

Valve, geçtiğimiz hafta boyunca Steam Türkiye üzerinden en çok satılan oyunları paylaşıldı. 25 Nisan – 2 Mayıs tarihleri arasındaki toplam gelire göre en çok satan oyun Counter-Strike: Global Offensiv..

03.05.2023 02:02
0 görüntülenme
VALORANT’ın yeni seti ARCADE!

VALORANT’ın yeni seti ARCADE!

VALORANT yeni bölümü yakında geliyor. Bölüm 6 Kısım 3 yaklaşırken, yeni gelecek olan Arcade seti de sızdırıldı. Yepyeni bir savaş bileti ve yeni bir silah seti gelecek ve yeni gelecek setin adı Radian..

27.04.2023 05:22
0 görüntülenme
Counter Strike 2 Hakkında Önemli Bilgiler

Counter Strike 2 Hakkında Önemli Bilgiler

Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen FPS oyunu olan Counter Strike, ülkemiz dahil tüm dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip. Son olarak Counter Strike: Global Offensive oyunun..

12.04.2023 01:25
0 görüntülenme
Diablo 4 Açık Beta'da!

Diablo 4 Açık Beta'da!

Diablo 4 Açık Beta'da!26 Mart tarihine kadar sürecek olan açık beta, Barbarian, Rogue Sorcerer ve Necromancer sınıfları kullanılabiliyor. Oyuncular Prologe ve Act 1'i oynama şansına sahip olab..

26.03.2023 17:17
0 görüntülenme
Rise Online Büyük Güncelleme Geldi!

Rise Online Büyük Güncelleme Geldi!

Rise Online Büyük Güncelleme Geldi!Merhaba Rise Online oyuncuları,Yerli PC oyunları üreten oyun stüdyosu deyince aklımızda pek fazla isim canlanmıyor. Rokogame canlanan bu nadir isimlerden birisi. Kur..

23.03.2023 18:21
0 görüntülenme
DORA ''STRATERA'' ÖZSOY KİMDİR?

DORA ''STRATERA'' ÖZSOY KİMDİR?

Dora Özsoy, 1993 yılında İstanbul, Türkiye'de doğmuştur. Kartal Anadolu Lisesi'nde okuduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliğinden mezun olmuştur. Kariyerine Youtube üzerinden..

20.03.2023 19:23
0 görüntülenme
Yukarıya Git
  Kendi Renk Stilinizi Oluşturun!
  • Ekrana Sığdır
  • Ortala
  • Minimal

Aşağıdaki renk paletinden kendi tarzınızı oluşturun.