Rise Online World MMORPG Oyunlar Pubg Mobile UC Knight Online Bigpoint Metin2 Valorant Points (VP) League Of Legends Steam Steam Cüzdan Kodu Free Fire Diamonds Razer Gold Albion Online - Silver Zula Altın Tinder Fortnite V-Papel TeamSpeak Combat Arms Netflix Exxen Xbox Live BluTV Üyelik GameForge Fetih Altın Çağ PlayStation Gift Cards Aeria Games Google Play Spotify Diablo 4 S Sport Üyelik Gmrgame Revolution Super SUS Golden Star Joygame Oyunları Metin2 PvP Serverlar Legend Online Pointblank Blizzard Oyunları Webzen Wcoin Amazon Hediye Kartı Türkiye (TR) PlayStation Gift Card Razer Gold TL Combat Arms: Reloaded GC Fifa 20 Fifa Points Xbox Pubg Mobile Lite BC Apex Legends Mobile Syndicate Gold VIP Baloot Diablo Immortal Eternal Orbs Knights Mobile Cash STEAM OYUNLARI Pasha Fencer Elmas Legends of Runeterra Lora Enuygun Legends of Runeterra Lifeafter PUDDING Pay (NetEase Games), Rules Of Survival SCARF TOD Enlisted Gold Aion: Legions of War Amazon Gift Cards Apex Legends Arc Games Assassin's Creed Serisi Battle of Kings Gold BattleField Battlefield 2042 Blade and Soul - NCoin Blizzard Bombom Kupon Boxing Star Cabal Online Call Of Duty Serisi Combat Arms: the Classic GC Crossfire (Z8 Games) Crunchyroll Dead by Daylight Mobile Düşyeri TV Paketleri eBay Gift Card Elex Oyunları Epic Games EST Games Eudemons Online TQ Point Far Cry Series Fifa 19 Fifa 20 Fifa Points PC Fifa 20 Fifa Points PS4 Fizy Premium Fortnite Battle Royale G2A Gift Card Gaijin Entertainment Game of Sultans GamerArena Gamyun Fıstık V2 Goodgame Studios Guild Wars Guild Wars2 Habbo - Credits Hi-rez Studios Imperia Online IMVU Karma Koin KOPK Kumu Coins Lineage II NCoin Lokum Games LoL Taktik Savaşları Looki Oyunları MeetU - Coins Microsoft Mint Card Mynet NCSOFT NetDragon Netmarble Nfinity Games Nimo TV Elmas Top-Up Nintendo Oasis Games OldSchoolKo Openbucks Gift Card Path Of Exile (PoE) Coin Pazarı Pirate Storm: Death or Glory Popmundo R2Games RIFT Credit RigorZ Rising Cities RivalStates Premium Rockstar Games Skyrama Snail Games Spotify Spotify Üyelik Talisman Online Teckcard The Elder Scrolls The Great Heist Trion Worlds Tv Plus Premium & Üyelik Webzen World War 3 WTFast Z8 Games Zoomumba The Lord of the Rings: Rise to War
Üye olmadan hızlı ve güvenli alışveriş yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Hemen sepetinize birkaç ürün ekleyin ve üyeliksiz alışverişin tadını çıkarın!

Football Manager 2020 Nam-ı Diğer Fm 2020

Football Manager 2020

Günümüzde video oyunları konusunda oldukça büyük bir gelişme sağlanmıştır. Sokakta oynayan çocukların yenilen ellerindeki Android telefonlarda, tabletlerde, bilgisayarlarda veya farklı oyun konsollarında oyunlar oynayan çocukları görüyoruz. Video oyunların geldiği noktayı düşündüğünüzde çocukların sokakta oynayabilecekleri oyunları tercih etmesini haklı bulabiliriz. Üstelik oldukça geliştirilmiş olan bu video oyunlar cinsiyet fark etmeksizin yetişkinler tarafından da sevilerek oynanıyor. Bu yazımızda hem çocuk hem de yetişkinler tarafından sıklıkla oynanan ve beğenilen Football Manager 2020 oyunu hakkında bilgi vermek istedik. Gelin Football Manager 2020 oyununun özelliklerine birlikte göz atalım. 


Football Manager 2020 Özellikleri

Bir futbol simülasyonu olan Football Manager 2020 oyununun yapımcılığını Sports Interactive üstlenmiştir. Oyunun yayımcılığını ise Sega yapmıştır. Futbol teknik direktörlüğü simülasyon oyunu olma özelliği gösterir. 

