Rise Online World MMORPG Oyunlar Pubg Mobile UC Knight Online Bigpoint Metin2 Valorant Points (VP) Knight Unity League Of Legends Steam Free Fire Diamonds Razer Gold Albion Online - Silver Zula Altın Tinder Fortnite V-Papel Combat Arms Netflix Exxen Xbox Live BluTV Üyelik GameForge Fetih Altın Çağ PlayStation Gift Cards Aeria Games Google Play Spotify Diablo 4 Xbox Live Bakiye S Sport Üyelik Gmrgame Revolution Super SUS Golden Star Joygame Oyunları Metin2 PvP Serverlar Legend Online Pointblank Blizzard Oyunları Webzen Wcoin Amazon Hediye Kartı Türkiye (TR) PlayStation Gift Card Razer Gold TL Combat Arms: Reloaded GC Fifa 20 Fifa Points Xbox Pubg Mobile Lite BC Apex Legends Mobile Syndicate Gold VIP Baloot Diablo Immortal Eternal Orbs Pasha Fencer Elmas Legends of Runeterra Lora Enuygun Legends of Runeterra PUDDING Pay (NetEase Games), Rules Of Survival SCARF TOD Enlisted Gold Aion: Legions of War AkınGaming Amazon Gift Cards Apex Legends Arc Games Assassin's Creed Serisi Battle of Kings Gold BattleField Battlefield 2042 Blade and Soul - NCoin Blizzard Bombom Kupon Boxing Star Cabal Online Call Of Duty Serisi Combat Arms: the Classic GC Crossfire (Z8 Games) Crunchyroll CypherWAR Dead by Daylight Mobile Diablo 4 Oyuncu Pazarı Düşyeri TV Paketleri eBay Gift Card Elex Oyunları Epic Games EST Games Eudemons Online TQ Point Far Cry Series Fifa 19 Fifa 20 Fifa Points PC Fifa 20 Fifa Points PS4 Fizy Premium Fortnite Battle Royale G2A Gift Card Gaijin Entertainment Game of Sultans Gamyun Fıstık V2 Guild Wars Guild Wars 2 Gem Card Habbo - Credits Hi-rez Studios Honor Of Kings Imperia Online IMVU Karma Koin KOPK Kumu Coins LegacyKO Lineage II NCoin Lokum Games LoL Teamfight Tactics MeetU - Coins Microsoft Mint Card MykoZONE Mynet NCSOFT NetDragon Netmarble Nfinity Games Nimo TV Elmas Top-Up Nintendo Oasis Games OldSchoolKo Openbucks Gift Card Path Of Exile (PoE) Coin Pazarı Pirate Storm: Death or Glory PK XD PlayMYKO Popmundo R2Games RigorZ Rising Cities Rockstar Games Skyrama Snail Games Spotify The Elder Scrolls The Great Heist Total Battle Total Battle Oyuncu Pazarı Tv Plus Premium & Üyelik Webzen World War 3 WTFast Z8 Games Zoomumba The Lord of the Rings: Rise to War

VALORANT YENİ SİLAHI ''OUTLAW'' VE NOSTALJİ PAKETİ: OUTLAW

YusufK tarafından yazıldı.

CEPHANELİĞİN YENİ ÜYESİ OUTLAW'UN TASARIMI


Bu yeni keskin nişancı tüfeğini Bölüm 08 Kısım 01'in başlangıcında herkesin cephaneliğine ekliyoruz. VALORANT'taki silahlardan genel itibarıyla bahsetmeyeli epey oldu. Ayrıca bu, oyunun çıkışından beri eklediğimiz ilk silah. Dolayısıyla bugün cephaneliği genişletme kararına nasıl vardığımızı masaya yatırıyoruz.


RİOT'UN SİLAH FELSEFESİ


Her silahın alınmak için belli bir sebep sunmasını sağlamak, VALORANT'taki silahlar konusunda hiç değişmeyen temel hedeflerimizden biri. Bu felsefe VALORANT'ın geliştirilme sürecinin başlarında netleşti ve Outlaw'u oluştururken de bize yol gösterdi.

