Rise Online World MMORPG Oyunlar Pubg Mobile UC Knight Online Bigpoint Metin2 Valorant Points (VP) Knight Unity League Of Legends Steam Steam Cüzdan Kodu Free Fire Diamonds Razer Gold Albion Online - Silver Zula Altın Tinder Fortnite V-Papel Combat Arms Netflix Exxen Xbox Live BluTV Üyelik GameForge Fetih Altın Çağ PlayStation Gift Cards Aeria Games Google Play Spotify Diablo 4 Xbox Live Bakiye S Sport Üyelik Gmrgame Revolution Super SUS Golden Star Joygame Oyunları Metin2 PvP Serverlar Legend Online Pointblank Blizzard Oyunları Webzen Wcoin Amazon Hediye Kartı Türkiye (TR) PlayStation Gift Card Razer Gold TL Combat Arms: Reloaded GC Fifa 20 Fifa Points Xbox Pubg Mobile Lite BC Apex Legends Mobile Syndicate Gold VIP Baloot Diablo Immortal Eternal Orbs Pasha Fencer Elmas Legends of Runeterra Lora Enuygun Legends of Runeterra PUDDING Pay (NetEase Games), Rules Of Survival SCARF TOD Enlisted Gold Aion: Legions of War AkınGaming Amazon Gift Cards Apex Legends Arc Games Assassin's Creed Serisi Battle of Kings Gold BattleField Battlefield 2042 Blade and Soul - NCoin Blizzard Bombom Kupon Boxing Star Cabal Online Call Of Duty Serisi Combat Arms: the Classic GC Crossfire (Z8 Games) Crunchyroll CypherWAR Dead by Daylight Mobile Diablo 4 Oyuncu Pazarı Düşyeri TV Paketleri eBay Gift Card Elex Oyunları Epic Games EST Games Eudemons Online TQ Point Far Cry Series Fifa 19 Fifa 20 Fifa Points PC Fifa 20 Fifa Points PS4 Fizy Premium Fortnite Battle Royale G2A Gift Card Gaijin Entertainment Game of Sultans Gamyun Fıstık V2 Guild Wars Guild Wars2 Habbo - Credits Hi-rez Studios Honor Of Kings Imperia Online IMVU Karma Koin KOPK Kumu Coins Lineage II NCoin Lokum Games LoL Taktik Savaşları MeetU - Coins Microsoft Mint Card MykoZONE Mynet NCSOFT NetDragon Netmarble Nfinity Games Nimo TV Elmas Top-Up Nintendo Oasis Games OldSchoolKo Openbucks Gift Card Path Of Exile (PoE) Coin Pazarı Pirate Storm: Death or Glory PK XD PlayMYKO Popmundo R2Games RigorZ Rising Cities Rockstar Games Skyrama Snail Games Spotify Spotify Üyelik The Elder Scrolls The Great Heist Total Battle Total Battle Oyuncu Pazarı Tv Plus Premium & Üyelik Webzen World War 3 WTFast Z8 Games Zoomumba The Lord of the Rings: Rise to War

FAR CRY EFSANESİ!!


Far Cry Efsanesi 

Yazıma başlamadan önce Far Cry efsanesinin başlangıç hikayesine değinmek isterim. 2004 yılında Half-Life 2 ve Doom 3 yayınlandığı sırada bir bomba gibi düştü Far Cry. E3 fuarında yayınlanan videodan sonra oyun piyasasındaki rakipleri arasına yıldırım gibi düşen Far Cry yüksek satış rakamları ile devam oyunlarının geleceğini de göstermiş oldu.


Almanya’da CryTek firmasının hazırladığı CryEngine grafik motorunun tanıtımını bir oyun yaparak tanıtma fikri ile ortaya çıkan Far Cry, sağladığı geniş açık dünya olanağı, senaryosu ve kilit karakterleri ile yıllarca oyuncuların heyecanla beklediği bir oyun serisi haline gelmeyi başarmıştır.Far Cry


Jack Carver isimli karakterin, yatıyla çıktığı gezintide yanından geçtiği bir adadan atılan roket ile bir anda her şeyin değişmesi ile başlıyor oyun. Roketin verdiği hasar sonucu bir anda kendimizi kıyıda buluyoruz ve neler olduğu ile ilgili araştırmalar yapmaya başlıyoruz. İlerledikçe konular değişiyor ve senaryo farklı noktalara ilerliyor. Gelişen olaylar bizi değişim geçirmiş yaratıklar ile karşı karşıya getiriyor.


