EPIC GAMES vs STEAM vol1 YORUMLARI GÖSTER (0) YORUM YAP


EPIC GAMES ve STEAM ARASINDAKİ SAVAŞ HIZLA BÜYÜYORMetro Exodus'u son dakika Steam'in elinden kapan Epic Games'in Steam'e rakip olması oyun geliştiricileri için iyi haber, çünkü oyunlarını daha az komisyonla veya daha iyi şartlarda oyunseverlere sunabilecekler. Peki bu savaş oyunseverleri ne kadar ilgilendiriyor ve ne kadar etkileyecek?

Epic Games, Valve'ye kafa tutmak için bu tür girişimlerde bulunsa da bu iş hiç de o kadar kolay olmayacak görünüyor. Valve çünkü bu, kolay lokma değil. Olamaz da.  Birçoğumuzun ortaokul yıllarında tanıştığı Half Life'ın üreticisi.. Blizzard gibi Valve de oyun hayatımıza çok şey kattı. Epic Games de hayatımıza Fortnite gibi nadide bir oyun kattı. Epic Games'in bu hamleleri de son bulacak gibi durmuyor.

Epic Games oyun geliştiricilerinin yanı sıra oyuncuları da cezbetmenin yollarını aramak zorunda. Her ne kadar iki haftada bir ücretsiz oyun hediye edeceklerini duyursalar da, yıllardır Steam kullanan oyuncuları kendi mağazasına çekmek için farklı hamleler yapması gerekiyor. Aynı şekilde oyun geliştiricileri için de daha yüksek kar marjından öte bir şey sunmaları gerekiyor. Çünkü her şey para değil. 

Epic Games ve Steam arasındaki bu savaş oyuncuları da çok yakından ilgilendiriyor. "Oyun geliştiricilerinin ne kadar komisyon ödedikleri biz oyunseverleri pek ilgilendirmiyor" diyebilirsiniz. Ancak birçok oyunsever bu savaşın neticesine göre işlem yapacakları platformu ve ayıracağı bütçeyi belirleyecek.  Bu rekabetin oyun piyasasının geleceğini ne kadar etkileyeceğini ilerleyen günlerde, aylarda, yıllarda hep birlikte göreceğiz. Yorum Yap


LİSTELENECEK YORUM BULUNAMADI ×

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu yapmak ister misiniz?