Yükleniyor...

PUBG Mobile UC MMORPG Oyunlar Knight Online YOURKO Bigpoint Lifeafter Tinder Razer Gold Albion Online - Silver Apex Legends Euro Knight Online STEAM OYUNLARI Fortnite V-Papel Fortnite Battle Royale TeamSpeak Netflix Xbox Live PlayStation Gift Cards Spotify GameForge Aeria Games Google Play League Of Legends Zula Altın Steam Joygame Oyunları Metin2 Metin2 PvP Serverlar Legend Online Pointblank Black Desert Online Travian Games Blizzard Oyunları Instagram Asistanı - Insta Space Webzen Wcoin Amazon Hediye Kartı Türkiye (TR) PlayStation Gift Card Razer Gold TL Combat Arms: Reloaded GC Fifa 20 Fifa Points Xbox Legends of Runeterra Lora Legends of Runeterra AchGame Aion: Legions of War Amazon Gift Cards Arc Games Ardream Kingdom ArdreamWar Assassin's Creed Serisi BattleField Blade and Soul - NCoin BluTV Üyelik Cabal Online Combat Arms: the Classic GC Crossfire (Z8 Games) DelosWar DiezWar eBay Gift Card Elder Scrolls Online Elex Oyunları Epic Games EST Games Eudemons Online TQ Point Far Cry Series Fifa 19 Fifa 20 Fifa Points PC Fifa 20 Fifa Points PS4 Fifa Oyunları G2A Gift Card Gaijin Entertainment Gamyun Fıstık Genesis Of War Goodgame Studios Guild Wars Guild Wars2 Hell Empire Hi-rez Studios Homeko Arena HomekoSemt-i Imperia Online IMVU Joymax Karma Koin King Of Empire Knight Of Empire KOArdream KoFarmer Lineage II NCoin Lokum Games LoL Taktik Savaşları Looki Oyunları Microsoft Ürünleri MYKO GG MykoPRO MykoWorld Mynet NCSOFT NetDragon Netmarble Nfinity Games Nival Games Oasis Games Pirate Storm: Death or Glory PlayKO4U PlayMYKO Popmundo R2Games RIFT Credit RigorZ Rise Online Rising Cities Rockstar Games RonarkWar Silkroad Online Skyrama Snail Games Spotify Spotify Üyelik Talisman Online Trion Worlds Valorant Points (VP) Webzen WinterKO Z8 Games Zoomumba
Üye olmadan hızlı ve güvenli alışveriş yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Hemen sepetinize birkaç ürün ekleyin ve üyeliksiz alışverişin tadını çıkarın!

Football Manager 2020 Nam-ı Diğer Fm 2020

Football Manager 2020

Günümüzde video oyunları konusunda oldukça büyük bir gelişme sağlanmıştır. Sokakta oynayan çocukların yenilen ellerindeki Android telefonlarda, tabletlerde, bilgisayarlarda veya farklı oyun konsollarında oyunlar oynayan çocukları görüyoruz. Video oyunların geldiği noktayı düşündüğünüzde çocukların sokakta oynayabilecekleri oyunları tercih etmesini haklı bulabiliriz. Üstelik oldukça geliştirilmiş olan bu video oyunlar cinsiyet fark etmeksizin yetişkinler tarafından da sevilerek oynanıyor. Bu yazımızda hem çocuk hem de yetişkinler tarafından sıklıkla oynanan ve beğenilen Football Manager 2020 oyunu hakkında bilgi vermek istedik. Gelin Football Manager 2020 oyununun özelliklerine birlikte göz atalım. 


Football Manager 2020 Özellikleri

Bir futbol simülasyonu olan Football Manager 2020 oyununun yapımcılığını Sports Interactive üstlenmiştir. Oyunun yayımcılığını ise Sega yapmıştır. Futbol teknik direktörlüğü simülasyon oyunu olma özelliği gösterir. 

Oyunda tek oyunculu ve tur bazlı çok oyunculu modlar bulunmaktadır. Football Manager 2020 oyunu 2019 yılında piyasaya sürülmüştür. 
Football Manager 2020 Oynanabilir Ligler

Football Manager 2020oyununda oynanabilir 52 ülkenin ligi bulunuyor. Bu ülkeler Afrika, Asya, Avrupa, Güney Amerika ve Kuzey Amerika'dan oluşuyor. Toplamda ise 116 lig bulunmaktadır. Liga III ligi Football Manager 2019 oyununda olmasına rağmen Football Manager 2020 oyununda bulunmayan tek lig olma özelliğini gösterir. Football Manager 2020’ye Fırat Division, Cymru North ve Cymru South ligleri eklenmiştir. Football Manager 2020’de bulunan Cebelitarık milli futbol takımı da daha önceki oyunlarda bulunmayan yeni bir özelliktir. Yeni eklenen ligler ve özelliklerle birlikte Football Manager 2020 oyuncuların oldukça beğenisini toplamıştır. 