Oyunun geneli farklı adalarda geçiyor. İlk başta düştüğümüz ada boyut olarak çok fazla büyük değil. Fakat çevresinde o kadar çok adacık var ki sürekli farklı adalara geçiş yapmanız gerekiyor. İsterseniz araçla isterseniz yüzerek diğer adalara geçebiliyorsunuz fakat yüzerek geçmek konusunda birkaç ufak problem yaşayabilirsiniz. Çünkü suda silahlarınız çalışmıyor. Düşman tarafından farkedilmeniz durumunda çantada keklik olmanız işten bile değil haliyle.


FPS oyunlarındaki en önemli değişken olan yapay zeka konusunda Far Cry, döneminde çıtayı çok farklı bir seviyeye çıkarmıştı. Düşmanlarınız uzak mesafeden dürbünle sizi farkedip, telsizle diğer askerlere haber veriyorlar. Size doğru koşmak yerine çevrelerinde bir araç varsa bu aracı kullanarak size doğru yaklaşıyorlar.  


Far Cry, döneminde geliştirilen muhteşem yapay zekası, görsel olarak oyuncuya yaşattığı haz, sürükleyici senaryosu ile çıkış tarihindeki FPS’ler içerisinde bir numarayı almıştı.


Oyun Türü:  FPS

Çıkış Tarihi: 23 Mart 2004

Maksimum Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi : Win XP / Win Vista / Win 7 / Win 8 / Win 10.
 • Ekran Kartı : DirectX9 Uyumlu / 64 MB vRAM / 3D Grafik Kartı
 • İşlemci : Intel Pentium III 1 GHz / AMD Athlon 1 GHz.Steam üzerinden satın almak için; https://www.klasgame.com/steam-oyunlari/13520-far-cry.html

Far Cry 2


CryTek’in bombası olan Far Cry’ın başarılı satışları sonrası oyuncular ikinci oyun için bekleyişe girmişlerdi bile. İlk oyundan sonra CryTek ve Ubisoft’un yollarını ayırması ile ikinci oyunun kapıları kapanmış gibiydi. Orjinal oyunun ardından konsollar için birkaç Far Cry oyunu hazırlandı ancak bunlar beklenen ikinci oyun değildi. İsim haklarını elinde bulunduran Ubisoft, ikinci oyunu duyurdu. İlk oyundan farklı olarak bu sefer tropikal bir adada değil, Afrika topraklarındaydık.


İlk oyundaki karakterimiz olan Jack Carver ile hiçbir bağı bulunmayan ikinci oyunda, başlangıçta seçilebilir 9 adet karakter bulunmakta. Seçtiğimiz karakter dışındaki karakterler ile de daha sonra oyun içinde bize yardım ederlerken denk gelmek mümkün. Kısa bir tutorial bölümünden sonra ana görevimiz veriliyor. The Jackal isimli karakteri bulmak. 50 km boyuta sahip bir harita var karşımızda. Bu çevreyi keşfetmek oldukça güç. Üstelik etrafta gezen devriye askerleri de mevcut.


Düşman bölgelerine gelecek olursak; ulaştığınız bölgenin nasıl korunduğu hakkında ilk başta fikir sahibi olmamız zor. Öncelikle detaylı bir çevre araştırması yapmanız gerekiyor. Zira hiç düşman gözükmeyen bir bölgede bir anda etrafınız düşman askerleriyle sarılabilir. Elinizdeki silahlar da kullandıkça aşınabiliyor, tutukluk yapabiliyor hatta hiç çalışmayabiliyor.  


Genellikle kamp alanları arasında uzun mesafeler bulunuyor. Araçlar burada oldukça önem kazanıyor ve araç sayısı oyunda oldukça fazla. Haritadaki otobüs simgeleri ise fast travel sistemi için kullanılabilir durumda. 


