Rise Online World MMORPG Oyunlar Pubg Mobile UC Knight Online Bigpoint Metin2 Valorant Points (VP) Knight Unity League Of Legends Steam Free Fire Diamonds Razer Gold Albion Online - Silver Zula Altın Tinder Fortnite V-Papel Combat Arms Netflix Exxen Xbox Live BluTV Üyelik GameForge Fetih Altın Çağ PlayStation Gift Cards Aeria Games Google Play Spotify Diablo 4 Xbox Live Bakiye S Sport Üyelik Gmrgame Revolution Super SUS Golden Star Joygame Oyunları Metin2 PvP Serverlar Legend Online Pointblank Blizzard Oyunları Webzen Wcoin Amazon Hediye Kartı Türkiye (TR) PlayStation Gift Card Razer Gold TL Combat Arms: Reloaded GC Fifa 20 Fifa Points Xbox Pubg Mobile Lite BC Apex Legends Mobile Syndicate Gold VIP Baloot Diablo Immortal Eternal Orbs Pasha Fencer Elmas Legends of Runeterra Lora Enuygun Legends of Runeterra PUDDING Pay (NetEase Games), Rules Of Survival SCARF TOD Enlisted Gold Aion: Legions of War AkınGaming Amazon Gift Cards Apex Legends Arc Games Assassin's Creed Serisi Battle of Kings Gold BattleField Battlefield 2042 Blade and Soul - NCoin Blizzard Bombom Kupon Boxing Star Cabal Online Call Of Duty Serisi Combat Arms: the Classic GC Crossfire (Z8 Games) Crunchyroll CypherWAR Dead by Daylight Mobile Diablo 4 Oyuncu Pazarı Düşyeri TV Paketleri eBay Gift Card Elex Oyunları Epic Games EST Games Eudemons Online TQ Point Far Cry Series Fifa 19 Fifa 20 Fifa Points PC Fifa 20 Fifa Points PS4 Fizy Premium Fortnite Battle Royale G2A Gift Card Gaijin Entertainment Game of Sultans Gamyun Fıstık V2 Guild Wars Guild Wars 2 Gem Card Habbo - Credits Hi-rez Studios Honor Of Kings Imperia Online IMVU Karma Koin KOPK Kumu Coins LegacyKO Lineage II NCoin Lokum Games LoL Teamfight Tactics MeetU - Coins Microsoft Mint Card MykoZONE Mynet NCSOFT NetDragon Netmarble Nfinity Games Nimo TV Elmas Top-Up Nintendo Oasis Games OldSchoolKo Openbucks Gift Card Path Of Exile (PoE) Coin Pazarı Pirate Storm: Death or Glory PK XD PlayMYKO Popmundo R2Games RigorZ Rising Cities Rockstar Games Skyrama Snail Games Spotify The Elder Scrolls The Great Heist Total Battle Total Battle Oyuncu Pazarı Tv Plus Premium & Üyelik Webzen World War 3 WTFast Z8 Games Zoomumba The Lord of the Rings: Rise to War

Hikayesi Olmayan Bir Oyun: BATTLEFIELD 2042

Battlefield 2042 duyurusu ile savaş oyunu tutkunları nefesini tutarak oyunun çıkışını beklemeye koyuldular. Gelen teaser videosu, bu beklentinin sebebini açıklar nitelikte. Her ne kadar oyun içi bir oynanış videosu yayınlanmamış olsa da, 13 Haziran 2021 tarihinde bir oynanış videosu da yayınlanacak. Peki bu köklü seri nasıl ortaya çıktı?


Dice Kimdir? Daha Önce Neler Yaptılar?Digital Illusions Creative Entertainment kısaca DICE, 1992 yılında İsveç’te kurulmuş ve 2004 yılı itibari ile Electronic Arts firması himayesine giren bir oyun geliştirme stüdyosudur. Mirror’s Edge ve Star Wars: Battlefront II markaları ile tanınmaktadır. Aynı zamanda Monster Games, Easy Studios gibi oyun stüdyoları ile de çalışmıştır. Elecronic Arts’ın en gözde stüdyolarından birisidir.