Football Manager 2020 Lisanslama

Football Manager 2020’de 14 ülkeye ait 26 lig lisanslı bir şekilde bulunuyor. Oyundaki bazı takımlar ise lisanslı olmadıkları için farklı isimlerde eklenmiştir. Bu takımları örnek olarak Almanya milli futbol takımı ve Juventus verilebilir. 


Football Manager 2020 Ne Zaman Çıktı?

Football Manager 2020 oyununun ilk fragmanı 27 Ağustos 2019 tarihinde yayınlanmıştır. İlk fragman Sports Interactive tarafından yayınlanmıştır. 2 Ekim 2019 tarihinde ise 2. fragman yayınlandı. Bu 2. Fragman ile birlikte oyuna eklenen yeni özellikler tanıtılmıştır. 31 Ekim 2019 tarihinde oyunun Beta sürümü kullanıcılara sunulmuştur. Tam sürümünün indirilmeye başlanma zamanı olarak ise Greenwich Ortalama Zamanı'nı esas alırsak 18 Kasım 2019 gününün son saatleri diyebiliriz. 


Football Manager Sürümleri

Football Manager Mobil sürümü Android ve iOS işletim sistemi kullanan cihazlarda indirmeyi açıktır. Football Manager Touch sürümü AndroidiOS, macOs, Microsoft Windows ve Nintendo Switch ile kullanılabilir. Football Manager sürümü Android, iOS ve Nintendo Switch için kullanıma açık değil. Football Manager sürümü Stadia, macOs ve Microsoft Windows ile birlikte kullanılabiliyor. 
Football Manager 2020 ile Gelen Yenilikler 

Oyundaki maç motoru grafiklerinde çok fazla bir değişiklik yapılmamıştır. Oyunun oynanışı ile ilgili yenilikler getirilmiştir. Oyunu severlerin dikkatini çekenlerden Bir tanesi ise kulüp yönetimi konusunda yapılan değişikliklerdir. 

Football Manager 2020’de röportajlara ek yeni sorulara yer verilmiş. Bu konuda yıllardır fazla değişiklik yapılmadığı için bu durum oynayanlar tarafından olumlu bulunmuştur. 

Football Manager 2020 oyununda saha zemini kötü hava şartlarında bozulabiliyor. Yağmur yağdığında saha içerisinde su birikintileri oluşabiliyor. Bunlar Football Manager 2020 ile birlikte gelen yenilikler arasında bulunmaktadır. 

Football Manager 2020’de teknik direktör animasyonlarının önceki oyunlara göre daha fazla geliştirildiğini görebiliriz. Ayrıca oynayanlar atak ve defans konularında oyuncuların daha mantıklı seçimler yaptıklarını söylüyor. Football Manager 2020’de aynı kalan durum ise oyuncuların karşı karşıya sıklıkla gol kaçırma davranışları olmuş. 

Football Manager 2020’de genç yıldız fabrikası daha verimli hale getirilmiş. Kulüp yönetimine genç oyuncu yetiştirme hedefimi kabul ettirebilirseniz fabrika olabiliyorsunuz. Üstelik bunu altyapısı çok fazla iyi olmayan takımlarda bile başarabilme şansınız var. 

Yeni oyun ile birlikte taktik ekranlarına oldukça olumlu değişiklikler getirilmiş. Hem görsel anlamda hem de detay konusunda yenilikler yapılmış. Football Manager 2020’de teknik heyetin daha iyi bir şekilde çalıştığını görebiliyoruz. Teknik heyet artık oyuncuların yıldızlarına göre verdikleri önerilerin yanı sıra farklı görevlerde üstleniyor. Antrenman programlarında yıldızların gösterdikleri performansları göz önüne alarak size kadro önerisinde bulunuyor. Ayrıca teknik heyeti maçlar içinde size taktik veriyor. 


Football Manager 2020 Nasıl Oynanır?

