Rise Online World MMORPG Oyunlar Pubg Mobile UC Knight Online Bigpoint Metin2 Valorant Points (VP) Knight Unity League Of Legends Steam Free Fire Diamonds Razer Gold Albion Online - Silver Zula Altın Tinder Fortnite V-Papel Combat Arms Netflix Exxen Xbox Live BluTV Üyelik GameForge Fetih Altın Çağ PlayStation Gift Cards Aeria Games Google Play Spotify Diablo 4 Xbox Live Bakiye S Sport Üyelik Gmrgame Revolution Super SUS Golden Star Joygame Oyunları Metin2 PvP Serverlar Legend Online Pointblank Blizzard Oyunları Webzen Wcoin Amazon Hediye Kartı Türkiye (TR) PlayStation Gift Card Razer Gold TL Combat Arms: Reloaded GC Fifa 20 Fifa Points Xbox Pubg Mobile Lite BC Apex Legends Mobile Syndicate Gold VIP Baloot Diablo Immortal Eternal Orbs Pasha Fencer Elmas Legends of Runeterra Lora Enuygun Legends of Runeterra PUDDING Pay (NetEase Games), Rules Of Survival SCARF TOD Enlisted Gold Aion: Legions of War AkınGaming Amazon Gift Cards Apex Legends Arc Games Assassin's Creed Serisi Battle of Kings Gold BattleField Battlefield 2042 Blade and Soul - NCoin Blizzard Bombom Kupon Boxing Star Cabal Online Call Of Duty Serisi Combat Arms: the Classic GC Crossfire (Z8 Games) Crunchyroll CypherWAR Dead by Daylight Mobile Diablo 4 Oyuncu Pazarı Düşyeri TV Paketleri eBay Gift Card Elex Oyunları Epic Games EST Games Eudemons Online TQ Point Far Cry Series Fifa 19 Fifa 20 Fifa Points PC Fifa 20 Fifa Points PS4 Fizy Premium Fortnite Battle Royale G2A Gift Card Gaijin Entertainment Game of Sultans Gamyun Fıstık V2 Guild Wars Guild Wars 2 Gem Card Habbo - Credits Hi-rez Studios Honor Of Kings Imperia Online IMVU Karma Koin KOPK Kumu Coins LegacyKO Lineage II NCoin Lokum Games LoL Teamfight Tactics MeetU - Coins Microsoft Mint Card MykoZONE Mynet NCSOFT NetDragon Netmarble Nfinity Games Nimo TV Elmas Top-Up Nintendo Oasis Games OldSchoolKo Openbucks Gift Card Path Of Exile (PoE) Coin Pazarı Pirate Storm: Death or Glory PK XD PlayMYKO Popmundo R2Games RigorZ Rising Cities Rockstar Games Skyrama Snail Games Spotify The Elder Scrolls The Great Heist Total Battle Total Battle Oyuncu Pazarı Tv Plus Premium & Üyelik Webzen World War 3 WTFast Z8 Games Zoomumba The Lord of the Rings: Rise to War

VALORANT YENİ AJANI "CLOVE" TANITILDI!

YusufK tarafından yazıldı.


VALORANT YENİ AJANI "CLOVE"

Küllerinizden tekrar doğabilseydiniz veya ölüyken bile takımınıza yardım edebilseydiniz nasıl olurdu? Phoenix ultisi kullanmıyorsanız VALORANT'ta ölmek, takım arkadaşlarınız turu siz olmadan kazanmaya çalışırken sizin kenarda beklemeniz demek.

Clove ile sınırların ötesine geçecek ve ölüm nedir bilmeyeceksiniz.


ÖLÜMÜN ÖTESİNDE

Clove'un yetenekleri şık bir ölüm konseptinin etrafında şekilleniyor. Bir turda ölmek sadece bir başlangıç olabilir.

Clove her ne kadar bir Kontrol Uzmanı olsa da arka saflarda takılmak ona göre değil. Clove'un gerçek potansiyelini ortaya çıkarabilmek için hesaplanmış riskler alarak çatışmanın ortasına atılmalısınız. Güvenli oynamak ile her şeyi riske atmak arasında ince bir çizgi var ve Clove tam da bu çizgi üzerinde yürüyor.