Battlefield Nedir? Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Battlefield savaş temalı bir aksiyon FPS yani First Person Shooter oyunudur. Half-Life’ın FPS türündeki beklentileri fazlasıyla yukarı taşımasından sonra, hayranlar bir aksiyon oyunu beklentisine girmiştir. Bu durumu gören EA ve DICE, bu beklentiyi karşılamak için 2002 yılında ilk Battlefield oyunu olan Battlefield 1942’yi, Windows ve Machintosh işletim sistemleri için piyasaya sürmüştür. Bu sayede efsane oyun serisi bizlere göz kırpmıştır. 15 oyunluk bu seri günümüzde halen varlığını başarılı bir şekilde devam ettirmekte ve hayranlarını heyecanlandırmaktadır. Neredeyse her sene çıkan Battlefield oyunları da bunu destekler nitelikte.

Köklü seri toplamda 88,7 milyon kopya satmıştır ve Battlefield 3, tek başına 17 milyonluk satışı ile rekoru elinde tutmaktadır. Bakalım Battlefield 2042 bu satış sayısını geçebilecek mi? İzlenen skala son Battlefield oyunlarında düşüş gösterse de, oyuncuların modern zamanda geçen bir savaş oyunu talebi ve online olarak saf savaş atmosferi bu rekoru kırabilir.Trailerda Neler Gördük?Her ne kadar bu bir oynanış videosu olmasa da, trailer oyun içeriği, modları, zaman dilimleri ve benzeri birçok konuda bilgi verir nitelikteydi. 

Öncelikle bir uçaktan atılan bombaları ve arkasında bu uçağın bir roketatar mermisi ile vurulduğunu gördük. Sonrasında soğuk bir dağdaki üsse düştüğünü ve askerlerin aşağıya atladığına şahit olduk.

Arkasından gökdelenlerin arasında bir şehirde bulduk kendimizi. Modern silahlar, robot köpekler, tanklar bizleri karşıladı. Sonrasında bir gece operasyonu sırasında can veren askerleri, hemen arkasından buzullar için özel tasarlanmış tank ve araçları izledik.

Helikopter kazaları, ATV’ler, F16 tarzı savaş jetleri, askerleri kendine çeken bir hortum ve çok daha fazlası. Ayrıca videoda daha önceki Battlefield oyunlarında oyuncular arasında bir espri haline gelen uçaktan atlayıp, başka bir uçağı patlatıp tekrar kendi uçağına binip yoluna devam etme hareketine de yer verilmiş durumda.


Battlefield 2042 Neler Vadediyor?

Ana seri oyunlarından olan Battlefield 1 ve 5’in aksine, Battlefield 2042 gelecek temalı bir savaş oyunu olarak ortaya çıkacak. Battlefield 4 ile gelecek temasında başarı yakalayan seri, bu başarıyı yeni silahlar, yeni ekipmanlar, yeni haritalar ve devasa oyunculu modları ile devam ettirmek istiyor. EA her ne kadar oyuncuları dinleyen bir yayımcı firma olmasa dahi bu kez DICE’ın, oyuncuların daha çok keyif almasını hedefleyerek Battlefield 2042’ye bir hikaye modu koymamasına müsade ediyor. Hikaye demişken, oyun Playstation 5, PC, XBOX Series X ve S konsollarında 64 vs. 64, Playstation 4 ve XBOX One konsollarında ise 32 vs. 32 oyuncu olacak şekilde iki takımda online olarak oynanacak. Bu da 128 kişilik dev bir savaş meydanı anlamına geliyor. Ancak Battle Royal oyun tarzını seven oyunculara kötü haber, maalesef oyunda bir Battle Royal modu bulunmuyor.


Hikaye ve Battle Royal Modu Neden Bulunmuyor?

EA neredeyse her sene bir tane Battlefield oyunu yayımlıyor. Bu da demek oluyor ki, DICE firmasının her sene yeni fikirler bulması ve daha önceki fikirlerine yepyeni eklemeler yapması gerekiyor. Geçen zaman içerisinde Battlefield serisi, hikayesi açısından bazı eksiklikler sebebiyle oyuncular tarafından eleştirildi. Özellikle Battlefield 5’in hikaye modundaki görev dizaynı; bitmeyen düşmanlar, sorunlu checkpoint sistemi ve yetersiz görev içerikleri sebebi ile ağır eleştirilere maruz kaldı. Bu sebeple DICE, bu kez en iyi bildiği şeye odaklanmayı seçti ve EA’da buna onay verdi: Online Mod! 


Her bir yeni konsol neslinde online sunuculardaki oyuncu sayısını iki katına çıkaran DICE, hikaye modunu kaldırarak serinin asıl eğlenceli olan kısmına odaklanmayı seçti. Evet, DICE hikaye modu yapmakta oldukça zayıf olduğunu fakat buna karşın online modlarda çok daha iyi içerikler ürettiğini savunuyor. Haksız da sayılmazlar. 