Football Manager 2020 oyununda hangi takımı seçtiğinize göre belirlenen hedefler de değişiklik gösteriyor. Bu yüzden gerçek hayatla daha uyumlu hale gelmiş olmasıyla dikkat çekmiştir. Oyun hedefler açısındanhala belirli bir oyun tarzını sürdürme, belirlenmiş sayıda genç oyuncu çıkarma gibi hedefleri odağına alıyor. Oyuncuların bu hedeflere ulaşması gerekiyor. Hedefleri tutturamayan oyuncular için ise takımdan kovulma gibi sonuçlar gerçekleşiyor. 

Oyuncunun riskli durumlarla karşılaşmamak için sezon sonlarında gerçekleştirilen toplantılara katılması gerekiyor. Bu konuda oyuna yeni başlayan oyuncular adaptasyon zorluğu yaşayabilmektedir.

Football Manager 2020’de yönetim anlayışını değiştirebiliyorsunuz. Örneğin isterseniz genç oyuncu yetiştirme hedefi bulunmayan birtakım seçebilirsiniz. Fakat bu şekilde bir tek takım seçseniz bile yönetimin genç oyuncu yetiştirmeyi hedef almasını sağlayabiliyorsunuz. Genç oyuncu yetiştirmek altyapı tesislerine geliştirmek için oldukça büyük öneme sahip. 

Oyun sadece maçları kapsamıyor. Oyuncularda yakından ilgilenmeniz ve antrenman programları oluşturmanız gerekiyor. Bu durum özellikle kritik görevler üstlenen oyuncular konusunda önem taşıyor. Maçlar sırasında herhangi bir konuda eksik alan biri futbolcunuza bu konu üzerinde çalışması için antrenman programı hazırlamanız gerekiyor. 

Antrenman programları konusunda teknik heyetten öneri almanız gerekmektedir. Bu yüzden sadece antrenör ekibinizin iyi olması yeterli olmuyor. Asistan menajer görevinde bulunan kişinin özelliklerinin iyi olması oyunda başarılı olmanız için önem taşıyor. 

Teknik heyetin önerini dikkate almanız oyundaki en önemli unsurlardan bir tanesi. Bu önerilerle takımınızı daha iyi yerlere taşıyabiliyorsunuz. 


Football Manager 2020 İçin Yapılan Eleştiriler 

Football Manager 2020 oldukça fazla sevilen bir oyun olsa da aldığı eleştiriler de bir hayli fazla olmaktadır. Football Manager 2020’nin en çok eleştirilen özellikleri arasında ise grafikleri yer alıyor. Grafikler konusunda Bir önceki yıl çıkan oyun ile arasında çok fazla bir değişiklik olmadığını söyleyebiliriz. Oynayanlar tarafından oyuncu forvetlerin karşı karşıya kaldıklarında bile gol atamama durumu olumsuz eleştirilere maruz kalmaktadır. Ayrıca oyuncular sürekli uzaklar şut çektikleri için oyun ile ilgili şikayetler geliyor. İki kanadında boş olmasına rağmen oyundaki futbolcular uzaktan şut çekmeyi tercih edebiliyor. Oyunu sevenler ise bu konudan oldukça rahatsız. 

Sports Interactive’in iddialarına göre bu durumun sebebi sizin maçlar dışında antrenmanlara ve futbolcuların kişisel çalışmalarına da zaman ayırmanızı sağlamak. Yani bunun aslında bir sorun olmadığını, sizi oyuna daha fazla çekecek bir sistem olduğunu söylüyorlar. 

Oyunun geliştirilen yanları açısından aldığı olumlu eleştiriler de var. Örneğin önceki oyunlarla sürekli oynamak isteyen yedek oyuncular oynayanlar tarafından olumsuz bir özellik olarak eleştiriliyordu. Hatta oyuna girmeye çalışan bir yedek futbolcular takımdan ayrılmak ile ilgili tehditler bile savuruyordu. Football Manager 2020 oyununda ise bu sorun büyük oranda çözülmüş. Yeni oyunda artık yedek futbolcularla imzaladığınız sözleşmelerde bu konuyu belirtebiliyorsunuz. Yedek futbolcular takıma ilk sene az oynayabileceğini bilerek katılıyor. Aynı zamanda kötü performans gösteren oyuncuları yedek olarak belirleyebiliyorsunuz. 

