"EPİK" BİR ÇALIM HİKAYESİ YORUMLARI GÖSTER (0) YORUM YAP


"EPİK" BİR ÇALIM HİKAYESİ


15 Şubat'ta piyasaya çıkacak olan Metro Exodus oyununun çıkmasına günler kala Steam'den çekilmesi ve Epic Games Mağazasında olacaklarını duyurması Steam'i derinden yaralamış olsa gerek. Genelde birçok bildiriye açıklamaya aldırış etmeyen Steam'in ilgili oyunun sayfasındaki açıklamaları da bir o kadar sitemkar. 

Steam, Metro Exodus oyununun satışlarını durdurmak zorunda kaldı. Geliştiricisi 4A Games, yayıncısı Deep Silver ile anlaşan Epic Games, Metro Exodus'u Steam'in avuçları arasından aldı adeta. Bunun üzerine bir duyuru yapan Steam, oyun geliştiricisinin ve yayıncısının oyunun, güncellemelerinin ve DLC paketlerinin Steam üzerinden satılacağını her ne kadar kendilerine teminat olarak belirtmiş olsalar da 15 Şubat'ta piyasaya sürülecek oyunun çıkmasına bu kadar yaklaşmışken verilen bu kararın oyuncular için adil olmadığını belirttiler. 

Epic Games bu hamle ile Valve'a beklenmedik bir çalım atmış olsa da, oyun dünyasının büyük abilerinden olan Valve'a karşı rekabet etmek hiç kolay olmayacak. Ancak Epic'in bu hamlesi Steam'in canını biraz yakmış olmalı. Savaş hiçbir zaman adil değildir, günümüzde ortadoğuda veya diğer birçok sektörde olduğu gibi. Epic de bu hamlesiyle Steam'e resmen savaş açtığını gösterdi. Steam'in bir rakibe sahip olması kendilerini daha güncel tutmaları için ve daha adil olmaları için iyi olacaktır. Ancak oyuncular büyük ve kaliteli oyunları farklı mağazalarda/platformlarda tutmak zorunda kalacak. Bu da biraz uğraştırıcı olabilir. Her şeyi zaman gösterecek tabii ki. Oyunsever olarak tek temennimiz oyunseverlerin bu durumdan çok etkilenmemesi, hatta mümkünse gelişmelerin oyunseverler lehine sonuçlanmasıdır.


Yorum Yap


LİSTELENECEK YORUM BULUNAMADI ×

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu yapmak ister misiniz?