Benzeri bir sebepten ötürü, oyuna bir Battle Royal modu da eklemeyi düşünmüyorlar. Daha önce Battlefield 5 Fire Storm ile Battle Royal modunu deneyen DICE, maalesef bu moddan yeterli geri dönüşü alamadı.Bunun bir etkisi olarak da Battlefield 2042’ye bir Battle Royal modu eklemeyi düşünmüyor. Fakat ileride oyunculardan gelecek taleplere bağlı olarak bir DLC yada mod olarak eklenebilir. Firmadan gelen bilgilere göre zaten Battle Royal modundan yola çıkarak yepyeni fikirler ortaya koyduklarını biliyoruz. Savaş sırasında ortaya çıkan bir hortum, Battle Royal moddaki alan daralmasını temsil edecek gibi. Oyuncuların 100 kişiden son 1 kişinin ayakta kalana kadar savaşmasındansa, saf ve doğrudan bir savaş atmosferi yaşamasını hedeflemişler.


Bununla birlikte online bir oyun olması sebebi ile oyunda bir sezon sistemi olacak ve her sezon ortalama 3 ay sürecek.Duyurulan Modlar Neler?
Online modun yanında 3 adet mod duyurulmuş durumda: Conquest Modu, Breakthrough Modu ve Hazard Modu. Ayrıca adını dahi duyurmadıkları ve içeriğini gelecek zamanlarda paylaşacakları bir mod daha mevcut. 


Conquest Mode: Standart Mod olarak bilinen modda, 64 kişilik gerçekçi savaş ortamında kilit noktaları ele geçirin.

Breakthrough Mode: Saldıran yada savunan takım olarak haritadaki önemli kontrol noktalarını savunun yada geri püskürtün.

Hazard Mode: Ekip olarak oynayabileceğiniz bir mod. Detayları yıl içerisinde paylaşılacak.

Redacted: Henüz bilgi verilmemiş. Battlefield 2042 Hikayesiz Bir Savaşın Başlangıcı Mı?

Call Of Duty, teması ve oynanışı sebebi ile sürekli Battlefield ile kıyaslanan bir oyun serisi haline geldi. Daha önce hikayesiz bir oyunu olan COD, oyuncular ve serinin hayranlarından beklediği geri dönüşü alamadı. Bu sebeple tekrar oyunlarında hikaye moduna yer vermeye başladı.

Battlefield’da benzeri bir strateji izlemeyi seçiyor. Ancak Battlefield’in artısı, hiçbir zaman COD serisi gibi hikaye modu ile ön plana çıkmaması. Dolayısı ile Battlefield’in hikaye modunun akıbeti, COD gibi olmayabilir. Bu da gelecek devam oyunlarını etkileyecek ve belki de Battlefield artık hikayesiz olarak çıkacak. Bunu ancak zamanla görebileceğiz. 


Battlefield 2042 Ne Zaman Çıkıyor?

Battlefield 2042 devasa online yapısı ile 22 Ekim 2021 tarihinde çıkış yapacak. Oynanış videosu ise 13 haziran 2021 tarihinde bizlerle olacak.Son Olarak Müzikler ve Sesler ile İlgili Beklentiler Neler?


Daha önce Battlefield 1’de efsaneler arasında bulunan The Wight Stripes’ın en bilinen eseri Seven Nation Army’i, modernize edilmiş şekilde dinlemiştik. Dilerseniz yukarıdan dinleyebilirsiniz. Yine Battlefield 2042 müzikleri için de benzeri beklentiler bulunuyor. 

Atmosfer, araç, savaş ve silah seslerini önceki oyunlarda başarılı bir şekilde yansıtabilen DICE, oyuncular arasında kulaklarımıza hitap edecek şekilde konuşuluyor.


Battlefield trailerını aşağıda bulabilirsiniz ;

Yorum Yap

VALORANT ''GECE PAZARI'' BİZLERLE!

VALORANT ''GECE PAZARI'' BİZLERLE!

  GECE PAZARI BİZLERLE!   Tarih: 11.04.2024 - 30.04.2024Karşınızda gece pazarımızda olacak bütün koleksiyonlar!~ BİLGİLENDİRME ~''Gece Pazarı'' olarak adlandırdığımız bu mağaza her oyu..

11.04.2024 20:20
0 görüntülenme
VALORANT ''FATİH SET 2.0'' MAĞAZA'DA YERİNİ ALDI!