Yeni bir özellik de Call of Duty 2’den sonra çoğu oyunda kullanılan ‘dinlen ve İyileş’ sağlık sisteminin bu oyunda bulunmaması. Elinizde hiçbir sağlık aparatı bulunmaması durumunda yaralı bölgeye sargı tedavisi uygulayabiliyorsunuz. Maksimum 5 adet taşıyabildiğimiz serumlar ile sağlık seviyemizi yükseltebiliyoruz ancak mermi ve ya şarapnel parçası isabet eden bölgelere zamanında müdahale etmediğimiz sürece kanamamız ve sağlık seviyesi düşüşümüz devam ediyor. Bu gibi durumlarda öncelikle bıçak yardımı ile isabet alan bölgeye müdahale ediyor daha sonra serum yardımı ile sağlık seviyemizi tekrar yükseltebiliyoruz.


Son olarak Far Cry 2, yan görevlere de sahip bir oyun ve haritada hiçbir şey yapmadan gezinmenize de olanak sağlayan bir oyun. Bu sebeple oyunda GTA izlerine rastlamak mümkün. Uzun oynanış süresi, iyi grafikleri ve açık dünyasıyla Far Cry 2 oyuncuların uzun zaman geçirebileceği bir oyun.


Oyun Türü:  FPS - Açık Dünya

Çıkış Tarihi: 21 Ekim 2008

Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Microsoft Windows XP or Windows Vista
 • İşlemci: Pentium 4 3.2 Ghz, Pentium D 2.66 Ghz, AMD Athlon 64 3500+ 
 • Bellek: 1 GB
 • Ekran Kartı: 256 MB, Shader Model 3 gerekli, NVidia 6800 or ATI X1650 
 • Harddisk: 3.5 GB 


Steam üzerinden satın almak için; https://www.klasgame.com/steam-oyunlari/19900-far-cry-2-fortunes-edition.html
Far Cry 3

Ana karakterimiz olan Jason Brody, 20 yaşında bir genç. Bir büyük bir de küçük kardeşi ve 4 arkadaşıyla çıktığı Güney Pasifik’te bir ada tatilinin onu ne durumlara sokacağından tamamen habersiz. Telefonumuza kaydettiğimiz eğlenceli anların ardından gözlerimizi bambu bir kafesin içerisinde açıyoruz ve karşımızda Far Cry serisinin en sağlam kötü karakteri olan Vaas’ı dinlerken buluyoruz.

Far Cry 3’ün hikaye anlatımı oldukça iyi. Hikayesi yer yer klişe olsa da hikaye anlatımı güzel kurgulanmış bir Hollywood filminden farksız. Çok sade bir hayat yaşayan insanın bile karşılaştığı durumlar karşısında soğukkanlı bir katile dönüşebileceğini anlatan oyunun senaryosu oldukça başarılı. Yan karakterlerin ana karakterden farksız olduğu oyunda ara sahnelerdeki her diyalog, karakterlerin altını dolduran cinsten. 

Böyle bir hikaye kurgusu ile ana görevde ilerlerken, oyunun devasa açık dünyası bizi bazen ana görevi yapmaktan alıkoyabiliyor. Ana görevler haricinde ada içerisinde yarışlara katılabiliyor, adadaki aranan suçluları para karşılığı yakalayıp adalete teslim edebiliyor, radyo kulelerine tırmanarak haritanızı genişletebiliyor ya da korsanların outpostlarına baskın yapıp adanın kontrolünde söz sahibi olabiliyorsunuz.


Oyunda bir de avcılık sistemi bulunmakta. Hayvanları avlayıp bu hayvanların derileri ile kendimize çanta vb. araç gereçler yapabilir ve daha fazla silah ve cephane taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda etraftaki bitkileri toplayarak da sağlık arttırıcı şırıngalar üretebilirsiniz.

Adadaki vahşi yaşamın da zorlayıcılık açısından düşmanlarımızdan eksik kalır yanı yok. Yaban domuzları, çıngıraklı yılanlar, kaplanlar ve daha bir çok vahşi hayvan sizleri zorlamak için hevesle bekliyorlar. 