Yeni bir silah çıkarmanın yeni bir ajan veya harita çıkarmaya benzemeyeceğinin bilincindeydik. Ajanlar ve haritalar daha kısıtlı içeriklerken silahlar yeterince kredisi olan herkes tarafından alınabiliyor. Yani yeni silahların oynanış üzerinde çok büyük etkileri oluyor.

Bu sebeple her silahın var olmak için belli başlı bir sebebe ihtiyacı olduğunu düşündük. Hem kendinizi içinde bulduğunuz koşullarda hangi silahın şansınızı arttıracağı veya azaltacağının daima bariz olması hem de her tur başında bir silahta kesin bir şekilde karar kılabilmeniz gerekiyor.

Örneğin Odin, Ascent'te savunmadayken Sova oynuyorsanız sizin için biçilmiş kaftan. Diğer yandan takımınızın ucuz silahlar aldığı bir turda nişancılığınıza güveniyorsanız Sheriff'le rakip avlamaya da çalışabilirsiniz. Fakat oyunun dengeli kalmasını sağlamak için bu durumun tersi de geçerli olmalı. Yani her silah bariz bir zayıflığa sahip olmalı ve karşı oyun imkânı tanımalı.

Oyunun çıkışından günümüze sürekli olarak oyunun durumunu ve cephaneliği değerlendirdik. Bu değerlendirmeler sonucunda 2023 yılında oyunun durumu hakkında yeni bir kanıya vardık. Oyunculara sunulan mevcut keskin nişancı tüfekleri arasında bir boşluk olduğunu belirledik ve birtakım seçenekleri keşfetmek için hevesle işe koyulduk. Bu bağlamda Outlaw'la hedefi nokta atışı tutturduğumuzu düşünüyoruz.


İKİ MERMİLİ BİR KESKİN NİŞANCI TÜFEĞİ TASARLAMAK

outlaw.jpg

Outlaw ne pahalı ne de ucuz ama ölümcül bir keskin nişancı tüfeği. Keskin nişancılığı seven oyunculara daha fazla seçenek sunacağını düşünüyoruz. Ayrıca yeni bir keskin nişancı tüfeği, VALORANT'ın taktiksel derinliğini genel anlamda arttıracaktır. Nihayetinde Outlaw'un Marshal ve Operator arasındaki güç ve fiyat boşluğunu dolduracağını umuyoruz. Outlaw hem diğer keskin nişancı tüfeklerinden unsurlar taşıyor hem de oyuna kendine has unsurları dahil ediyor.

Silah felsefemizde belirttiğimiz üzere tüm keskin nişancı tüfeklerinin kendilerine özgü güçlü ve zayıf yanlara sahip olmaları bizim için çok önemli. Bununla beraber yineleyecek olursak bir var olma amacına da sahip olmaları gerek. Outlaw'un alameti farikası, dürbününüzün yakınlaştırmasını bozmadan arka arkaya iki güçlü atış yapabilmenizi sağlaması. Fakat ıskalarsanız veya daha fazla atış yapmak isterseniz doldurma süresi uzun olduğu için rakiplerinize değerlendirebilecekleri bariz bir zayıflık penceresi de sunuyor.

outlaw2.jpg

Outlaw'un iki mermili bir silah olmasında karar kılsak da bu konseptin testleri geçmesi gerekiyordu. Ancak meta bu silaha göre evrilirken tasarımcılarımıza kısa süre önce Judge'ın mermi miktarında yaptıkları düzenleme gibi oynanış düzenlemeleri yapabilmeleri için alan tanımak da bizim için önemli. Tasarım sürecinde ekibin son derece önem verdiği bir diğer unsur da iki mermili keskin nişancı tüfeğinin oyun içinde kendisini belli edebilmesiydi. Bunu başarmak için doldurma animasyonunun, sesinin ve mermilerinin görünüşünün ve uyandırdıkları hissiyatın nasıl olması gerektiğin keşfi, testi ve tasarımı için oldukça fazla vakit ayırdık.