Yorum Yap

Roblox Nedir? Birbirinden Eğlenceli Roblox Oyunları

Roblox Nedir? Birbirinden Eğlenceli Roblox Oyunları

Son dönemlerde oyunlar her an bizden kopmaz ve hayatımızın adeta bir köşesinde bizleri bekler oldu. Bununla beraber çevrimiçi oyunlara da gün geçtikçe rağbet artmakta olduğunu görmekteyiz. Son zamanla..

19.02.2021 10:00
67 görüntülenme
PUBG Mobile UC Satın Alma

PUBG Mobile UC Satın Alma

PUBG Mobile oyunu içerisinde bulunan birçok ürün vardır. Bu ürünler ile birlikte oyuncular farklı özelliklere sahip olmaktadır. Genellikle daha iyi görünüşe ve özelliklere sahip ürünler ise UC para bi..

16.02.2021 17:00
95 görüntülenme
Pubg Mobile UC Satışı

Pubg Mobile UC Satışı

PUBG Mobile UC SatışıPUBG Mobile UC satışı, PUBG oyununa özel olarak kullanılan UC isimli jetonların sanal bir şekilde para karşılığında satılması hizmetidir. Bu hizmet ile kişiler TL ile UC satın ala..

13.02.2021 17:00
93 görüntülenme
Pubg Mobile Uc Satın Al

Pubg Mobile Uc Satın Al

Pubg Mobile Uc Satın AlPubg son yıllarda dünyada en çok oynanan oyunlardan birisidir. İlk başlarda bilgisayar yardımı ile oynanabilen Pubg, mobile ile oynama sayesinde daha çok oyuncuya ulaşma imkanı ..

10.02.2021 11:00
174 görüntülenme
Tinder Elo Puanı Nedir? Nasıl Arttırılır?

Tinder Elo Puanı Nedir? Nasıl Arttırılır?

Tinder Elo Puanı Nedir? Nasıl Arttırılır? Daha önce satrançtan aşina olduğumuz ELO puanını duymuş muydunuz? Peki size bu puanlama sisteminin Tinder’ın en önemli parçalarından biri olduğunu söylesek? P..

08.02.2021 12:20
325 görüntülenme
Pubg Mobile UC Alma

Pubg Mobile UC Alma

Pubg Mobile Uc AlmaPubg, takım olarak ya da bireysel olarak oynanabilen bir sanal oyundur. Bu oyundaki temel işlev hayatta kalma ve savaştır. Başlarda bilgisayar temelli oynanabilen Pubg, daha çok kul..

07.02.2021 21:00
149 görüntülenme
Pubg Mobile UC Al

Pubg Mobile UC Al

PUBG Mobile UC AlPUBG Mobile oyunu içerisinde bulunan iki ayrı para birimi bulunmaktadır. Bu para birimlerinden biri olan Coin oyun içerisinde belirli etkinlik ya da görevler ile kazanılabilmektedir. ..

04.01.2021 10:00
244 görüntülenme
TFT 11.2! 4.5 YAMASI YAYINDA

TFT 11.2! 4.5 YAMASI YAYINDA

TFT 4.5 Yani 11.2 Yama Notları Yayınlandı!* Yeni arenalar Yeni Yollar Kartı ve Yollar Özel Kartı yenilikleri ile birlikte geldi.Yollar Kartı II'de de tıpkı önceki kartlar gibi XP biriktirerek bede..

22.01.2021 04:15
358 görüntülenme
2021'in En Çok Beklenen Oyunları

2021'in En Çok Beklenen Oyunları

    2020 Senesi sağlıksal açıdan veya doğal afetler gibi bir çok sorun ile geçse de çıkan oyunlar konusunda verimli bir seneydi. Çıkan oyunların bir kısmı beklentilerimizi karşılarken bir kısmı ise ha..

19.01.2021 04:00
359 görüntülenme
Exxen Hakkında Tüm Merak Edilenler!

Exxen Hakkında Tüm Merak Edilenler!

Yeni Dijital Platform Exxen Nedir?Yeni dijital platform olan Exxen 1 Ocak itibari ile yayın hayatına başlamıştır. İçerisinde bir çok dizi ve program barındıran Exxen kısa süre içinde dijital platforml..

06.01.2021 04:00
603 görüntülenme
Yukarıya Git
 

Kendi Renk Stilinizi Oluşturun!

  • Ekrana Sığdır
  • Ortala
  • Minimal

Aşağıdaki renk paletinden kendi tarzınızı oluşturun.