Far Cry 3’ün size sağladığı bir diğer ayrıcalık ise oynanış serbestliği. Bu oyunun her yönü için geçerli. Ana görevlerde bu serbestliği tam olarak hissedemeseniz de geri kalan kısımlarda bolca hissedeceksiniz. Mesela outpostlara baskın düzenlediğiniz sırada baskınınızı planlamanız için bir çok seçenek mevcut. Dilerseniz tüm cephanenizi yüklenerek düşmanların arasına bir anda dalabilir, dilerseniz bir suikastçi edasıyla içeri sızarak, düşmanlarınızı sessizce avlayabilirsiniz.


Ana karakterinize ne kadar başarılı görev yaptırırsanız o da o kadar deneyim kazanıyor. Kolundaki dövme bir savaşçıyı temsil ediyor ve belli bir tecrübe seviyesine ulaştıkça Jason’un yeni özellikleri kullanılabilir duruma geliyor. Bu şekilde yeni öldürme seçenekleri, el bombası çeşitleri, sağlık seviyesinin artması gibi yeni özellikler elde edilebiliyor.


Sonuca gelecek olursak, Far Cry 3 eşsiz hikaye anlatımı, sağlam karakterleri ve hareket çeşitliliği ile çoğu oyuncu tarafından serinin en iyi oyunu olarak gösterilmeyi hak etmiş bir yapım.


Oyun Türü:  FPS - Açık Dünya

Çıkış Tarihi: 29 Kasım 2012

Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • İşlemci: 2.66 GHz Intel Core 2 Duo E6700 veya 3.00 GHz AMD Athlon 64 X2 6000 
 • RAM: 4 GB
 • Ekran Kartı: 512 MB DirectX 9.0 ve Shader Model 4.0 uyumlu özelliklerine sahip olmalı.Steam üzerinden satın almak için; https://www.klasgame.com/steam-oyunlari/220240-far-cry-3.html

UPlay CD Key satın almak için;

https://www.klasgame.com/far-cry-series/far-cry-3/far-cry-3-cd-key

Far Cry 4


Baş kahramanımız Ajay Ghale’nin annesinin küllerini Himalaya dağlarının eteklerine serpmesini vasiyet etmesi üzerine yola çıkmasıyla başlayan hikayemiz, her Far Cry hikayesinde olduğu bambaşka yerlere evriliyor. 


Yine bir anda kendimizi savaşın ortasında bulduğumuz Far Cry 4’te bir yanda Himalaya’da hakimiyetini ilan etmeye çalışan bir diktatör, diğer yanda ise Amita ve Sabal liderliğindeki direnişçi grup olan The Goldan Path karşılıyor bizi. Her iki taraf da birbirini alt etme çabasındayken biz de olayların içerisine dahil oluyoruz bir anda.


Tutorial bölümlerini hızlı bir şekilde geçip, oynanış hakkında fikir sahibi olduktan sonra, Amita’dan görevler almaya başlıyoruz. Senaryo gereği ilerleyen kısımlarda da babamızın Himalaya’lardaki bağını da öğrendikten sonra işler bizim için iyice çıkılmaz bir hal alıyor.


Oynanış açısından Far Cry 3’le hemen hemen hiçbir farkı bulunmayan oyun bazı kısımlarda oyuncuya Far Cry 3 v2.0 havası da vermiyor değil. Farklı harita, farklı karakterler, farklı senaryo ve daha fazla oynanış süresi sunan Far Cry 4’ün bir önceki oyundan ayrılan en önemli özelliklerinden biri her oyuncuya oyunu oynamak için farklı seçenekler ve varyasyonlar sunması açısından olabildiğince serbest olması. 


Far Cry 4’ün tamemen yaşayan bir dünya içerisinde geçmesi ise oyuncu keyfini arttıran önemli unsurlardan bir tanesi. Herhangi bir göreve giderken bile başınıza dış dünyanın da etkisiyle birçok değişik olay gelebiliyor. 


Oyundaki hayvan çeşitliliği olabildiğince fazla ve avlanma sistemi yine mevcut ancak burada fillereden ayrıca bahsetmemiz gerekiyor. Zira filler binek olarak kullanılabiliyor ve düşman outpostlarını bu fillerle basma gibi bir olanağımız mevcut. 