Gelin birlikte Clove'un yeteneklerini inceleyelim ve oyun tasarımcısı Dan "penguin" Hardison'dan her yeteneğin ortaya çıkış hikâyesini dinleyelim. Ardından Clove'un görünüşünün, kökeninin ve kişiliğinin perde arkasına göz atacağız.

Daha Ölmedik (X): Clove ölümsüzlük özünü etkinleştirerek ölüme meydan okur. Canlandıktan sonra hayatta kalabilmek için Clove'un bir rakip oyuncunun yaşam enerjisini çekmesi gerekir.


Daha Ölmedik oyunda nasıl kullanılır: Öldükten sonra hayata dönmek için ETKİNLEŞTİR. Clove hayata döndükten sonra belirli bir süre içerisinde bir skor veya hasar yoluyla asist almazsa ölür.

Çatışmanın ortasında hayata dönüp ölümün yüzüne gülmek gibisi yok. VALORANT tasarımcıları bu tür bir yeteneği oyuna eklemek için doğru ajanın gelmesini bekliyorlardı ve Clove'un ultisi bunun için biçilmiş kaftan oldu.

Ölürseniz ve ultiniz hazırsa hayata dönmek için birkaç saniyelik bir pencereniz olacak. Ancak hayatta kalabilmek için verilen kısa süre içinde bir skor veya hasar yoluyla asist almanız gerekiyor. Bu yetenek sayesinde öldükten sonra bile önemli bölgeleri kontrol edebilir veya kendinizi fazla kaptırdığınız durumları toparlayabilirsiniz. Hatta bazen ultinizi kullanmak skor veya asist alamasanız bile doğru hamle olabilir.

"Bazen skor alamayacağınızı veya hayatta kalamayacağınızı düşünseniz bile oyunun gidişatını şekillendirecek ya da ekonominizi büyük ölçüde etkileyecek önemli bir turu takımınıza kazandırmak adına ultinizi kullanabilirsiniz," diye açıklıyor penguin.

Katakulli (E): Clove'un zihni savaş meydanının yukarıdan görüntüsünü yansıtır. Clove kendi özünü tüketerek rakibin görüşünü engelleyen ve savaşın seyrini değiştirebilen dumanlar oluşturur. Bu yetenek öldükten sonra da kullanılabilir.

Katakulli oyunda nasıl kullanılır: Savaş meydanını görmek için KUŞAN. Clove'un duman bulutlarının düşeceği konumları belirlemek için ATEŞ ET. Seçili alanlarda görüş engelleyen duman bulutları oluşturmak için ALT. ATIŞ ile onayla. Clove bu yeteneği öldükten sonra da kullanabilir.

Clove'un bir sonraki yeteneği, öldükten sonra da kullanılabilen duman bulutları. Savaş meydanını ölüyken bile dumana boğabileceğinizi bilince risk almak kulağa pek de ürkütücü bir seçenek gibi gelmiyor. Ancak burada işleri daha da ilginç hale getiren mesele nerede öldüğünüz. Clove'un duman menzili öldüğünüz yerin yakınıyla sınırlı. Hal böyle olunca ezbere duman attığınız noktalara bel bağlayamıyorsunuz.

"Başlarda bu yetenek menzil sınırlaması olmayacak şekilde tasarlanmış ve bu yüzden bütün Kontrol Uzmanlarının duman atmayı tercih ettiği tipik noktalara yerleştirilen fazlasıyla güvenilir bir duman yeteneğine dönüşmüştü. Duman menzilini biraz sınırladığımızda bunun Clove oyuncularını öldükten sonra takımlarına fayda sağlamak için farklı stratejiler benimsemeye ittiğini fark ettik. Böylece duman atma mekaniği farklı bir soluk kazanmış oldu."

İşgüzar (Q): Clove, atıldığında etki alanında kalan hedeflerin yaşam özünü sömüren bir ölümsüzlük özü parçası fırlatır.