Oyunda tek oyunculu ve tur bazlı çok oyunculu modlar bulunmaktadır. Football Manager 2020 oyunu 2019 yılında piyasaya sürülmüştür. 
Football Manager 2020 Oynanabilir Ligler

Football Manager 2020oyununda oynanabilir 52 ülkenin ligi bulunuyor. Bu ülkeler Afrika, Asya, Avrupa, Güney Amerika ve Kuzey Amerika'dan oluşuyor. Toplamda ise 116 lig bulunmaktadır. Liga III ligi Football Manager 2019 oyununda olmasına rağmen Football Manager 2020 oyununda bulunmayan tek lig olma özelliğini gösterir. Football Manager 2020’ye Fırat Division, Cymru North ve Cymru South ligleri eklenmiştir. Football Manager 2020’de bulunan Cebelitarık milli futbol takımı da daha önceki oyunlarda bulunmayan yeni bir özelliktir. Yeni eklenen ligler ve özelliklerle birlikte Football Manager 2020 oyuncuların oldukça beğenisini toplamıştır. 


Football Manager 2020 Lisanslama

Football Manager 2020’de 14 ülkeye ait 26 lig lisanslı bir şekilde bulunuyor. Oyundaki bazı takımlar ise lisanslı olmadıkları için farklı isimlerde eklenmiştir. Bu takımları örnek olarak Almanya milli futbol takımı ve Juventus verilebilir. 


Football Manager 2020 Ne Zaman Çıktı?

Football Manager 2020 oyununun ilk fragmanı 27 Ağustos 2019 tarihinde yayınlanmıştır. İlk fragman Sports Interactive tarafından yayınlanmıştır. 2 Ekim 2019 tarihinde ise 2. fragman yayınlandı. Bu 2. Fragman ile birlikte oyuna eklenen yeni özellikler tanıtılmıştır. 31 Ekim 2019 tarihinde oyunun Beta sürümü kullanıcılara sunulmuştur. Tam sürümünün indirilmeye başlanma zamanı olarak ise Greenwich Ortalama Zamanı'nı esas alırsak 18 Kasım 2019 gününün son saatleri diyebiliriz. 


Football Manager Sürümleri

Football Manager Mobil sürümü Android ve iOS işletim sistemi kullanan cihazlarda indirmeyi açıktır. Football Manager Touch sürümü AndroidiOS, macOs, Microsoft Windows ve Nintendo Switch ile kullanılabilir. Football Manager sürümü Android, iOS ve Nintendo Switch için kullanıma açık değil. Football Manager sürümü Stadia, macOs ve Microsoft Windows ile birlikte kullanılabiliyor. 
Football Manager 2020 ile Gelen Yenilikler 

Oyundaki maç motoru grafiklerinde çok fazla bir değişiklik yapılmamıştır. Oyunun oynanışı ile ilgili yenilikler getirilmiştir. Oyunu severlerin dikkatini çekenlerden Bir tanesi ise kulüp yönetimi konusunda yapılan değişikliklerdir. 

Football Manager 2020’de röportajlara ek yeni sorulara yer verilmiş. Bu konuda yıllardır fazla değişiklik yapılmadığı için bu durum oynayanlar tarafından olumlu bulunmuştur. 

Football Manager 2020 oyununda saha zemini kötü hava şartlarında bozulabiliyor. Yağmur yağdığında saha içerisinde su birikintileri oluşabiliyor. Bunlar Football Manager 2020 ile birlikte gelen yenilikler arasında bulunmaktadır. 

Football Manager 2020’de teknik direktör animasyonlarının önceki oyunlara göre daha fazla geliştirildiğini görebiliriz. Ayrıca oynayanlar atak ve defans konularında oyuncuların daha mantıklı seçimler yaptıklarını söylüyor. Football Manager 2020’de aynı kalan durum ise oyuncuların karşı karşıya sıklıkla gol kaçırma davranışları olmuş. 

Football Manager 2020’de genç yıldız fabrikası daha verimli hale getirilmiş. Kulüp yönetimine genç oyuncu yetiştirme hedefimi kabul ettirebilirseniz fabrika olabiliyorsunuz. Üstelik bunu altyapısı çok fazla iyi olmayan takımlarda bile başarabilme şansınız var. 

Yeni oyun ile birlikte taktik ekranlarına oldukça olumlu değişiklikler getirilmiş. Hem görsel anlamda hem de detay konusunda yenilikler yapılmış. Football Manager 2020’de teknik heyetin daha iyi bir şekilde çalıştığını görebiliyoruz. Teknik heyet artık oyuncuların yıldızlarına göre verdikleri önerilerin yanı sıra farklı görevlerde üstleniyor. Antrenman programlarında yıldızların gösterdikleri performansları göz önüne alarak size kadro önerisinde bulunuyor. Ayrıca teknik heyeti maçlar içinde size taktik veriyor. 