Assassin’s Creed’den aşina olduğumuz yüksek bir yere tırmanıp haritamızı genişletme özelliğini, Far Cry 4’te telsiz kuleleri ile sağlıyoruz. Yapılan her görevden deneyim puanları kazanıyor ve seviye atlıyoruz. Peki ne işe yarıyor bu seviye? Seviye atladıkça defansif özelliklerin geliştiği “Elephant” ya da ofansif özelliklerin geliştiği “Tiger” kategorisine puan veriyoruz ve yeni özellikler kazanıyoruz.


Far Cry 4’e teknik açıdan baqkacak olursak; gerek grafikleri, gerekse oyunun optimizasyonundaki başarı ile Ubisoft’un o dönem içerisinde çıkardığı en başarılı iş diyebiliriz.


Yapay zeka olarak da her oyunda olan ufak hataları göz ardı edecek olursak, gayet başarılı bir yapay zeka sistemi mevcut. 


Oyunun müzikleri ise ortama ve duruma göre değişen cinsten ve oynanışa olumlu yönde büyük etkisi var. 


Sona geldiğimizde ise Far Cry 4 gerçekten başarılı bir oyun olarak değerlendirilebilir. Aradığınız her şeyi bulabileceğiniz bir oyun. Ek görevler, gizli objeler gibi içeriklerle uğraşmayı seven biriyseniz 50 saatten daha fazla bir oyun deneyimi sizlerle.


Oyun Türü:  FPS - Açık Dünya

Çıkış Tarihi: 18 Kasım 2014

Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim sistemi: Windows 7 SP1 / 8 / 8.1 (64 bit)
 • İşlemci: Intel Core i5-750 2.6 GHz / AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz.
 • RAM: 4 GB.
 • Ekran kartı: GeForce GTX 460 / Radeon HD5850 (1 GB)
 • DirectX: 11.
 • Sabit disk alanı: 30 GB.
Steam üzerinden satın almak için; https://www.klasgame.com/steam-oyunlari/298110-far-cry-4.html

UPlay CD Key satın almak için;

https://www.klasgame.com/far-cry-series/far-cry-4
Far Cry Primal


Far Cry serisi bu sefer farklı bir yol izleyerek bizleri M.Ö 10 000 yılına götürüyor. Ubisoft, Far Cry Primal konusunda gerçekten ince eleyip sık dokumuş durumda. Gerek oyunun atmosferi, gerek oyun için özel olarak yaratılan dilin sadeliği, gerek çevredeki yaşamın verdiği görsel etki; bizlere gerçekten taş devri hissiyatını veriyor. 


Far Cry Primal, yukarıda bahsettiğim gibi M.Ö. 10 000 yılında geçiyor. Ana karakterimiz Takkar isimli Wenja kabilesinin bir üyesi. Bir mamut avının ortasında başlıyor oyun. Kabile üyeleri tam mamutu yakalayıp parçalamaya henüz başlamışken, bir Saber Tooth ( Sivri Dişli Kaplan) ekibi teker teker öldürmeye başlıyor. Takkar ve dostu vahşi hayvandan kaçmaya çalışırken uçurumdan aşağıya atlarlar ve hikayemiz tam olarak başlar.

 

Oyunda bir de anlatıcımız var, Tensay. Bize oyunun hikayesi ile ilgili bilgiler veriyor Tensay. Üç büyük kabilenin çekişmesini, dönemin jeolojik ve politik durumlarıyla ilgili bilgiler veriyor.


Dönem mezolitik dönem olunca haliyle araç gereçler, silahlar da ona göre şekilleniyor. Yakın dövüş için sopa, yakın-orta mesafeler için mızrak, uzak mesafeler içinse yay ana silahlarımızdan. Elimizdeki silahlar kullanıma bağlı olarak yıpranıyor ve en sonunda kırılıyor. Ancak biraz toplayıcılıkla yeni silah üretmek hiç de zor değil.


Toplayıcılık konusuna değinmişken, oyunun büyük bir bölümünü toplayıcılık yaparak geçiriyoruz. Sürekli olarak cephane için, sağlık için ve ana üssümüzün gelişimi için etraftan brşeyler toplamamız gerekiyor. 