İşgüzar oyunda nasıl kullanılır: Bir ölümsüzlük özü parçası KUŞAN. Parçayı fırlatmak için ATEŞ ET. Fırlattığın parça kısa bir gecikmenin ardından patlayarak etki alanında kalan tüm hedeflere geçici Çürüme uygular.

Bu basit zayıflatma yeteneğini harita kontrolünü ele geçirmek için kullanabilir ya da hayatta kalabilmek adına skor veya asist almak üzere ultinizle kombolayabilirsiniz.

"Menziline, atılabileceği noktalara ve zamanlamasına alıştıktan sonra bu yetenekle rakipleri avlamaktan acayip keyif alacaksınız," diyor penguin.

İşgüzar belirli bir süre sonra patladığı için dizilimlere veya Spike'ın yerleştirildiği noktaya haritanın öteki ucundan fırlatmaya uygun değil. VALORANT'taki diğer Kontrol Uzmanları zaten bu işlevi yerine getirebiliyor.

Öte yandan çürüme zayıflatması Clove'un kumaşına oldukça uyuyor. "Zayıflatma etkisinin Clove'un şık ölüm temasına uygun düştüğünü düşündük. Ayrıca oyunculara bu yeteneği verimli kullanmazlarsa ipe un sermiş olacaklarını göstermek istedik."

Dinçleştirici Özüt (C): Clove ölen bir düşmanın yaşam enerjisini çekerek geçici süreliğine hız ve can kazanır.


Dinçleştirici Özüt oyunda nasıl kullanılır: Clove'un öldürdüğü veya hasar vererek asist aldığı düşmanın yaşam enerjisini ANINDA çekerek hız ve geçici can kazan.

Clove'un diğer yetenekleri gibi Dinçleştirici Özüt yeteneğinin potansiyeli de sıradan bir Kontrol Uzmanı için sakıncalı olan çatışmalara girmesinde saklı.

"Belirli bir süre içinde biriyle çatışmaya girmezseniz bu yetenekten fayda sağlayamıyorsunuz. Bu da oyunculara çatışmanın göbeğinde olmaları gerektiğini açıkça gösteriyor."

"Üstüne üstlük bir skor veya hasar yoluyla asist almadan bu yeteneğinizi kullanamıyorsunuz bile. Ek olarak kendini kaptırıp ölen Clove oyuncuları öldükten sonra duman atabildiklerinden dolayı bu bitmek bilmeyen ölüm döngüsünü daha sık deneyimlemeleri için bir mazeretleri olmasını da istedim."

Dinçleştirici Özüt ve İşgüzar, ölümden sonra yeteneklerinizi etkili bir şekilde kullanabileceğiniz pozisyonlar oluşturmak için elzem. Daha önce de bahsettiğimiz üzere nerede öldüğünüz önemli. Yani İşgüzar ve Dinçleştirici Özüt yeteneklerinizi çatışmanın göbeğine atılmak üzere kullanmadan ölürseniz Clove'un öbür dünyadan dumanlarını etkili noktalara yerleştirebileceği ya da Daha Ölmedik yeteneğiyle skor veya asist alabileceği pozisyonlar oluşturamazsınız. Uzun lafın kısası olabildiğince risk alın, takımınız için doğru yerlerde ölün, ölümünüzü en iyi şekilde değerlendirin ve bunu tekrar tekrar yapın.

NE KADAR RİSK O KADAR KÖFTE

Tekli sıraya giren oyuncular için açıkta kalan rolü üstlenmek çoğunlukla Kontrol Uzmanı oynamak anlamına geliyor. Ama insan bazen sadece düellodan düelloya koşmak istiyor. Clove takımın iyiliği adına açıkta kalan rolü üstlenenler için tasarlandı. Gelin görün ki bu kez ajanımızın püf noktası hayatta kalmak değil. Kontrol Uzmanı olduğunuz halde teke tek çatışmalara girmeniz gerekiyor.

"Agresif oyun tarzına sahip oyuncuların Kontrol Uzmanı rolünde yeterince fazla seçeneğinin olmadığını uzun zaman önce anlamıştık. Clove çıkmadan önce agresif oynamak isteyen tüm Kontrol Uzmanı oyuncuları seçimlerini neredeyse her zaman Omen'dan yana kullanıyordu," diyor penguin.