Football Manager 2020 Nasıl Oynanır?

Football Manager 2020 oyununda hangi takımı seçtiğinize göre belirlenen hedefler de değişiklik gösteriyor. Bu yüzden gerçek hayatla daha uyumlu hale gelmiş olmasıyla dikkat çekmiştir. Oyun hedefler açısındanhala belirli bir oyun tarzını sürdürme, belirlenmiş sayıda genç oyuncu çıkarma gibi hedefleri odağına alıyor. Oyuncuların bu hedeflere ulaşması gerekiyor. Hedefleri tutturamayan oyuncular için ise takımdan kovulma gibi sonuçlar gerçekleşiyor. 

Oyuncunun riskli durumlarla karşılaşmamak için sezon sonlarında gerçekleştirilen toplantılara katılması gerekiyor. Bu konuda oyuna yeni başlayan oyuncular adaptasyon zorluğu yaşayabilmektedir.

Football Manager 2020’de yönetim anlayışını değiştirebiliyorsunuz. Örneğin isterseniz genç oyuncu yetiştirme hedefi bulunmayan birtakım seçebilirsiniz. Fakat bu şekilde bir tek takım seçseniz bile yönetimin genç oyuncu yetiştirmeyi hedef almasını sağlayabiliyorsunuz. Genç oyuncu yetiştirmek altyapı tesislerine geliştirmek için oldukça büyük öneme sahip. 

Oyun sadece maçları kapsamıyor. Oyuncularda yakından ilgilenmeniz ve antrenman programları oluşturmanız gerekiyor. Bu durum özellikle kritik görevler üstlenen oyuncular konusunda önem taşıyor. Maçlar sırasında herhangi bir konuda eksik alan biri futbolcunuza bu konu üzerinde çalışması için antrenman programı hazırlamanız gerekiyor. 

Antrenman programları konusunda teknik heyetten öneri almanız gerekmektedir. Bu yüzden sadece antrenör ekibinizin iyi olması yeterli olmuyor. Asistan menajer görevinde bulunan kişinin özelliklerinin iyi olması oyunda başarılı olmanız için önem taşıyor. 

Teknik heyetin önerini dikkate almanız oyundaki en önemli unsurlardan bir tanesi. Bu önerilerle takımınızı daha iyi yerlere taşıyabiliyorsunuz. 


Football Manager 2020 İçin Yapılan Eleştiriler 

Football Manager 2020 oldukça fazla sevilen bir oyun olsa da aldığı eleştiriler de bir hayli fazla olmaktadır. Football Manager 2020’nin en çok eleştirilen özellikleri arasında ise grafikleri yer alıyor. Grafikler konusunda Bir önceki yıl çıkan oyun ile arasında çok fazla bir değişiklik olmadığını söyleyebiliriz. Oynayanlar tarafından oyuncu forvetlerin karşı karşıya kaldıklarında bile gol atamama durumu olumsuz eleştirilere maruz kalmaktadır. Ayrıca oyuncular sürekli uzaklar şut çektikleri için oyun ile ilgili şikayetler geliyor. İki kanadında boş olmasına rağmen oyundaki futbolcular uzaktan şut çekmeyi tercih edebiliyor. Oyunu sevenler ise bu konudan oldukça rahatsız. 

Sports Interactive’in iddialarına göre bu durumun sebebi sizin maçlar dışında antrenmanlara ve futbolcuların kişisel çalışmalarına da zaman ayırmanızı sağlamak. Yani bunun aslında bir sorun olmadığını, sizi oyuna daha fazla çekecek bir sistem olduğunu söylüyorlar. 

Oyunun geliştirilen yanları açısından aldığı olumlu eleştiriler de var. Örneğin önceki oyunlarla sürekli oynamak isteyen yedek oyuncular oynayanlar tarafından olumsuz bir özellik olarak eleştiriliyordu. Hatta oyuna girmeye çalışan bir yedek futbolcular takımdan ayrılmak ile ilgili tehditler bile savuruyordu. Football Manager 2020 oyununda ise bu sorun büyük oranda çözülmüş. Yeni oyunda artık yedek futbolcularla imzaladığınız sözleşmelerde bu konuyu belirtebiliyorsunuz. Yedek futbolcular takıma ilk sene az oynayabileceğini bilerek katılıyor. Aynı zamanda kötü performans gösteren oyuncuları yedek olarak belirleyebiliyorsunuz. 

Yorum Yap

BlackDesert  2023 Yaz Sezonu Başlıyor!