VALORANT ''FATİH SET 2.0'' MAĞAZA'DA YERİNİ ALDI!

FATİH KOLEKSİYONU'NUN 2. SETİ ÇIKTI!Toplamda 8 parçadan oluşan bir settir.Odin – Phantom – Judge - Frenzy - Kılıç - Kart - Sprey ve 2 adet uğurluk ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 7.100VP!Siz..

29.03.2024 08:37
0 görüntülenme
VALORANT YENİ AJANI "CLOVE" TANITILDI!

VALORANT YENİ AJANI "CLOVE" TANITILDI!

VALORANT YENİ AJANI "CLOVE"Küllerinizden tekrar doğabilseydiniz veya ölüyken bile takımınıza yardım edebilseydiniz nasıl olurdu? Phoenix ultisi kullanmıyorsanız VALORANT'ta ölmek, takım arkadaşlar..

24.03.2024 22:22
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''TALİHİN ELİ''

VALORANT YENİ SETİ ''TALİHİN ELİ''

TALİHİN ELİ SETİ ÇIKTI!Toplamda 6 parçadan oluşan bir settir.Odin – Phantom – Ghost  - Guardian - Asa ve 5 adet Kart ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 3.875VP!Sizler için set’e ait içeriklerin par..

22.03.2024 07:10
0 görüntülenme
HORİZON FORBİDDEN WEST™ PC İÇİN ÇIKIŞ YAPTI!

HORİZON FORBİDDEN WEST™ PC İÇİN ÇIKIŞ YAPTI!

Horizon Forbidden West™ Complete EditionGizemli yeni tehditler barındıran görkemli ama tehlikeli yeni bir sınıra doğru ilerlerken Aloy'a katılın. Bu Complete Edition, ana oyundan sonra devam eden ..

22.03.2024 02:40
0 görüntülenme
ALBİON ONLİNE TR DİL DESTEĞİ VE AVRUPA'YA GELİYOR!!

ALBİON ONLİNE TR DİL DESTEĞİ VE AVRUPA'YA GELİYOR!!

ALBİON TÜRKÇE DİL DESTEĞİ VE AVRUPA'YA GELİYORKurucu Paketi satışları 11 Mart, UTC 11.00 itibarıyla başlarYeni sunucunun temel özellikleri şu şekildedir:Tüm oyuncuların eşit bir başlangıç yapıp Al..

11.03.2024 02:36
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''FELAKTİN KALBİ''

VALORANT YENİ SETİ ''FELAKTİN KALBİ''

FELAKETİN KALBİ SETİ ÇIKTI!Toplamda 7 parçadan oluşan bir settir.Vandal – Phantom – Spectre  - Shorty - Kart - Spray ve 2 adet uğurluk ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 8.700VP!Sizler için set’e a..

06.03.2024 01:10
0 görüntülenme
VALORANT ''2024 VCT TAKIM KAPSÜLLERİ'' BİZLERLE!

VALORANT ''2024 VCT TAKIM KAPSÜLLERİ'' BİZLERLE!

2024 VCT TAKIM KAPSÜLLERİ BİZLERLE!Toplamda 4 parçadan oluşan bir settir.Classic - Spray - Kart ve 2 adet uğurluk ile bizlerle!Takım başına setimizin fiyatı sadece: 2.340VP!~ Classicler ~~ Kartlar ~~ ..

04.03.2024 02:30
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''MK.VII İSTİKLAL''

VALORANT YENİ SETİ ''MK.VII İSTİKLAL''

MK.VII İSTİKLAL SETİ ÇIKTI!Toplamda 5 parçadan oluşan bir settir.Vandal – Judge – Operator - Guardian ve Bıçak ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 5.100VP!Sizler için set’e ait içeriklerin parça şek..

03.03.2024 18:57
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''ULUPENÇE''

VALORANT YENİ SETİ ''ULUPENÇE''

ULUPENÇE SETİ ÇIKTI!Toplamda 6 parçadan oluşan bir settir.Vandal – Ghost – Bıçak - Kart - Spray ve 2 adet uğurluk ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 6.355VP!Sizler için set’e ait içeriklerin parça ..

11.02.2024 10:37
0 görüntülenme
Yukarıya Git
  Kendi Renk Stilinizi Oluşturun!
  • Ekrana Sığdır
  • Ortala
  • Minimal

Aşağıdaki renk paletinden kendi tarzınızı oluşturun.