"Oyuncuların çoğu diğer rollerle kıyaslandığında çok daha pasif oynamaları gerektiğini düşündükleri için Kontrol Uzmanı rolünü pek tercih etmiyorlar."

Clove'un yetenek kitinde karar kılmadan önce ekip farklı seçenekler üstünde çalıştı. Bunun sonucunda rakibi oyalamaya veya oyunu açmaya yönelik yeteneklerin öldükten sonra kullanılabilmesinin adil olmayacağını düşündüler.

"Clove'un öldükten sonra rakiplerini kör edebilmesi fazlasıyla sinir bozucuydu. Rakipleri geçiş noktalarında oyalayabilmesi ise her ne kadar güçlü olsa da pek interaktif bir oynanış deneyimi sunmuyordu."

E8A2_Clove_Yer_Toast_16x9.jpg

Clove'un ölüp ölüp dirilmesi Kontrol Uzmanı oynanışına yepyeni bir soluk kazandırıyor. Takım arkadaşlarınıza yardımcı olmak için hayatta kalmaya çalışmak ve yeteneklerinize bel bağlamak yerine takımınız için ölmeye hazır olmalısınız.

KORKMAK YOK

Oynanış safhası tamamlandıktan sonra ekip ajanın kişiliği, kökeni, görüntüsü, sesi ve diğer özelliklerine odaklandı. Kendilerine şu soruları sordular: Clove'la oynamak nasıl bir his? Clove nasıl görünmeli? Clove nasıl biri?

Clove'un oynanışının şık ve hesaplanmış bir ölüme dayalı olduğunu artık biliyorsunuz. Ajan Ekibi Lideri John "RiotMEMEMEMEME" Goscicki'nin açıklamalarına göre geliştirici ekip Clove'un kişiliğini tasarlarken şaşırtıcı zıtlıklar üzerinden ilerlemek istemiş:

"Sıcakkanlı ama aynı zamanda haşin birini nasıl tasarlarız? Biraz muzip ama cüretkâr bir ajan nasıl olur? Dirilme temasını karanlık ve kasvetli olmadan nasıl yansıtabiliriz? Şık bir ölüm nasıl olmalı?"

Bu soruların cevabı Clove'un tarzında yatıyor. Organik bir çürüme konseptinin Clove'un ölümle içli dışlı olan yeteneklerine uyduğunu düşündük. Konsept çizerleri Clove'un dumanlarındaki dalgaları ve çizgileri tasarlarken bozulan meyve ve sebzelerden ilham aldılar. Işıl ışıl kelebekler de eklenince yeniden doğuş ve güzellik kavramları Clove'un yeteneklerinde vücut buldu.

Clove'un yeteneklerindeki pembe ve mor dokunuşlar oldukça hoş ve sevimli dursa da bunların ardındaki ölümsüzlüğün gücünü hafife almayın. Genç yaşının getirdiği haylaz görüntünün altında yatan büyük güç unsuru Clove'un kişiliğine çok iyi yansıdı.

Hikâye yazarı Ryan "Pwam" Clements'ın açıklamasıysa şöyle: "Clove'un öldükten sonra dahi savaş meydanını birbirine katan tasarımına bir tutam muziplik eklemenin iyi fikir olduğunu başından beri biliyorduk." "Clove ortalığı karıştırarak rakibin başına bela olurken aynı zamanda takım arkadaşlarının kazanması için de elinden geleni yapıyor. Tasarım süreci ilerledikçe Clove'un muziplik unsuru zamanla ajanımızın eşsiz cüretkârlığını ortaya çıkardı. Clove ne olursa olsun kendisi olmak ve hem savaş meydanında hem de hayatta büyük riskler almak istiyor."

