Instagram Mavi Tik YORUMLARI GÖSTER (0) YORUM YAPBugünlerde önemli firmaların çoğu ve popüler kullanıcılar mavi tik alabilmek için çıldırmış durumda. Belirli bir kitleye hitap ettiğinizde mavi tikin önemi çok fazla oluyor, haliyle firmalar ve kullanıcılar da mavi tiki alabilmenin yollarını arıyorlar. Ancak doğrulanmış hesap anlamına gelen mavi tiki almak o kadar kolay değil. Bu yazımızda Instagram mavi tik nedir? Instagram'da mavi tik nasıl alınır? Mavi tik satın alınabilir mi, mavi tikin hilesi var mı? gibi başlıklarla konuyu aktarmaya çalışacağız. 


| Instagram'daki Mavi Tik nedir?

Diğer sosyal medya hesaplarında olduğu gibi Instagram'da da hesabınızın yanında tik işareti varsa bu hesap sahibinin doğrulandığı anlamına gelir. Instagram yönetiminin tanımlamasına göre mavi rozeti alabilmeniz için "halka açık bir figür, ünlü veya global bir marka" olmanız gerekiyor. Birçok sosyal medya uygulamasında doğrulanmış hesap işareti var ancak Instagram bu doğrulama işaretini alabileceğiniz en zor sosyal medya uygulamalarından. Belki de bunun nedeni Instagram'ın günümüzde en çok ilgi çeken sosyal medya uygulaması haline gelmesidir. 

 


| Instagram'da Mavi Tik nasıl alınır?

Yukarıda belirttiğimiz gibi mavi tik alabilmeniz için "halka açık bir figür, ünlü veya global bir marka" olmanız gerekiyor. Bu tür hesaplar doğrulanıyor çünkü başka bir kimliğe bürünme olasılıkları yüksek. Instagram bu yüzden hesabınızı doğrulayarak kullanıcıların doğru kişiyi takip ettiklerinden emin olmalarını sağlıyor. Yani Instagram'da mavi tik almak istiyorsanız halka açık bir insan, global bir marka veya ünlü olmanız gerekiyor. Instagramı başka bir kullanıcı olmadığına ikna etmeniz gerekiyor. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?


| 1- İnternet dünyasında bir yer edinin:

Büyük firmalar ve ünlüler mavi tiki almakta çok da zorlanmıyorlar çünkü çok fazla takipçileri var ve kendilerini ispatlamaları kolay. Ne kadar çok takipçiniz varsa mavi tiki almanız o kadar kolaylaşacaktır çünkü Instagram sizi anonim olarak görmeyecektir. Bu yüzden Instagram dışında da internet dünyasında edindiğiniz yerler, hesaplar size artı puan olarak yansıyacaktır. Örneğin; hesabınızın adı Enyenioyuncu. Bu hesap adıyla bir web siteniz varsa veya diğer sosyal medya uygulamalarında da aynı isimle hesaplarınız varsa ve Instagram hesabınızın açıklamasında da bunları belirtirseniz sizi mavi rozete bir adım daha yaklaştıracaktır. 


| 2- Hesabınızın taklit edilebilir olduğunu vurgulayın: 

Instagram taklit edilmesi muhtemel hesapları korumak adına da mavi tik, mavi rozet işaretiyle hesabınızı doğrulayabilmektedir. Instagram'ı sizi taklit edenlerin var olduğuna ve bu taklitçilerin kullanıcıları yanlış yönlendirebileceğine ikna etmeniz gerekmektedir. Örneğin; Cem Yılmaz hayranları gerçek Cem Yılmaz'ı takip ettiklerinden emin olmak istiyorlar, bu yüzden Instagram hem Cem Yılmaz'ı korumak adına hem de takipçilerini korumak adına Cem Yılmaz'ın hesabını doğrulamıştır. 


| 3-  Kişisel şeyler paylaşın ve aktif olun: 

Eğer hesabınızda çok az paylaşım yapıyorsanız ve yalnızları oynuyorsanız Instagram'ın hesabınızı doğrulaması çok zor olacaktır. Soğuk, takipçisi olmayan, aktif olmayan hesaplara Instagram fazla değer vermeyecektir. Örneğin; bir giyim firmanız varsa, sadece ürünlerinizin resimlerini paylaşmayın, ürünlerinizi giydiğiniz resimleri hatta çalışanlarınızla birlikte çektirdiğiniz görüntüleri de paylaşın. Aktif kalın ve çok sayıda taklit olmayan size özel, özgün paylaşımlarda bulunun. Taklitçi olmanız işleri çok daha zorlaştıracaktır. 

Instagram Insight kullanın. Hedef kitlenize uygun paylaşımlar yapabilmek için Instagram işletme sayfanızı kullanın. 

Takipçilerinizle iletişim kurun, diğer sayfalarla da etkileşimde bulunun. 


| 4-  Görünür olun, "ben buradayım" deyin! : 

Instagram'a ve kullanıcılarınıza oralarda bir yerlerde olduğunuzu daima hissettirin. Hashtag'leri kullanın. Takipçileriniz sizi bazı hashtag'lerden bulabilirler. 

Diğer ünlü kullanıcılarla hatta "influencer" olarak tabir edilen sosyal medyada birçok kullanıcı tarafından bilinen kişilerle çalışmak, ortak içerikler hazırlamak size yardımcı olacaktır. Hatta takipçi sayınızı da yükseltecektir. Sosyal medya hesaplarınızda açıklamalarında bulunun. Instagram hesabınızı mümkün olduğu kadar diğer sosyal medya hesaplarınızla, blogunuzla veya web sitenizle ilişkilendirin. 


| 5-  Mavi tik için talepte bulunun: 

Instagram yönetimi, 2018 yılında mavi tik için başvuruda bulunabileceğiniz bir form yayınladı. Buradan mavi tik için başvuruda biliniyorsunuz. Siz de yukarıda belirttiğimiz şartların bir kısmına veya tamamına sahip olduktan sonra başvuruda bulunabilirsiniz. 


Özetleyecek olursak; Instagram'da mavi tik için bir başvuru formu olsa da mavi tiki almak kolay olmayacaktır. Zamanınızı ayırarak onu kazanmanız gerekecek. Yavaş yavaş, adım adım internette bir yer edinmeye başlayacak ve değer kazanacaksınız. Instagram da tüm bunlar olurken sizi daha iyi görecektir. 


| Instagram'daki Mavi Tik satın alma: 

Instagram'da, hatta tüm sosyal medya hesaplarında hesabınızın doğrulandığı anlamına gelen bu tik veya rozet işaretleri para ile satın alınamamaktadır. Aslında, Instagram doğrulaması için bir karaborsa olduğu ve şirketlerin yaklaşık 15.000 USD için doğrulama önerdiği iddia ediliyor. Tabii ki bunlar söylentiden ibaret. Instagram uygulamasındaki yeni istek formu, bu tarz söylentileri azaltmanın tek yolu gibi görünüyor. Siz de mavi tik için talepte bulunabilirsiniz.
Yorum Yap


LİSTELENECEK YORUM BULUNAMADI ×

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu yapmak ister misiniz?