Kabilemizin özellikleri gereği Hayvan Efendisi özelliğimiz var. Bu sayede hayvanlarla diğer insanlarla olduğundan daha hızlı iletişime geçi, reaksiyon alabiliyor ve evcilleştirebiliyoruz. Oyunun ilk başlarında yaptığımız bir ana görevle bu yeteneğimizi öğreniyor ve ilk evcil hayvanımız olan Baykuş’u kazanıyoruz. Baykuş oyun içerisinde bizlere daha geniş görüş açıları sağlayıp, düşmanları tag’lememizi sağlıyor.


Son olarak oyunun açık dünyasına bakacak olursak Far Cry 4 esintilerine en çok burada rastlıyoruz. Grafik motoru bize birebir Far Cry 4 görselliği sunuyor. Far Cry 4’te file binmekten bahsettiğimizi hatırlarsınız. Burada da aynı aktiviteyi mamut ile gerçekleştirebiliyoruz. 


Eğer Far Cry serisini severek oynuyorsanız ve Far Cry deneyimini bir de taş devrinde yaşamak istiyorum derseniz bu oyundan zevk almamanız çok zor.


Oyun Türü:  FPS - Açık Dünya

Çıkış Tarihi: 23 Şubat 2016

Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 (Sadece 64 bit)
 • İşlemci: Intel Core i3-550 ya da AMD Phenom II X4 955.
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 460 (1GB VRAM) ya da AMD Radeon HD 5770 (1GB VRAM)
 • Bellek: 4 GB RAM.
 • Depolama: 20 GB Boş Alan.Steam üzerinden satın almak için; https://www.klasgame.com/steam-oyunlari/371660-far-cry-primal.html

UPlay CD Key satın almak için;

https://www.klasgame.com/uplay/far-cry-primal-uplay
Far Cry 5


Modern zamanlarda geçen Far Cry 5, bizleri bu sefer Amerika Birleşik Devletleri’nin Montana eyaletine götürüyor. Kendisine “Baba” adını vermiş olan Joseph seed isimli bir tarikat liderinin tutuklamak için görevlendirilmiş bir karakteri oynuyoruz bu defa.


Eden’s Gate isimli bu tarikat dünyanın sonunun geldiğine inanıyor ve müritlerine cenneti vaad ediyor. Üyelerini adeta köle haline getiren bu tarikat, ya bizimlesiniz ya da ölüsünüz fikriyle halkın üzerinde baskı oluşturan tarikat; bu baskıyı o kadar arttırıyor ki tarikat karşıtları da aynı şekilde birleşerek silahlı direnişe geçiyorlar.


Oyuna başladığımızda belli bir karakterimiz yok. Oyun bizden kendi karakterimizi oluşturmamızı istiyor. Oyundaki diğer herkes bize “Memur Bey” olarak hitap ediyor ki oyuna başladığınızda da bunun sebebini anlıyorsunuz.


Oyunu serinin diğer oyunlarından ayıran en önemli özelliklerinden bir tanesi de karakterlerin çok iyi işlenmiş olması. Her karakterin derinliğini diyaloglarından, mimiklerinden bile anlayabiliyorsunuz. 


Bir diğeri ise daha önceki Far Cry oyunlarındaki bölge açma sistemi bu oyunda yok. Tabi yine biz düşman bölgelerine Rambo misali girip saldırabiliyoruz ama bu o bölgeyi açmaya değil daha çok yeni görevler açılmasına olanak sağlıyor. 

Oyunun özelleştirme kısmında ise çok fazla bir seçeneğimiz olmasa da gayet tadında ayarlanmış. Silahlarımıza eklenti yapabiliyor, kaplamalarını değiştirebiliyoruz. Karakterimizin kıyafetlerinde değişiklikler yapabiliyoruz.


Kısacası Far Cry 5, değiştirdiği oyun yapısı, içerisinde barındırdığı görev çeşitliliği ve oyuncuyu sıkmayan hikayesiyle, uzun zaman sonra FPS alanında bir ihtiyacı doldurdu. 