E8A2_Clove_Facial_Expression.jpg

Clove gözü pek bir ajan. Konuşmasında, yaşam tarzında ve tur boyunca sergilediği yaklaşımında çekinceye yer yok. Onu özel kılan da bu. Fakat gerçek hissettiren bir karakter tasarlamak için cesur bir kişilik tek başına yeterli olmuyor. Dolayısıyla Ajan Ekibi'nin fazlasıyla araştırma yapması gerekti. Kafamızdaki soru işaretlerini giderecek uzmanları arayıp bulmak ve onlardan bir şeyler öğrenmek ajan tasarım sürecinin olmazsa olmazı. Gekko'nun Los Angeles'tan ilham alan moda anlayışından tutun, Fade'in İstanbul'un başıboş kedileriyle olan bağlantısına ve Neon'un Bayanihan Ruhu'na kadar, bir ajanın gerçek kişiliği ayrıntılarda gizli.

"Oldukça yetenekli olmalarının yanı sıra her bir ajanın bir kökeni, kültürü, geçmişi ve kendilerini diğerlerinden farklı kılan özellikleri var," diyor RiotMEMEMEMEME. "Araştırmamızı daima hakkıyla yapsak da her alanda uzman değiliz tabii. Clove'un kimliği ve ait olduğu İskoç kültürü tasarım sürecinin en önemli unsurlarından biri oldu. Ajanları özgün kılan bu unsurları özümsemek için zamana ve detaylı araştırmalara ihtiyaç duyuyoruz."

E8A2_Concept_Image_16x9.jpg

Ekip Clove'un memleketini belirlerken İskoçya'nın Edinburgh şehrinde karar kıldı.

"Edinburgh eski ile yeninin eşsiz bir harmanı," diyor Pwam. "Nesiller boyu sürdürülen gelenekler cesareti takdire şayan bir grup genç tarafından inceleniyor ve keşfediliyor."

Clove'un İskoç kökenli oluşu ve memleketinin tarihiyle arasındaki bağ doğuştan gelen hikâye anlatma kabiliyetini şekillendiriyor. Bunu Clove'un repliklerinde, kurduğu ilişkilerde ve hatta diğer ajanlarla girdiği etkileşimlerde fark edebiliyorsunuz.

"Sessizlik ve ayaz karşılıyor sizi. Kırılmış buzların arasından, unutulmaya yüz tutmuş sırlar göz kırpıyor. Buz gibi hava içinize işliyor. Soğuğa karşı kurtarma zarı alayım herkesten."

Icebox haritasında karşılaşmaya başlarken çalan Clove repliği


"Bu doğrultuda Clove'un İskoçya ile İskoç geleneklerine bağlılığını güçlendirirken bir yandan da haylaz yanını benimseme fırsatı bulduk," diyor Pwam. "Clove'un gerçek bir Edinburgh'lı olduğundan; şehri, şehrin insanlarını ve kendisinin bu şehirdeki yerini bildiğinden emin olmak istedik."

"Hikâye uydurma ve şaka yapma tutkusunun da ötesinde Clove bulunduğu topluluğa yürekten bağlı ve kendini buraya ait hissediyor. Clove nerede olursa olsun başkalarına yaşam alanı açmaktan ve kendilerini korumaya gücü yetmeyen savunmasız insanlar için mücadele etmekten çekinmiyor."

E8A2_Clove_Throwing_Orb_16x9.jpg


Clove’un bu yetenekleri, ona hem agresif hem de pasif oyun tarzlarını benimseme fırsatı sunar. 


Heyecan verici güncellemeye az bir süre kalmış iken, sizde tüm Valorant (VP) ihtiyaçlarınızı en hızlı ve en uygun fiyatlara KLASGAME ayrıcalığı ile hemen satın alabilirsiniz! 


Yorum Yap

VALORANT ''GECE PAZARI'' BİZLERLE!

VALORANT ''GECE PAZARI'' BİZLERLE!

  GECE PAZARI BİZLERLE!   Tarih: 11.04.2024 - 30.04.2024Karşınızda gece pazarımızda olacak bütün koleksiyonlar!~ BİLGİLENDİRME ~''Gece Pazarı'' olarak adlandırdığımız bu mağaza her oyu..

11.04.2024 20:20
0 görüntülenme
VALORANT ''FATİH SET 2.0'' MAĞAZA'DA YERİNİ ALDI!

VALORANT ''FATİH SET 2.0'' MAĞAZA'DA YERİNİ ALDI!