BlackDesert 2023 Yaz Sezonu Başlıyor!

Yaz Sezonu Başlıyor.Balıkçılık temalı İlk Bahar Sezonu'nu geride bırakırken, bu sezonu Eğitim temasıyla açıyoruz.Özellikle Sezon Pasosu aracılığıyla macera yoldaşı bir At elde edebileceğiniz “At A..

25.05.2023 03:08
0 görüntülenme
Rise Online World Topluluğu 1. Yılını Oyun Severlerle Beraber Kutladı!

Rise Online World Topluluğu 1. Yılını Oyun Severlerle Beraber Kutladı!

Yerli oyun Rise Online World topluluğu, 1'inci yıl dönümünü oyunseverlerle birlikte kutladı.Bebek Sahil'de gerçekleştirilen etkinliğe Özge Ulusoy, Ece Seçkin gibi ünlü isimlerin yanı sıra sosy..

18.05.2023 01:19
0 görüntülenme
KOZMİK KARINCA KLASGAME'DE!

KOZMİK KARINCA KLASGAME'DE!

Ünlü bilgisayar oyuncusu olan ve uzun bir süredir de Kozmik Karınca Youtube kanalını yürüten Cem Ceyhan  KLASGAME ailesine katıldı.Hadi hep birlikte kendisi biraz tanıyalım.Kozmik karınca an itibariyl..

17.05.2023 23:57
0 görüntülenme
Rise Online Güncelleme Notu 5.0.4

Rise Online Güncelleme Notu 5.0.4

Genel DüzenlemelerOyuna giriş yapan yada ölünce kalkan karakterlere, yaratıkların hasar verme sorunu düzeltildi.AH ve normal pazar sisteminde yanlış Tax değeri gösterme sorunu düzeltildi.Teleporting P..

11.05.2023 01:33
0 görüntülenme
Son Dakika: Steam İle İlgili Önemli Gelişmeler

Son Dakika: Steam İle İlgili Önemli Gelişmeler

Valve, geçtiğimiz hafta boyunca Steam Türkiye üzerinden en çok satılan oyunları paylaşıldı. 25 Nisan – 2 Mayıs tarihleri arasındaki toplam gelire göre en çok satan oyun Counter-Strike: Global Offensiv..

03.05.2023 02:02
0 görüntülenme
VALORANT’ın yeni seti ARCADE!

VALORANT’ın yeni seti ARCADE!

VALORANT yeni bölümü yakında geliyor. Bölüm 6 Kısım 3 yaklaşırken, yeni gelecek olan Arcade seti de sızdırıldı. Yepyeni bir savaş bileti ve yeni bir silah seti gelecek ve yeni gelecek setin adı Radian..

27.04.2023 05:22
0 görüntülenme
Counter Strike 2 Hakkında Önemli Bilgiler

Counter Strike 2 Hakkında Önemli Bilgiler

Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen FPS oyunu olan Counter Strike, ülkemiz dahil tüm dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip. Son olarak Counter Strike: Global Offensive oyunun..

12.04.2023 01:25
0 görüntülenme
Diablo 4 Açık Beta'da!

Diablo 4 Açık Beta'da!

Diablo 4 Açık Beta'da!26 Mart tarihine kadar sürecek olan açık beta, Barbarian, Rogue Sorcerer ve Necromancer sınıfları kullanılabiliyor. Oyuncular Prologe ve Act 1'i oynama şansına sahip olab..

26.03.2023 17:17
0 görüntülenme
Rise Online Büyük Güncelleme Geldi!

Rise Online Büyük Güncelleme Geldi!

Rise Online Büyük Güncelleme Geldi!Merhaba Rise Online oyuncuları,Yerli PC oyunları üreten oyun stüdyosu deyince aklımızda pek fazla isim canlanmıyor. Rokogame canlanan bu nadir isimlerden birisi. Kur..

23.03.2023 18:21
0 görüntülenme
DORA ''STRATERA'' ÖZSOY KİMDİR?

DORA ''STRATERA'' ÖZSOY KİMDİR?

Dora Özsoy, 1993 yılında İstanbul, Türkiye'de doğmuştur. Kartal Anadolu Lisesi'nde okuduktan sonra Bahçeşehir Üniversitesi Yazılım Mühendisliğinden mezun olmuştur. Kariyerine Youtube üzerinden..

20.03.2023 19:23
0 görüntülenme
Yukarıya Git
  Kendi Renk Stilinizi Oluşturun!
  • Ekrana Sığdır
  • Ortala
  • Minimal

Aşağıdaki renk paletinden kendi tarzınızı oluşturun.