Oyun Türü:  FPS - Açık Dünya

Çıkış Tarihi: 27 Mart 2018

Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • İS: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core i5-2400 @ 3.1 GHz veya AMD FX-6300 @ 3.5 GHz veya eşdeger.
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 veya AMD R9 270 (2GB VRAM Shader Model 5.0 veya daha iyisi)
 • RAM: 8GB
Steam üzerinden satın almak için; https://www.klasgame.com/steam-oyunlari/552520-far-cry-5.html


UPlay CD Key satın almak için;

https://www.klasgame.com/uplay/far-cry-5-uplay.
Far Cry New Dawn


Ubisoft’un bir anda duyurduğu son Far Cry oyunu Far Cry New Dawn, Far Cry 5’in bittiği yerde, kıyamet sonrası senaryosu ile başlıyor. Far Cry 5’in sonunda “Baba” lakaplı Joseph Seed’in şarkısyla beraber bir patlama gerçekleşiyor ve yeni oyunumuz da herşeyin bir anda alt üst olmasıyla başlıyor. 


Oyunumuz kıyamet sonrası kurulan yeni düzende yıllar içerisinde neler olup bittiğini anlamamız üzerine kurulu. karşımızda 3 topluluk var. Biri bizim de içinde bulunduğumuz, patlama sonrası hayatta kalmaya çalışanların oluşturduğu grup. Diğeri Joseph Seed müritlerinin oluşturduğu ve hala ona bağlı olan müritler. Sonuncusu da oyunun baş kötüleri olan Mickey ve Lou’nun liderlik ettiği Highwaymen grubu.


Oyunun temel amacı üs geliştirme üzerine kurulu. Ana hikaye üzerinde ilerlemek için bile bu üste geliştirmeler yapmamız gerekiyor, aksi halde oyun bize yeni bir görev açmıyor. 


Oyundaki belik de nadir yeniliklerden biri silah çeşitliliği. Kıyamet sonrası temalı filmerde ve oyunlarda daha önce gördüğümüz gibi bu oyunda da post apokaliptik silahlar ve araçlar mevcut. Mad Max desek sanırım herkesin aklında birşeyler canlanır. 


Görev yapılarında herhangi bir değişiklik yok bu oyunda. Aslında oyun, Far Cry 5’in mor ve pembe filtre atılmış hali de diyebiliriz bir nevi. 


Grafiklerin ve seslerin de bir önceki oyundan farksız olduğunu düşünürsek aslında Far Cry New Dawn serinin, seriye en az şey katan oyunu diyebiliriz. Oyundaki yapı ve özensizlik hissedilmeyecek gibi değil.


Sonuca gelecek olursak Far Cry New Dawn serinin oyuncular ve eleştirmenler tarafından en çok olumsuz yorum alan oyunu oldu. Far Cry serinin takipçileri tabi ki oyunu alıp oynayacaklardır ancak Ubisoft’un seriyi tekrar canlandırmak için bir önceki oyunun pembesinden daha fazlasını düşünmesi gerektiği söylenebilir.


Oyun Türü:  FPS - Açık Dünya

Çıkış Tarihi: 15 Şubat 2019

Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 7 SP1, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit Versiyonları)
 • İşlemci: Intel Core i5 2400 – 3.1 GHz veya AMD FX 6350 – 3.9 GHz.
 • RAM: 8 GB.
 • Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 670 (2 GB) veya AMD Radeon R9 270X (2 GB)
 • Ses: DirectX 9.0c Destekli Ses Kartı
 • Depolama: 30 GB Depolama Alanı
Steam üzerinden satın almak için; https://www.klasgame.com/steam-oyunlari/939960-far-cry-new-dawn.html


UPlay CD Key satın almak için;

https://www.klasgame.com/far-cry-series/far-cry-new-dawn
 


Yorum Yap

VALORANT ''2024 VCT TAKIM KAPSÜLLERİ'' BİZLERLE!

VALORANT ''2024 VCT TAKIM KAPSÜLLERİ'' BİZLERLE!

2024 VCT TAKIM KAPSÜLLERİ BİZLERLE!Toplamda 4 parçadan oluşan bir settir.Classic - Spray - Kart ve 2 adet uğurluk ile bizlerle!Takım başına setimizin fiyatı sadece: 2.340VP!~ Classicler ~~ Kartlar ~~ ..

04.03.2024 02:30
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''MK.VII İSTİKLAL''

VALORANT YENİ SETİ ''MK.VII İSTİKLAL''

MK.VII İSTİKLAL SETİ ÇIKTI!Toplamda 5 parçadan oluşan bir settir.Vandal – Judge – Operator - Guardian ve Bıçak ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 5.100VP!Sizler için set’e ait içeriklerin parça şek..