VALORANT'ta ses, bir turun kaderini belirleyebilecek kadar önemli bir yere sahip. Yer değiştiren rakiplerin ayak sesleri, bölgenizin dışındaki duvara isabet eden serseri kurşunlar veya bir silahın doldurulması gibi sesler sıradaki çatışma için planlarınızı ve turun gidişatını etkileyebilecek faktörler. Outlaw'u tasarlarken tam ve yarı doldurmalar için özel sesler oluşturduk. Böylece bir çatışmaya girmeden veya takım arkadaşlarınızla plan yapmadan önce birinin Outlaw'u doldurmasının nasıl görüneceğini ve duyulacağını daima bileceksiniz.

Diğer yandan Outlaw'un doldurma süreleri ateşlediğiniz mermi sayısına göre değişecek. Her birinin özgün hissettirmesi ve oynanış netliğinin korunması adına tam ve yarı doldurmalar için farklı animasyonlar üretmemiz gerekti.

Özel doldurma ve çifte atışı netleştirdikten sonra bu silahın pompalı tüfek gibi kırmalı bir mekanizmasının olması görsel açıdan anlam kazandı. Ayrıca bu mekanizma Marshal'ın levyeli, Operator'ın da sürgülü mekanizmalarının yanında Outlaw'a özgün bir hava da kattı.

Ama Outlaw'un iyice öne çıkmasını istediğimiz için mermi yerine saçma ateşlemesini sağladık, bu da ona diğer keskin nişancı tüfeklerinden farklı bir hissiyat kazandırdı. Katır gibi tepiyor desek yeridir.


POLİGON'A ADIM AT

Outlaw'un keskin nişancı tüfeklerinin daha çeşitli ekonomik durumlarda kullanılabilmeleri için daha fazla seçenek ve kullanım alanı oluşturmasını umuyoruz.

Outlaw'un saygı duyulmaya ve üzerine oynanmaya değer bir tehdit oluşturmasını istedik. Dolayısıyla bu silaha hafif kalkan kullanan bir rakibi bedenine isabet eden tek mermiyle indirmeye yetecek kadar hasar ekledik. Böylece Outlaw, mevcut metadaki ekonominizi iyi durumda tutmak için her tur hafif kalkan ve bir tüfek almak gibi bazı taktiklere karşı etkili bir yanıt olabilecek.

Bunun gibi meta değiştirici etkilerle felsefemizi elden bırakmayıp bu yeni silahın oyunun durumunu nasıl etkilediğini yakından takip edeceğiz. Özellikle gelecekte yeni bir silah tasarlama fikrini ele almadan önce bunu yapmamız şart. Fakat tespit ettiğimiz fırsatlar dahilinde yeni silahlar eklememize olanak sağlayan esnekliği korumamızın bu oyunu güncel tutarak önümüzdeki yıllarda da oynanmasını sağlayacağına inanıyoruz.

OUTLAW: NOSTALJİ PAKETİ 

Setimizin fiyatı sadece: 2.320 VP!

Sizler için set’e ait içeriklerin parça şeklinde alınabilecek VP fiyatlarını da aşağıda paylaşıyoruz:


PRİZMA//Yeniden Outlaw: 1275VP!


Ego Outlaw: 1775 VP!En uygun fiyatlı Valorant Point ürünlerini KLASGAME ışık hızında teslim garantisi ile hemen satın alabilirsiniz! 
Yeni set ile farkınızı ortaya koyacaksınız!

Yorum Yap

VALORANT ''GECE PAZARI'' BİZLERLE!

VALORANT ''GECE PAZARI'' BİZLERLE!

  GECE PAZARI BİZLERLE!   Tarih: 11.04.2024 - 30.04.2024Karşınızda gece pazarımızda olacak bütün koleksiyonlar!~ BİLGİLENDİRME ~''Gece Pazarı'' olarak adlandırdığımız bu mağaza her oyu..

11.04.2024 20:20
0 görüntülenme
VALORANT ''FATİH SET 2.0'' MAĞAZA'DA YERİNİ ALDI!

VALORANT ''FATİH SET 2.0'' MAĞAZA'DA YERİNİ ALDI!

FATİH KOLEKSİYONU'NUN 2. SETİ ÇIKTI!Toplamda 8 parçadan oluşan bir settir.Odin – Phantom – Judge - Frenzy - Kılıç - Kart - Sprey ve 2 adet uğurluk ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 7.100VP!Siz..

