EPIC GAMES STORE (EGS) nedir? Ne zaman açıldı? YORUMLARI GÖSTER (0) YORUM YAP

EPIC GAMES STORE (EGS)


1991 yılında kurulan Epic Games; en popüler oyunu Fortnite'ın yanı sıra, Gears of War, Shadow Complex ve Infinity Blade gibi oyunların da yaratıcısıdır. Birçok oyun Epic Games’in Unreal Engine teknolojisi sayesinde PC’lerde, konsollarda, mobil cihazlarda yerini almıştır. 

Son yıllarda daha çok adını Fortnite ile duyuran ve PUBG'yi tahtından eden Epic Games, 4 Aralık 2018'de kendilerine ait bir mağaza oluşturduklarını duyurdu. Steam gibi oyunları alabileceğiniz bu mağazada 2 haftada bir ücretsiz oyun dağıtılacağını, oyun yapımcılarından çok daha düşük komisyonlar alarak oyun yayınlayacağını açıkladı. Bu açıklamalar oyunseverleri çok heyecanlandırsa da Steam'i de bir o kadar kızdırmış olmalı.

 


Bu mağazayı açarken adil ekonomiye sahip bir mağaza ve oyuncularla doğrudan ilişkiye sahip olmayı amaçladıklarını ifade eden Epic Games, geliştiricilerden sadece %12 komisyon alacağını duyurdu. 


Geliştiricilerle bağlantı:

Epic Games ilk 24 ay oyun geliştiricilerinin artık günümüzde Twitch, Youtube gibi sosyal medya aracılığıyla içerik üreten kanal sahiplerine ödeyeceği gelirin de %5'ine ortak olacağını açıkladı. Yani sponsorluk gelirlerinin %5'ini Epic Games karşılayacak. Oyun geliştiricileri yine mağaza üzerinden kendi sayfalarını kontrol ederek duyurularını ve bilgilendirmelerini yapabilecek. 


Şu an Epic Games Store (EGS)'de henüz çok oyun olmasa da Steam ile eşit şartlarda kapışması halinde kendisine yer edinebilir. Kim bilir; Epic Games PUBG'nin popülerliğini elinden aldığı gibi Steam'in de vazgeçilmezliğini değiştirebilir. 


Yorum Yap


LİSTELENECEK YORUM BULUNAMADI ×

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu yapmak ister misiniz?