FATİH KOLEKSİYONU'NUN 2. SETİ ÇIKTI!Toplamda 8 parçadan oluşan bir settir.Odin – Phantom – Judge - Frenzy - Kılıç - Kart - Sprey ve 2 adet uğurluk ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 7.100VP!Siz..

29.03.2024 08:37
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''TALİHİN ELİ''

VALORANT YENİ SETİ ''TALİHİN ELİ''

TALİHİN ELİ SETİ ÇIKTI!Toplamda 6 parçadan oluşan bir settir.Odin – Phantom – Ghost  - Guardian - Asa ve 5 adet Kart ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 3.875VP!Sizler için set’e ait içeriklerin par..

22.03.2024 07:10
0 görüntülenme
HORİZON FORBİDDEN WEST™ PC İÇİN ÇIKIŞ YAPTI!

HORİZON FORBİDDEN WEST™ PC İÇİN ÇIKIŞ YAPTI!

Horizon Forbidden West™ Complete EditionGizemli yeni tehditler barındıran görkemli ama tehlikeli yeni bir sınıra doğru ilerlerken Aloy'a katılın. Bu Complete Edition, ana oyundan sonra devam eden ..

22.03.2024 02:40
0 görüntülenme
ALBİON ONLİNE TR DİL DESTEĞİ VE AVRUPA'YA GELİYOR!!

ALBİON ONLİNE TR DİL DESTEĞİ VE AVRUPA'YA GELİYOR!!

ALBİON TÜRKÇE DİL DESTEĞİ VE AVRUPA'YA GELİYORKurucu Paketi satışları 11 Mart, UTC 11.00 itibarıyla başlarYeni sunucunun temel özellikleri şu şekildedir:Tüm oyuncuların eşit bir başlangıç yapıp Al..

11.03.2024 02:36
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''FELAKTİN KALBİ''

VALORANT YENİ SETİ ''FELAKTİN KALBİ''

FELAKETİN KALBİ SETİ ÇIKTI!Toplamda 7 parçadan oluşan bir settir.Vandal – Phantom – Spectre  - Shorty - Kart - Spray ve 2 adet uğurluk ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 8.700VP!Sizler için set’e a..

06.03.2024 01:10
0 görüntülenme
VALORANT ''2024 VCT TAKIM KAPSÜLLERİ'' BİZLERLE!

VALORANT ''2024 VCT TAKIM KAPSÜLLERİ'' BİZLERLE!

2024 VCT TAKIM KAPSÜLLERİ BİZLERLE!Toplamda 4 parçadan oluşan bir settir.Classic - Spray - Kart ve 2 adet uğurluk ile bizlerle!Takım başına setimizin fiyatı sadece: 2.340VP!~ Classicler ~~ Kartlar ~~ ..

04.03.2024 02:30
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''MK.VII İSTİKLAL''

VALORANT YENİ SETİ ''MK.VII İSTİKLAL''

MK.VII İSTİKLAL SETİ ÇIKTI!Toplamda 5 parçadan oluşan bir settir.Vandal – Judge – Operator - Guardian ve Bıçak ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 5.100VP!Sizler için set’e ait içeriklerin parça şek..

03.03.2024 18:57
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''ULUPENÇE''

VALORANT YENİ SETİ ''ULUPENÇE''

ULUPENÇE SETİ ÇIKTI!Toplamda 6 parçadan oluşan bir settir.Vandal – Ghost – Bıçak - Kart - Spray ve 2 adet uğurluk ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 6.355VP!Sizler için set’e ait içeriklerin parça ..

11.02.2024 10:37
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''EMBERCLAD''

VALORANT YENİ SETİ ''EMBERCLAD''

EMBERCLAD SETİ ÇIKTI!Toplamda 5 parçadan oluşan bir settir.Bulldog – Phantom – Frenzy - Spectre ve Çekiç ile bizlere!Setimizin fiyatı sadece: 5.100VP!Sizler için set’e ait içeriklerin parça şeklinde a..

27.01.2024 06:00
0 görüntülenme
Yukarıya Git
  Kendi Renk Stilinizi Oluşturun!
  • Ekrana Sığdır
  • Ortala
  • Minimal

Aşağıdaki renk paletinden kendi tarzınızı oluşturun.