03.03.2024 18:57
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''ULUPENÇE''

VALORANT YENİ SETİ ''ULUPENÇE''

ULUPENÇE SETİ ÇIKTI!Toplamda 6 parçadan oluşan bir settir.Vandal – Ghost – Bıçak - Kart - Spray ve 2 adet uğurluk ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 6.355VP!Sizler için set’e ait içeriklerin parça ..

11.02.2024 10:37
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''EMBERCLAD''

VALORANT YENİ SETİ ''EMBERCLAD''

EMBERCLAD SETİ ÇIKTI!Toplamda 5 parçadan oluşan bir settir.Bulldog – Phantom – Frenzy - Spectre ve Çekiç ile bizlere!Setimizin fiyatı sadece: 5.100VP!Sizler için set’e ait içeriklerin parça şeklinde a..

27.01.2024 06:00
0 görüntülenme
VALORANT ''GECE PAZARI'' 1 ŞUBAT BİZLERLE!

VALORANT ''GECE PAZARI'' 1 ŞUBAT BİZLERLE!

  GECE PAZARI BİZLERLE!   Tarih: 01.02.2024 - 29.02.2024Karşınızda gece pazarımızda olacak bütün koleksiyonlar!~ BİLGİLENDİRME ~''Gece Pazarı'' olarak adlandırdığımız bu mağaza her oyu..

24.01.2024 19:35
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''KURONAMI''

VALORANT YENİ SETİ ''KURONAMI''

KURONAMI ÇIKTI!Bu yazıya veya video üzerinden 00.37'ye gelerek setimize göz atabileceğinizi de belirtmek isteriz. ;)Toplamda 8 parçadan oluşan bir settir.Vandal– Sheriff – Marshal – Spectre - NO Y..

11.01.2024 06:10
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SİLAHI ''OUTLAW'' VE NOSTALJİ PAKETİ: OUTLAW

VALORANT YENİ SİLAHI ''OUTLAW'' VE NOSTALJİ PAKETİ: OUTLAW

CEPHANELİĞİN YENİ ÜYESİ OUTLAW'UN TASARIMIBu yeni keskin nişancı tüfeğini Bölüm 08 Kısım 01'in başlangıcında herkesin cephaneliğine ekliyoruz. VALORANT'taki silahlardan genel itibarıyla ba..

10.01.2024 21:56
0 görüntülenme
VALORANT 8.00 YAMA NOTLARI

VALORANT 8.00 YAMA NOTLARI

VALORANT 8.0 YAMA NOTLARIBölüm 08 Kısım 01 ve 8.0 Yaması'na hoş geldiniz. 2024'ün ilk yamasında yeni bir silah dahil sayısız yenilik ve değişiklik oyundaki yerini alıyor. Keyfini çıkarın!GENEL..

10.01.2024 19:21
0 görüntülenme
LEGUE OF LEGENDS DİZİSİ ''ARCANE 2. SEZON'' İLK BAKIŞ YAYIMLANDI!

LEGUE OF LEGENDS DİZİSİ ''ARCANE 2. SEZON'' İLK BAKIŞ YAYIMLANDI!

ARCANE 2. SEZON KASIM AYINDA BİZLERLE!Popüler MOBA oyunu League of Legends, dizisi sonbaharın kasım ayında Netflix'te yayınlanacak.60 saniye uzunluğundaki fragmanda Arcane adlı dizide yer alacak k..

06.01.2024 05:45
0 görüntülenme
Rise Online World - Galia & Mantis 26 Ocak Açılıyor!

Rise Online World - Galia & Mantis 26 Ocak Açılıyor!

HEYECAN VERİCİ YENİ BİR MACERAYA HAZIR MISINIZ?Hepimizin bildiği üzere Rise Online World ilk resmi sunucusu 15 Nisan 2022 tarihinde açılmıştı ve şimdi iki yeni sunucu ile karşımızda!Sevgili Oyuncular,..

02.01.2024 03:55
0 görüntülenme
Yukarıya Git
  Kendi Renk Stilinizi Oluşturun!
 • Ekrana Sığdır
 • Ortala
 • Minimal

Aşağıdaki renk paletinden kendi tarzınızı oluşturun.