29.03.2024 08:37
0 görüntülenme
VALORANT YENİ AJANI "CLOVE" TANITILDI!

VALORANT YENİ AJANI "CLOVE" TANITILDI!

VALORANT YENİ AJANI "CLOVE"Küllerinizden tekrar doğabilseydiniz veya ölüyken bile takımınıza yardım edebilseydiniz nasıl olurdu? Phoenix ultisi kullanmıyorsanız VALORANT'ta ölmek, takım arkadaşlar..

24.03.2024 22:22
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''TALİHİN ELİ''

VALORANT YENİ SETİ ''TALİHİN ELİ''

TALİHİN ELİ SETİ ÇIKTI!Toplamda 6 parçadan oluşan bir settir.Odin – Phantom – Ghost  - Guardian - Asa ve 5 adet Kart ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 3.875VP!Sizler için set’e ait içeriklerin par..

22.03.2024 07:10
0 görüntülenme
HORİZON FORBİDDEN WEST™ PC İÇİN ÇIKIŞ YAPTI!

HORİZON FORBİDDEN WEST™ PC İÇİN ÇIKIŞ YAPTI!

Horizon Forbidden West™ Complete EditionGizemli yeni tehditler barındıran görkemli ama tehlikeli yeni bir sınıra doğru ilerlerken Aloy'a katılın. Bu Complete Edition, ana oyundan sonra devam eden ..

22.03.2024 02:40
0 görüntülenme
ALBİON ONLİNE TR DİL DESTEĞİ VE AVRUPA'YA GELİYOR!!

ALBİON ONLİNE TR DİL DESTEĞİ VE AVRUPA'YA GELİYOR!!

ALBİON TÜRKÇE DİL DESTEĞİ VE AVRUPA'YA GELİYORKurucu Paketi satışları 11 Mart, UTC 11.00 itibarıyla başlarYeni sunucunun temel özellikleri şu şekildedir:Tüm oyuncuların eşit bir başlangıç yapıp Al..

11.03.2024 02:36
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''FELAKTİN KALBİ''

VALORANT YENİ SETİ ''FELAKTİN KALBİ''

FELAKETİN KALBİ SETİ ÇIKTI!Toplamda 7 parçadan oluşan bir settir.Vandal – Phantom – Spectre  - Shorty - Kart - Spray ve 2 adet uğurluk ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 8.700VP!Sizler için set’e a..

06.03.2024 01:10
0 görüntülenme
VALORANT ''2024 VCT TAKIM KAPSÜLLERİ'' BİZLERLE!

VALORANT ''2024 VCT TAKIM KAPSÜLLERİ'' BİZLERLE!

2024 VCT TAKIM KAPSÜLLERİ BİZLERLE!Toplamda 4 parçadan oluşan bir settir.Classic - Spray - Kart ve 2 adet uğurluk ile bizlerle!Takım başına setimizin fiyatı sadece: 2.340VP!~ Classicler ~~ Kartlar ~~ ..

04.03.2024 02:30
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''MK.VII İSTİKLAL''

VALORANT YENİ SETİ ''MK.VII İSTİKLAL''

MK.VII İSTİKLAL SETİ ÇIKTI!Toplamda 5 parçadan oluşan bir settir.Vandal – Judge – Operator - Guardian ve Bıçak ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 5.100VP!Sizler için set’e ait içeriklerin parça şek..

03.03.2024 18:57
0 görüntülenme
VALORANT YENİ SETİ ''ULUPENÇE''

VALORANT YENİ SETİ ''ULUPENÇE''

ULUPENÇE SETİ ÇIKTI!Toplamda 6 parçadan oluşan bir settir.Vandal – Ghost – Bıçak - Kart - Spray ve 2 adet uğurluk ile bizlerle!Setimizin fiyatı sadece: 6.355VP!Sizler için set’e ait içeriklerin parça ..

11.02.2024 10:37
0 görüntülenme
Yukarıya Git
  Kendi Renk Stilinizi Oluşturun!
  • Ekrana Sığdır
  • Ortala
  • Minimal

Aşağıdaki renk paletinden kendi tarzınızı oluşturun.